Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Masa komunikatów m.in. Brake, ASR/ESP +ABC, Antipol faulty



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Romul2000

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzyna Śląska
Posiadane auto: C4 Picasso 2009 1,6HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lut 2019, 21:06
Temat postu:

Masa komunikatów m.in. Brake, ASR/ESP +ABC, Antipol faulty


Witam!
Mam problem z Cytrynką, którą używam od pół roku. Auto od początku kaprysi, chociaż ogólnie jest fajne i najważniejsze, że żona jest zadowolona.
Od tygodnia przestała działać przednia dmuchawa, tylna działa. Ale nie było czasu zająć się tematem więc się jeździło z tym problem. 3 dni temu pojechaliśmy na małe zakupy i po zrobieniu zakupów autko zapiszczało jak zawsze gdy coś mu się nie podoba, a tu walneło nie znanym mi Brake System faulty i po kolei Esp/Asr system faulty i Abs faulty.
Ponadto nie wyświetla mi prędkości oraz oczywiście spalania i przejechanych kilometrów.
Na wyswietlaczu pojawiła się choinka z kontrolej min. Service i STOP na czerwono.
Jakoś do domu dojechaliśmy bez problemu ale autko jakieś słabsze było. Hamowanie normalne ale bez ABS.
Dzisiaj ustaliłem, że jeszcze zauważyłem 2 dodatkowe komunikaty Antipollution System faulty (kontrolka check engine) oraz Air bag ... faulty.
Przed tym pechowym wyjazdem odłączyłem na chwilę akumulator, ale poza koniecznością ustawienia zegara nie miało to wpływu na działanie dmuchawy (patent z jakiegoś innego postu).
Dzisiaj odłączałem akumulator 2 razy i nic nie pomaga.
Auto było u mechanika, który podłączył do kompa i ustalił , że brak komunikacji z ABS i czujnik prędkości uszkodzony oraz coś mówił o płynie do FAP-a.
Umówiłem się z mechanikami na wtorek ale chciałbym podpytać bo widzę, że trochę chłopaki nie ogarniają tematu i chciałem z Wami skonsultować jaka może być przyczyna?
Czy ta awaria dmuchawy miała wpływ na resztę, jakieś zwarcie lub działanie zwierza w postaci kuny czy innego źwierza, czy też ktoryś z bezpieczników.
Chłopaki chcą wymienić czujnik prędkości i uzupełnić płyn do Fap-a, ale nie jestem pewny, że to jest przyczyna.
Widziałem na forum post z opisem problemu z komunikatem ASR/ESP i antipollution, który pojawił się po grzebaniu przy zaworze EGR. U mnie kolejnośc była inna ale troszeczkę mnie to zastanowiło.
Jakieś sugestie gdzie szukać, proszę o pomoc
RP
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Sob 09 Lut 2019, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Masa komunikatów m.in. Brake, ASR/ESP +ABC, Antipol faulty


Może niech zaczną od wymiany .............. włącznika świateł stop.
Powrót do góry
Romul2000

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzyna Śląska
Posiadane auto: C4 Picasso 2009 1,6HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 17:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Masa komunikatów m.in. Brake, ASR/ESP +ABC, Antipol faulty


Od czegoś trzeba zacząć ale tego bym nie obstawiał na początek. Oby to była taka usterka.
Pzdr Smile
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 17:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Masa komunikatów m.in. Brake, ASR/ESP +ABC, Antipol faulty


Możesz być w błędzie, masz dużo sprzecznych komunikatów, czasami uszkodzony włącznik może tak mieszać.
Powrót do góry
PiotrLDZ1910

Debiutant



Dołączył: 10 Lut 2019
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Łódź
Posiadane auto: Citroen C5 X7
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2019, 00:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Masa komunikatów m.in. Brake, ASR/ESP +ABC, Antipol faulty


W parametrach silnika niech sprawdza faktyczny stan płynu eloys i będziesz wiedział czy musisz go uzupełnić czy nie. Jeśli masz skrzynie biegów sterowaną (nie manualna) to czujnik ABS który nie działa zgłosi Ci dużo usterek typu ABS brak prędkości elektryczny ręczny... Warto odczytać błędy usunąć i zobacz który wróci jeśli czujnik ABS któryś nie widzi prędkości zapali Ci kontrolki.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 11 Lut 2019, 00:09
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Romul2000

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzyna Śląska
Posiadane auto: C4 Picasso 2009 1,6HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 11 Lut 2019, 20:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Masa komunikatów m.in. Brake, ASR/ESP +ABC, Antipol faulty


Samemu tylko udało mi się sprawdzić czujnik pod pedałem hamulca i jest OK. tzn. dwa styki zwarte i sie rozwierają przy wciśnięciu, druga para na odwrót. Wygląda OK.
Ciekawe, że bez czujnika zestaw komunikatów jest taki sam.

Skrzynia jest manualna. Chłopak coś zeznawał o brak ilości płynu więc może idzie w dobrą stronę.
Jak się dostać do bezpieczników pod konsolą, bo przez to małe okienko z przodu to nie lada wyzwanie. Może bym wyciągnął, ale włożyć to już na pewno nie. Czy zdejmując dolną pokrywę?
Pzdr
Powrót do góry
Romul2000

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzyna Śląska
Posiadane auto: C4 Picasso 2009 1,6HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2019, 22:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Masa komunikatów m.in. Brake, ASR/ESP +ABC, Antipol faulty


Witam wszystkich!
No i temat się rozstrzygnął (na razie), auto było dzisiaj u mechanika i wyjechało bez żadnych usterek, które zasygnalizowałem w peirwszym poście. Ale zanim do niego trafiło to już problemy zniknęły jak ręką odjął (auto zawiozła mechanikowi żona).
Wygląda na to, że bezpośrednią przyczyną takiej poprawy było odłączenie akumulatora na noc. A rano już auto ożyło i nawet pierwsza usterka w postaci braku nawiewu na przód ustąpiła.
Mechanik jeszcze zaciągając ręczny mówil, że znowu mu się pozapalały kontrolki ale pokasował błędy a także przesmarował linkę od ręcznego bo nie odbijała.
Po odbiorze auto zachowywało się bez zarzutów. Brak niepokojących błędów na wyświetlaczu, prędkościomierz i drogomierz działają nawiewy też.
Wnioski: w jakiś sposób na rozwiązanie miało odłączenie akumulatora, a bezpośrednią przyczyną był ręczny. Dotychczas jeździłem z wyłączonym automatycznym zaciąganiu ręcznego, bo raz mi nie odbił i przygrzało tarcze, wówczas jeszcze nie byłem pewny czy to nie jest zacisk.
W dniu, w którym zaczęły się problemy zaciągnąłem ręczny manualnie (automat był nadal wyłączony).

PS. Mechanik zauważył ślady łąpek na silniku Wink ale kable wyglądają na całe. :/
Można się spodziewać, że usterka wróci, bo nie wiadomo, czy przyczyna nie została usunięta.

Dzięki za pomoc
Powrót do góry
Romul2000

Czytelnik



Dołączył: 09 Lut 2019
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzyna Śląska
Posiadane auto: C4 Picasso 2009 1,6HDi
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 25 Lut 2019, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Masa komunikatów m.in. Brake, ASR/ESP +ABC, Antipol faulty


Jeżdżąc Mondeo nie wiedziałem, że cytrynki są takie kapryśne. No może nie wszystkie, albo część, albo tylko moja. Dzisiaj znowu zaczęła kaprysić, najpierw zaszumiało mocno z tylnych nawiewów, a z przednich zero podmuchu chyba, że tylko powietrze wtłoczone podczas jazdy energią kinetyczną. No i zaczęła się retrospekcja do czasu kiedy pojawiały się kolejne awarie, gdzie finałem był totalny pokaz rożnorodnych komunikatów. Po zaparkowaniu autka i zrobieniu zakupów, cytrynka okazała się tym razem łaskawa i skłonna do współpracy. Więc na razie jest OK, ale pewnie to nie koniec przygód.
Jakby co to będę meldował na bieżąco.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4 Grand Picasso

21 990

2010r.

141 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC5 Aircross

69 900

2019r.

226 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

46 300

2014r.

162 200 km

podkarpackie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System