Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tupoleff

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 9

Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2008, 01:01
Temat postu:

C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


Witam wszystkich!

Właśnie nabyłem C5 Break 2.0 HDi, rocznik 2003 z regulowaną wysokością podwozia. Mam wrażenie, że podczas jazdy i ogólnie przy pracującym silniku auto ustawia się na wyższy poziom, niż powinno. Oprócz tego, gdy wsiadam i wysiadam też zmiania regulować wysokość. O tym akurat czytałem, ono próbuje utrzymać równy prześwit niezaleźnie od obciążenia. Do osób drobnych nie należę więc to mnie akurat nie dziwi Smile Jednak chciałbym prazyjrzeć się tej wysokości z bliska, zanim zacznę się martwić. Gdyby ktoś wiedział, jaką wysokość auto powinno przyjmować na każdym z 4-ch ustawień oraz przy wyłączonym silniku, proszę wielce o podanie takiej informacji. Przy tym bardzo bym prosił o zaznaczenie metody pomiaru, gdzyż nie jestem doświadczonym użytkownikiem i nie wiem, jak to się robi "normalnie".
Z góry dziękuję!
G.T.
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Nie 21 Gru 2008, 12:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


witaj kolego, lepiej do regulacji zawieszenia sie nie otykaj, dobrze ci radzęSmile
jest to inteligętne zawieszenie które rozpoznaje rodzaj nawierzchni po jakiej porusza sie samochud, i może podnieść sie samo na nierównej drodze, powyżej 100km/h opuszcza sie o ok 10 mm dla lepszej aerodynamiki, utrzymuje stały prześwit podwozia niezależnie od obciążenia, masz regulację , w połozeniu norn poruszasz się na codzień oczko wyżej służy do podniesienia przy np. przejechaniu przez głeboką wodę ale nie szybciej niż 40 km/h, najwyższe położenie - ograniczenie do 10km/h- zmiana koła pokonanie wysokiego krawężnika lub głębokiej wody, położenie serwisowe, minimum, poziom najnizszy zakaz jazdy, położenie do serwisowania, regulacja zawieszenia powinna byc wykonana w aso ponieważ ma wpływ na prowadzenie samochodu, jeżeli uważasz że auto w normalnym połozeniu nie stoi równo na płaskiej powieżchni udaj sie do aso w celu sprawdzenia i ewentualnej regulacji, sam sie nie podejmuj, pozdrawiam i życzę wesołych świątSmile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
fskuk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Honda Civic VII SE 5dr 1.6 vtec 110km
Piwa: 7/0
Wysłany: Nie 21 Gru 2008, 12:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


witam

niemierzylem przeswitow ale te pomiary moga byc troche przeklamane w zaleznosci od zalozonych opon, stopnia zluzycia tych opon , rozmiaru felg w kazdym aucie trzeba by wszystko przeanalizowac indywidualnie.

Wiesz kazda c5 stara sie caly czas utrzymywac staly przeswit Ciebie tak naprawde interesuje ta wysokosc "normalna" czyli ta ktora jest wykozystywana do jazdy w wiekszosci przypadkow.
Moze pomoze ci troche taka uwaga ze jak wybierzesz jedna pozycje w gore to po podniesieniu auto wyraznie podskakuje na nierownosciach jak "pilka" jak wezmiesz dwa w gore to juz wogole strasznie podskakuje tak ze jezeli na pozycji normalnej auto niestalo sie zbyt "sprezyste" to raczej jest wszystko oki

a jezeli masz powazne obawy i obserwujesz dziwne zachowania zawieszenia to moze znajdz gdzies na drodze taka c5 i spytaj niech ci pokaza mysle ze niebedzie problemu zeby ktos pokazal jak zawieszenie pracuje u niego, jezeli to cie nieuspokoi to wizyta w serwisie i pewnie oni beda mieli mozliwosc zmiezenia czy wyszestko oki

pozdr
Powrót do góry
artcola

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała/Śląsk
Posiadane auto: Citroën-C5 mkII 2.0HDi Citroën-XM 2.0i LPG Citroën-XSARA 1.8i LPG
Piwa: 30/2
Wysłany: Sro 31 Gru 2008, 16:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


Witajcie koledzy.
Dlaczego zaraz wszystko trzeba naprawiać w ASO to przecież kosztowna inwestycja, a czasami zupełnie niepotrzebna.
Aby wyregulować prześwit wystarczy pokręcić zaledwie jedną śrubką.
Wysokość nominalna(położenie do jazdy normalnej) - dla tyłu to 73mm, a przodu 140mm, gdzie jest to wynik różnicy dwóch wymiarów, szczegóły w instrukcji. Przeczytajcie ją całą do końca a przede wszystkim to co pisze w uwagach na czerwono!!
Jest na:
http://rapidshare.com/files/134880507/Ustaw_zawiesz_C5.pdf/
Po otwarciu tej strony trzeba kliknąć "free user" a następnie odczekać pokazujący się czas i kliknąć dowload.

Są to dane dla C5 do roku 2004!! - dla C5 Carlsson 64mm i 155mm

Po wykonaniu takiej regulacji należy podnieść samochód na max. położenie, następnie opuścić całkowicie i ponownie podnieść do położenia nominalnego.
Po takim zabiegu trzeba jeszcze raz dokonać kontroli wysokości ewentualnie dokonać korekty wysokości jeżeli będzie taka konieczność.
_________________
Pozdrawiam Artur
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 22:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


kolego wiem że w instrukcji wszystko wyglada łatwo i prosto jak np. wymiana zarówki jednak to tylko pozory dla niewprawnych forumowiczów, jak łatwo sie domysleć można sobie zrobić krzywdę majstrując samemu bez odpowiedniej wiedzy, więc czasem lepiej udać sie do specjalistów.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Reklama








Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 22:45
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
artcola

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Paź 2007
Posty: 352
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko-Biała/Śląsk
Posiadane auto: Citroën-C5 mkII 2.0HDi Citroën-XM 2.0i LPG Citroën-XSARA 1.8i LPG
Piwa: 30/2
Wysłany: Pon 05 Sty 2009, 23:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


Witam kolego!
Wkładasz wszystkich do jednego "wora" - jako nic nie umiejących laików. Zauważ, że forum jest do wymiany poglądów, doświadczeń i wiadomości w celu poradzenia sobie z pewnymi mankamentami czy usterkami własnego samochodu we własnym zakresie i przy minimalnych kosztach.
Zapewne ten, który potrafi tylko jeździć do serwisu z każdą drobną sprawą na pewno nie czyta postów dotyczących technicznych spraw np. "Jak rozwiązać problem z ....", czy "Jakie są techniczne parametry zawieszenia...." itp.
Sorry za te słowa ale tak ja to widzę.
_________________
Pozdrawiam Artur
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
tupoleff

Czytelnik



Dołączył: 20 Gru 2008
Posty: 9

Posiadane auto: Citroen C5 Break 2.0 HDI
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 09:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


Witam kolegów!

Bardzo dziękuję za informacje i porady! Zapewniam was, że bez potrzeby nie zamierzam grzebać przy tak delikatnej sprawie jak zawieszenie. Jestem inżynierem mechanikiem, niejedną maszynę w życiu rozebrałem oraz (NB!) złożyłem z powrotem tak, aby działała. Wiem zatem, jak niebezpieczne jest majtrowanei przy dokładnych mehanizmach bez odpowiedniej wiedzy i narzędzi.
Po przeczytaniu instrukcji jestem skłonny raczej zgodzić się z kolegą Hermesem. Skoro zmiana nastaw o 1 mm powoduje znaczą zmianę ustawienia wysokości (a nie jest to łatwo dostępne miejsce) nie należy zabierać się za to, dyponując jedynie kluczem i młotkiem. Podejrzewam, że w ASO mają do tego jakiś przyrząd lub szablon, który pozwala dokonać dokładnej regulacji.
Tym niemniej informacja zawarta w instruikcji jest ciekawa i być może (oby nie! Smile ) okaże się kiedyś przydatna.

P.S.: Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 21:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


również życzę wszystkiego najlepszego w nowym roku Smile
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
gim-kg

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDi 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Sty 2009, 22:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


HERMES napisał:
kolego wiem że w instrukcji wszystko wyglada łatwo i prosto jak np. wymiana zarówki jednak to tylko pozory dla niewprawnych forumowiczów, jak łatwo sie domysleć można sobie zrobić krzywdę majstrując samemu bez odpowiedniej wiedzy, więc czasem lepiej udać sie do specjalistów.

Widziałem specjalistów w ASO jak wzięli się do naprawy zawieszenia w Xantii Activa. Można było boki zrywać.

A wracając do tematu moim zdaniem jeżeli ma się do tego instrukcję serwisową to można to zrobić samemu. Przecież w ASO też to robią ludzie i nie sądzę że mają szkolenie każdej naprawy. Posługują się instrukcjami serwisowymi.
_________________
wcześniej:
XM , 6x Xantia, ZX , BX
C5 na sprzedaż www.citrok.prv.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Sro 07 Sty 2009, 21:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


widze że kolega jest chyba najmondrzejszą osobą na forum, ja niestety wszystkiego nie wiem ale staram się pomuc na tyle na ile potrafię.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
gim-kg

Debiutant



Dołączył: 16 Gru 2008
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Kołobrzeg
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDi 2001
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Sty 2009, 12:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


Bez przesady, również wszystkiego nie wiem Smile

Wracając do tematu ustawienia zawieszenia jak napisałem wcześniej nie jest to skomplikowana operacja jeżeli sie ma odpowiednie wymiary. Fakt że złe ustawienie wysokości wpływa znacząco na komfort jazdy, ale naprawdę nie można niczego popsuć. Jeżeli źle ustawimy to zawsze mopżna podjechać do ASO żeby poprawili, a jeżeli dobrz ustawimy to ile mamy satyfakcji z tego.

A wymiana wspomnianej przez ciebie wcześniej żarówki wcale nie musi wyglądać łatwo i prosto Smile
_________________
wcześniej:
XM , 6x Xantia, ZX , BX
C5 na sprzedaż www.citrok.prv.pl
Powrót do góry
gadu-gadu
rob1201

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: C5 2.2 HDI BREAK 2001
Piwa: 9/0
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 16:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


Mam w temacie podnoszenia zapytanie. Właśnie dzis odebrałem z serwisu c5 i czy to normalne ze na postoju auto podnosi sie i opada nierównomiernie? Tzn pierw pzód potem tył i odwrotnie.
Powrót do góry
gadu-gadu
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Czw 22 Sty 2009, 17:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


Na wyprostowanych kołach i równej powierzchni bez zmiany obciążenia ma stać bez ruchu
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
fskuk

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 13 Gru 2008
Posty: 289
Skąd jesteś (miejscowość / region): UK
Posiadane auto: Honda Civic VII SE 5dr 1.6 vtec 110km
Piwa: 7/0
Wysłany: Sob 24 Sty 2009, 17:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


mysle ze koledze chodzi oto czy jezeli samochod stoi na zapalonym silniku tzn nieporusza sie to jezeli nacisniemy przyciskiem zmiany przeswitu np raz czy dwa w gore to samochod zaczyna sie podnosic nierownomniernie tzn np najpierw podnosi sie przod potem tyl i przy opyszczaniou to samo.

U mnie jest tak jak go opuszcze na max na dol na postoju i wlaczam podnoszenie na max do gory to zaczyna podnosic przod potem dolacza tyl i podnosi sie razem potem zatrzymuje sie przod i dorownouje tyl a przy opuszczaniu do pozycji normal opada najpierw przod potem dorownouje tyl

pozdr
Powrót do góry
rob1201

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Gru 2008
Posty: 247
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sucha Beskidzka
Posiadane auto: C5 2.2 HDI BREAK 2001
Piwa: 9/0
Wysłany: Nie 25 Sty 2009, 10:36
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 Break 2003 Nominalne wysokości ustawienia podwozia


Tzn ze względu na stosunek wagi przód-tył, pierw podnosi się tył, potem przód i tak powinno podobno być. U mnie zaobserwowałem dziwną reakcje na lekkim minimalnym podjeździe w góre--naprawdę minimalnym--zostawilem auto z wyprostowanymi kołami-- przód sie systematycznie podnosił i opuszczał--i tylko przód. Zamknąłem z pilota, poszedłem na zakupy, wróciłem--ciągle to samo-- odjechałem stanąłem specjalnie na nierównej powierzchni skręciłem koła, wysiadłem-- auto trochę "potańczyło" i uspokoiło się. Wygląda wszystko ok--tylko nie rozumię tej sytuacji pod sklepem co opisałem!!!
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

14 900

2006r.

299 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System