Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
plastoriusz

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 Hdi Tourer Exlusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2019, 23:15
Temat postu:

Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?


Witam ,
Posiadam C5 tke tourer z grudnia 2012 r. Ostatnio pojawił się problem. Przy podnoszeniu i opuszczaniu przód auta opada i podnosi się płynnie natomiast tył w pewnym zakresie podnosi i opada ale skokowo ... objaw taki jakby siłownilk pracował na sucho albo był przytarty . Bo kołysze delikatnie całym autem i podnosi i opuszcza jakby skokowo czli jakby gdzieś był jakiś opór . Jak go kupiłem to pojechałem do ASO i diagnoza . Przedni lewy miał wyciek więc wymiana a tylny lewy zapocony był ale nie ciekł więc nie wymieniałem. Problem wystąpił po dłuższym postoju auta zostawiam go na tydzień bo jestem kierowcą więc stoi sobie ponad tydzień i czeka ... dodam jeszcze że chyba mam zbyt szczelny korek od lds u bo jak mam dokręcony na max to zawieszenie sprawia wrażenie twardszego a jak odkręce to psyknie jakby ciśnienie uciekało więc nie dokręcam na maxa tego korka . No i ostatnio jak spobie sprawdzałem poziom to dokręciłem na maxa , pojeździłem trochę i czuje że coś twardo , odkręciłem korek no i pojawił się ten problem przy podnoszeniu i opuszczaniu no i podczas jazdy nawet po autostradzie czuć jakieś wibracje i tak mi się wydaje że może to jest związane z tym ciężko pracującym siłownikiem . Chyba że to sfera ? ale auto nie opada samo nic z tych rzeczy . Wrażenie jest takie jakby stać na sporej górce na hamulcu i delikatnie go popuszczać to podobny dźwięk . Może ktoś ma jakieś pomysły ???
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Nie 17 Lut 2019, 00:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?


Najczęstszym problemem jest zacinający się łącznik korektora, aukcja przykładowa:

https://allegro.pl/oferta/lacznik-ciegno-korektora-wysokosci-citroen-527381-7814032517
Powrót do góry
plastoriusz

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 Hdi Tourer Exlusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2019, 01:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?


Ostatnio wymieniałem to w ASO bo był skorodowany stary . Ale on chyba odpowiada za całą oś więc nie bujało by autem na boki a wrażenie jest jakby coś "trzymało" bądź blokowało z jednej strony bo kołysze furmanką . Może by prysnoł tam jakimś WD40 albo smarem tak na wszelki wypadek
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Sob 23 Lut 2019, 01:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?


Kolego plastoriusz, nie pomogę w sprawie technicznej siłownika z tyłu w Twoim Citroenie C5 III - ponieważ mam inne rozwiązanie tylnego zawieszenia w swoim C5 II i moje doświadczenia mogą w tym przypadku być mało pomocne - ale podpowiem, byś nie używał popularnego odrdzewiacza w spray'u do mechanizmów z uszczelnieniami gumowymi -> tymczasowa poprawa działania mechanizmu kończy się najczęściej chemicznym uszkodzeniem gumowego elementu i koniecznością jego wymiany na nowy. Dlatego, jak próbujesz "reanimować" siłownik z płynem hydraulicznym LDS wewnątrz, psiknij ze strzykawki niewielką ilością LDSu w pobliżu uszczelnienia i zaobserwuj czy jest poprawa.

Kiedy pojawił się problem z korkiem na zbiorniku z LDSem, obejrzyj dokładnie stan uszczelki i jej zamocowanie w korku oraz zwróć uwagę, aby otworek w korku był drożny -> korek i uszczelka muszą być bez uszkodzeń i idealnie czyste.
Nie modyfikuj mechanizmu poprzez nacinanie, rozwiercanie, itp. Zamiast naprawić, można uszkodzić delikatny mechanizm regulacji ciśnienia w zbiorniku LDS. Wystarczy raz na jakiś czas dokładnie oczyścić korek i uszczelkę, i hydraulika pracuje bez zarzutu.

Zrobił bym tak jak poradził kolega Pyotrek - pomimo tego, że łącznik korektora wysokości był wymieniony przez Autoryzowaną Stację Obsługi - na kanale samochodowym sprawdził bym pracę korektora podczas podnoszenia i opuszczania nadwozia. Od tego bym zaczął próbę rozwiązania problemu.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 23 Lut 2019, 19:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?


Mnie się wydaje, że skoro po wymianie przedniego siłownika problem nastąpił to czy zastosowano procedury odpowietrzania układu mechanicznie jak i poprzez komputera diagnostycznego co podejrzewam, że jednak tego nie zastosowano o czym świadczy dużej ilości powietrza w układzie odkręcając korek od zbiorniczka. (nie radzę kontynuować dalsze jazdy a jak najszybciej doprowadzić do porządku, bo nie długo zgubisz korka albo rozsadzisz zbiorniczek)
Należy pamiętać, że poziom płynu inaczej sprawdza się w C5I- II niż C5 III gdzie należy najpierw komputerowo spuścić powietrze czyli auto opada prawie do samej ziemi i dopiero sprawdza się poziom płynu.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 23 Lut 2019, 19:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenC3

22 900

2012r.

120 228 km

mazowieckie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System