Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wyciek płynu wspomagania



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Arkag16

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia
Posiadane auto: Citroen C5 2008r, 2.0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 19:05
Temat postu:

Wyciek płynu wspomagania


Witam, mam niewielki wyciek płynu wspomagania (ok 50 ml miesięcznie). Na podnośniku zauważyłem, ze mokro jest od samej góry tam gdzie łączenie kolumny kierownicy. Natomiast gdy zdjalem w środku samochodu pod kierownicą osłonę plastikowa to zauważyłem, ze guma która jest w koło kolumny kierownicy przy pedałach jest cała w oleju ( zdjęcie niżej). Skąd może ubywać ten płyn? Auto sprowadzone z Holandii i była faktura, ze była wymieniana maglownica w zeszłym roku... https://zapodaj.net/0dd680b61fb32.jpg.html


Citroen C5 X7 2008 r 2.0 benzyna kombi
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 19:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek płynu wspomagania


Dobry wieczór

Puścił ziemering.
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 19:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek płynu wspomagania


Dobry wieczór. Ten wyciek to bolączką tych układów w naszych cytronach. Ja robiłem swoją przekładnie 1.5 roku temu (wyciek z zaworu maglownicy - robiłem regenerację) ponieważ wersji poprawionej maglownicy po 2011 roku nie potrafiłem namierzyć a uziemiony cytron na dłużej u mnie nie wchodzi w grę. Także wyjścia są dwa:
- regeneracja obecnej maglownicy,
- kupno używanej po 2011 roku lub z jak najmłodszych roczników...
Ciekawe jaką wsadzili podczas wymiany?
Powrót do góry
gadu-gadu
Arkag16

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia
Posiadane auto: Citroen C5 2008r, 2.0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 20:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek płynu wspomagania


A nie można tego zimeringa wymienić?

Jaki koszt regeneracji?
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 21:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek płynu wspomagania


Jeśli cieknie z samego zaworu maglownicy to można spróbować - podobno się da bez wyjmowania całego magla (niestety u mnie było to tak zapieczone że nie dałem rady wyjąć tego zaworu, wałek z przekładni wchodzący do zaworu maglownicy u mnie był tak mocno skorodowany i pojawiły się wżery, że wymiana uszczelnień nic by nie dała - dlatego regenerowałem, jeśli u Ciebie wałek jest w dobrym stanie to można się pokusić o wymianę uszczelnienia) i można albo samemu dobrać taki simering albo wysłać sam zawór maglownicy do regeneracji. Regeneracja całej maglownicy około 400 zł wraz z przesyłką czas jaki czekałem to 3 dni robocze. Naprawa we własnym zakresie myślę, że zamknie się do 100 zł... Poniżej linki do poczytania jakby się chciało samemu:
- http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=95054.0
- http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=208910
- https://www.youtube.com/watch?v=XBy6xKX2tlg
Powodzenia w naprawie...
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 13 Mar 2019, 21:34
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Czw 14 Mar 2019, 21:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek płynu wspomagania


Kolego Arkag16, tak jak potwierdzili Tobie koledzy, masz uszkodzenie przekładni kierowniczej, nazywanej popularnie maglownicą.

Po zdjęciu zrobionym przez Ciebie od strony fotela kierowcy, a nie od strony silnika odczytuję, że problem nie trafił na mechanika, który może poradziłby sobie z naprawą rozszczelnionej maglownicy, albo by sobie nie poradził.

Nie chcę tu nikogo urazić, ale moje doświadczenie w tym temacie jest takie, że mechanik który nie naprawił zgodnie ze sztuką kilku przekładni kierowniczych w Citroenach C5 z hydrozawieszeniem nie zdoła dokonać poprawnej wymiany uszkodzonej maglownicy na sprawną, dlatego nie polecam Tobie robienia eksperymentów.

Komentarz kolegi djbuzer o samodzielnej naprawie przekładni kierowniczej, ja traktuję jako żart internetowy.

Kolego Arkag16, mam nadzieję, że - z perspektywy stu lub czterystu złotych - nie poniesie Cię fantazja, aby w warunkach garażowych rozszczelnić maglownicę w nadziei, że uda się skutecznie wymienić uszczelnienie na rozdzielaczu.

Według mnie, Twoja cieknąca przekładnia kierownicza powinna trafić do regeneracji bez względu na zewnętrzne oznaki uszkodzenia (wewnątrz może tkwić poważne uszkodzenie, którego nie udało się naprawić w Holandii).
W mojej ocenie, przygotował bym się na wydatek znacznie przekraczający tysiąc złotych.

Dodam jeszcze od siebie, że wyciek 50cm3 miesięcznie to nie problem -> kolego, kontroluj poziom płynu hydraulicznego LDS w zbiorniku i uzupełniaj na bieżąco stwierdzoną różnicę.
Oczywiście nie tygodniami, ale do czasu kiedy wyszukasz najlepszą według Ciebie ofertę naprawy (pośpiech w tym przypadku nie jest wskazany, ale rozsądek przy podjęciu decyzji -> posłuchaj mojej rady, wiem co napisałem).

W tej chwili Twój Citroen C5 jeździ, dlatego nie będzie problemu z podjechaniem do warsztatu lub Autoryzowanego Serwisu odległego nawet o dwieście kilometrów (to nie żart! ) w celu fachowej konsultacji i rzetelnej naprawy.
Prawdziwe kłopoty zaczynają się jak Citroen C5 robi przysłowiową "glebę" z powodu nagłego rozszczelnienia układu wspomagania (który jest połączony z hydrozawieszeniem) lub po próbach nieudolnej naprawy -> nie wspominając o systemie kontroli trakcji.

Kolego Arkag16, dla Twojej wiedzy: ja zapłaciłem dwa razy za robotę, i za dwie przekładnie, a rekord o którym powiedzieli mi mechanicy "na odjezdne" to siedem prób naprawy bez wyjeżdżania auta z warsztatu.

Ja więcej nie dam się wkręcić na przekładnię kierowniczą za pięć stówek, której nie widziałem ani ja ani mechanik, któremu zostawię pod opieką Citroena C5.
Powrót do góry
wic1

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C5 III - 2008r 1.8
Piwa: 2/0
Wysłany: Sob 16 Mar 2019, 21:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek płynu wspomagania


Witam,

Szanowni, mam podobny problem. Mechanik stwierdził wyciek z maglownicy, puścił zimerring (simerring?).
Co mechanik inna sugestia.
Mechanik 1.
- Regenerację ale w dobrym serwisie bo z internetu to przyślą Ci 500x regenerowanego trupa i źle na tym wyjdziesz.
(Regeneracja w Warszawie 1400 zł z wyjęciem i włożeniem)

Mechanik 2:
Masz luzy? (Chyba nie ale mam takie wspomaganie leciutkie że nie czuję acz na wietrze potrafi ciut zarzucić).
Jak nie masz luzów to wymień simerring, dolej płynu i będzie dobrze. Koszt pewnie ok 300-600 zł z wyjęciem i dolewką płynów.

Internety:
Znajdź jakiś tani co wysyłają maglownicę, ty odeślesz swoją (kwota ok 500zł) i za 200 zł Ci założą


Auto Citroen C5 III z 2008 roku.
Przebieg ok 150 tysięcy km.


Jakieś sugestie?
Jaka jest żywotność takich maglownic?
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Nie 17 Mar 2019, 23:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek płynu wspomagania


Kolego wic1, zapytałeś o sugestie, ale sam odpowiedziałeś sobie na swoje pytanie w trzech punktach.

W mojej ocenie, żywotność maglownicy przedstawia się podobnie do żywotności zawieszenia -> im większe przeciążenia układu, tym krótsza żywotność poszczególnych jego elementów.

Niedługo po naprawie przekładni kierowniczej w moim Citroenie C5 II, wałek przy rozdzielaczu posmarowałem cienką warstwą przezroczystego kremu silikonowego i założyłem dopasowany pierścień stożkowy z elastycznego plastyku*, aby zabezpieczyć to miejsce przed wilgocią i wodą chlapiącą z przejeżdżanych kałuż.
Po upływie ponad roku czasu - jak dotąd - rdza nie pojawiła się na tak zabezpieczonym wałku.

*pierścień o wymiarach wewnętrznych fi 41mm / fi 31mm x 43mm przeciąłem wzdłuż, aby nie odpinać drążka kierownicy od przekładni kierowniczej.
Powrót do góry
wic1

Stały Bywalec



Dołączył: 15 Lis 2014
Posty: 219
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C5 III - 2008r 1.8
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 19 Mar 2019, 08:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek płynu wspomagania


Witam,
Nie wiedziałem, że posiadam taką wiedzę ^_^

Niemniej wrócę do pewnej części pytania Smile

Czy ktoś wie (lub gdzieś jest zapisane) jaka jest średnia żywotność maglownicy w latach, kilometrach czy w ogóle Razz

Per dołek nie jestem w stanie policzyćSmile

PS: Kolega wspominał o rdzewieniu drążka. Nie zauważyłem by rdzewiało mi cokolwiek w mojej cytrynie Razz
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Wto 19 Mar 2019, 08:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek płynu wspomagania


Odnośnie żywotności maglownicy u mnie wytrzymał 170000 tyś km / 8 lat...
Powrót do góry
gadu-gadu
Arkag16

Czytelnik



Dołączył: 08 Sie 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rumia
Posiadane auto: Citroen C5 2008r, 2.0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 19 Mar 2019, 18:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyciek płynu wspomagania


W citroenie C5 X7 jest maglownica z czujnikiem czy nie?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Grand Picasso

13 500

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

45 700

2015r.

211 400 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

15 000

2007r.

227 000 km

lubelskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System