Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Dwumasa, turbina, wtryskiwacze - kilka pytań



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
PanStworzyciel

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDi 109 km
Piwa: 0/7
Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 08:34
Temat postu:

Dwumasa, turbina, wtryskiwacze - kilka pytań


Hej,
Na początku wspomnę, że nie muszę nic wymieniać tylko chcę zadać kilka pytań.
Przy kupnie starszych diesli takich jak mój Citroen C4 1.6 HDi 109 km z 2006 roku, wiele osób straszy olbrzymimi kosztami typu wymiana dwumasy, turbo, wtryskiwaczy itd. Ja jako iż jestem ciekawski to popatrzyłem na ceny tych części.
Koło dwumasowe firmy Luk - 800 zł + dostawa 20 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - od 50 do 150 zł maks + cena części
Nowy wtryskiwacz - 270 zł
Pompa paliwa - 350 zł
Zregenerowana turbina - około 600-700 zł (w przypadku gdy oddajemy firmie swoją turbinę)
Regeneracja własnej turbiny - 400-500 zł + części

Według mnie te ceny nie są zbyt duże na "dzisiejsze" realia , oczywiście jeśli ktoś wymienia to wszystko na raz to kwota wyjdzie całkiem pokaźna. Czy ja źle patrzę na ceny części? Wiem, że do tego należy doliczyć cenę wymiany u mechanika ale według mnie jak ktoś pojedynczo wymienia wyżej wymienione rzeczy (oczywiście wtryskiwacze 4 na raz) to nie wychodzi zbyt duża kwota.

I tutaj pytanie. Czy ktoś z was kiedyś wymieniał wyżej wymienione części w Citroenie C4 1.6 HDi 109 km? Jeśli tak to ile wyniosły was części + wymiana u mechanika?

Pozdrawiam!
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 09:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dwumasa, turbina, wtryskiwacze - kilka pytań


Cytat:
Regeneracja wtryskiwaczy - od 50 do 150 zł maks + cena części
W tej cenie za regeneracji które podałeś to chyba za sprawdzenie lub czyszczenie aniżeli jej naprawa i wszystko zależy jakiej firmy są regenerowane.

Cytat:
Nowy wtryskiwacz - 270 zł
Nowy wtryskiwacz kosztuje zaczynające od 800 zł i więcej za szt. w zależności od firmy.
Wiem, że wielu osób podczas wymiany na używaną stwierdza jako nową wstawioną do auta co jest błędne myślenie, fakt niby auto dostaje drugi wtryskiwacz, ale jednak używana, bo co nowa to nowa i koszt jest większy jak w każdym aucie.

Cytat:
Pompa paliwa - 350 zł
Pompa paliwa umieszczona w zbiorniku paliwa koszty są w normie, a w niektórych auta są zawyżane, ale też zależne od firmy oraz jakości części zamienny.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
PanStworzyciel

Dyskutant



Dołączył: 24 Lis 2018
Posty: 88
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: Citroen C4 1.6 HDi 109 km
Piwa: 0/7
Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 09:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dwumasa, turbina, wtryskiwacze - kilka pytań


Z tego co widzę to można zregenerować wtryskiwacze tanio (nie wiem ile kosztują części) - http://www.wtryskiwacz.com/cennik-regeneracji-naprawy-wtryskiwaczy.html
Chodziło mi o cenę za 1 sztukę oczywiście, więc pewnie wyjdzie około 800 zł za regeneracje co według mnie i tak jest o wiele tańszą opcją niż kupno nowych wtryskiwaczy.

Odnośnie nowych to źle popatrzyłem, nie są to nowe tylko tak jak napisałeś - używane. Cena nowych wtryskiwaczy to już jest troszkę wydatków ;P
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 10:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Dwumasa, turbina, wtryskiwacze - kilka pytań


Niby można tanio, ale ceny podane to są wyjściowe i nie należy tym się kierować, bo zauważ, że nie podają ceny naprawy z częściami i zawsze mogą ceny na częściach zawyżyć.

Wiadomo, że lepiej regenerować niż kupować nowe, ale nie wszystkie nadają się do regeneracji wtrysków i nie zawsze precyzyjnie naprawiają, bo nie trudno zauważyć, że po takiej naprawie auto więcej pali niż przed regeneracją.

Nie mniej więcej nie masz czym się martwić na zapas, bo wydatki są jak w każdym aucie i czy to będzie benzyna czy diesel to nie ma reguły gdzie i na co się wydaje. A Ci co straszą to tylko dlatego, że sami nie potrafią zadbać o auto i dla nich każde auto będzie be.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2848
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 14:48
Temat postu:

Re: Dwumasa, turbina, wtryskiwacze - kilka pytań


PanStworzyciel napisał:
Hej,

I tutaj pytanie. Czy ktoś z was kiedyś wymieniał wyżej wymienione części w Citroenie C4 1.6 HDi 109 km? Jeśli tak to ile wyniosły was części + wymiana u mechanika?

Pozdrawiam!


Wymiana dwumasy to koszt około 350-500zł w zależności od warsztatu, do ceny dwumasy musisz doliczyć uszczelnienia półosi do skrzyni + uszczelniacze na wał i wałek sprzęgłowy + tulejka ślizgowa + ewentualnie łapa sprzęgła jeśli producent zaleca wymianę + olej w skrzyni i łączny koszt może być około 1500-2000zł.

Za dobrą regenerację turbiny należy zapłacić około 700-800zł + koszt wymiany.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 13 Lut 2019, 14:48
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenBerlingo

36 900

2015r.

197 620 km

mazowieckie

CitroenC3

19 999

2014r.

128 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System