Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
plastoriusz

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 Hdi Tourer Exlusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 16 Lut 2019, 23:15
Temat postu:

Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?


Witam ,
Posiadam C5 tke tourer z grudnia 2012 r. Ostatnio pojawił się problem. Przy podnoszeniu i opuszczaniu przód auta opada i podnosi się płynnie natomiast tył w pewnym zakresie podnosi i opada ale skokowo ... objaw taki jakby siłownilk pracował na sucho albo był przytarty . Bo kołysze delikatnie całym autem i podnosi i opuszcza jakby skokowo czli jakby gdzieś był jakiś opór . Jak go kupiłem to pojechałem do ASO i diagnoza . Przedni lewy miał wyciek więc wymiana a tylny lewy zapocony był ale nie ciekł więc nie wymieniałem. Problem wystąpił po dłuższym postoju auta zostawiam go na tydzień bo jestem kierowcą więc stoi sobie ponad tydzień i czeka ... dodam jeszcze że chyba mam zbyt szczelny korek od lds u bo jak mam dokręcony na max to zawieszenie sprawia wrażenie twardszego a jak odkręce to psyknie jakby ciśnienie uciekało więc nie dokręcam na maxa tego korka . No i ostatnio jak spobie sprawdzałem poziom to dokręciłem na maxa , pojeździłem trochę i czuje że coś twardo , odkręciłem korek no i pojawił się ten problem przy podnoszeniu i opuszczaniu no i podczas jazdy nawet po autostradzie czuć jakieś wibracje i tak mi się wydaje że może to jest związane z tym ciężko pracującym siłownikiem . Chyba że to sfera ? ale auto nie opada samo nic z tych rzeczy . Wrażenie jest takie jakby stać na sporej górce na hamulcu i delikatnie go popuszczać to podobny dźwięk . Może ktoś ma jakieś pomysły ???
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2848
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Nie 17 Lut 2019, 00:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?


Najczęstszym problemem jest zacinający się łącznik korektora, aukcja przykładowa:

https://allegro.pl/oferta/lacznik-ciegno-korektora-wysokosci-citroen-527381-7814032517
Powrót do góry
plastoriusz

Czytelnik



Dołączył: 14 Lip 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 Hdi Tourer Exlusive
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 17 Lut 2019, 01:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?


Ostatnio wymieniałem to w ASO bo był skorodowany stary . Ale on chyba odpowiada za całą oś więc nie bujało by autem na boki a wrażenie jest jakby coś "trzymało" bądź blokowało z jednej strony bo kołysze furmanką . Może by prysnoł tam jakimś WD40 albo smarem tak na wszelki wypadek
Powrót do góry
ABDANK

Stały Bywalec



Dołączył: 21 Lut 2016
Posty: 191
Skąd jesteś (miejscowość / region): Polska
Posiadane auto: Citroën C5 Lift 1,6HDi HYDRActive
Piwa: 12/1
Wysłany: Sob 23 Lut 2019, 01:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?


Kolego plastoriusz, nie pomogę w sprawie technicznej siłownika z tyłu w Twoim Citroenie C5 III - ponieważ mam inne rozwiązanie tylnego zawieszenia w swoim C5 II i moje doświadczenia mogą w tym przypadku być mało pomocne - ale podpowiem, byś nie używał popularnego odrdzewiacza w spray'u do mechanizmów z uszczelnieniami gumowymi -> tymczasowa poprawa działania mechanizmu kończy się najczęściej chemicznym uszkodzeniem gumowego elementu i koniecznością jego wymiany na nowy. Dlatego, jak próbujesz "reanimować" siłownik z płynem hydraulicznym LDS wewnątrz, psiknij ze strzykawki niewielką ilością LDSu w pobliżu uszczelnienia i zaobserwuj czy jest poprawa.

Kiedy pojawił się problem z korkiem na zbiorniku z LDSem, obejrzyj dokładnie stan uszczelki i jej zamocowanie w korku oraz zwróć uwagę, aby otworek w korku był drożny -> korek i uszczelka muszą być bez uszkodzeń i idealnie czyste.
Nie modyfikuj mechanizmu poprzez nacinanie, rozwiercanie, itp. Zamiast naprawić, można uszkodzić delikatny mechanizm regulacji ciśnienia w zbiorniku LDS. Wystarczy raz na jakiś czas dokładnie oczyścić korek i uszczelkę, i hydraulika pracuje bez zarzutu.

Zrobił bym tak jak poradził kolega Pyotrek - pomimo tego, że łącznik korektora wysokości był wymieniony przez Autoryzowaną Stację Obsługi - na kanale samochodowym sprawdził bym pracę korektora podczas podnoszenia i opuszczania nadwozia. Od tego bym zaczął próbę rozwiązania problemu.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 23 Lut 2019, 19:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Skokowe podnoszenie i opuszczanie ..? Uszkodzony siłownik ?


Mnie się wydaje, że skoro po wymianie przedniego siłownika problem nastąpił to czy zastosowano procedury odpowietrzania układu mechanicznie jak i poprzez komputera diagnostycznego co podejrzewam, że jednak tego nie zastosowano o czym świadczy dużej ilości powietrza w układzie odkręcając korek od zbiorniczka. (nie radzę kontynuować dalsze jazdy a jak najszybciej doprowadzić do porządku, bo nie długo zgubisz korka albo rozsadzisz zbiorniczek)
Należy pamiętać, że poziom płynu inaczej sprawdza się w C5I- II niż C5 III gdzie należy najpierw komputerowo spuścić powietrze czyli auto opada prawie do samej ziemi i dopiero sprawdza się poziom płynu.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 23 Lut 2019, 19:08
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC5

16 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenDS5

53 500

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System