Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wyłączająca się pompa wspomagania, power steering fault C5



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
constantinee

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Citroen C5 III 2008 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 09 Lut 2019, 14:02
Temat postu:

Wyłączająca się pompa wspomagania, power steering fault C5


Witam serdeczenie,
Poszukuję schematu elektrycznego, a dokładnie układ wspomagania kierownicy od Citroena C5 III 2008 2.0Hdi automat, hydro zawieszenie, wspólny zbiornik płynu kierowniczego i hydro, pompa wspomagania elektryczna.
Problem wygląda następująco:
Od jakiegoś czasu pompa wspomagania działała jakby słabiej, aż do momentu gdzie przy uruchomianiu nie chciała się włączyć i wyskakiwał błąd " power steering fault ". Po chwili się włączała. W obecnym stadium " choroby ", praktycznie cały czas jest wyłączona, zdarzają się momenty gdy pracuje przez chwilę, czasem przez 5-10km (podczas jazdy w miarę trzyma, a po wyłączeniu silnika i ponownym uruchomieniu już nie).
Sprawdziłem wiązki, napięcie główne prawidłowe, od drugiej wtyczki, napięcie pomocnicze prawidłowe, CANy również, napięcie 2,5V. Podłączany był pod komputer, niestety nie widzi w ogóle pompy. Wymieniona została pompa, sytuacja taka sama.
Jedyny pomysł jaki wpada mi do głowy to wilgotny przewód CAN za podszybiem, albo gdzies delkitanie przecięty, chociaż napięcia dochodzą do wtyczki.
Pompa posiada jakieś czujniki np. poziomu płynu? Ewentualnie jeśli jest zapowietrzona to wyłącza się automatycznie ? Jakieś inne czujniki które by mogły powodować wyłączanie się pompy ?
Proszę o wszelakie informacje, porady oraz proszę o schemat jeśli ktoś posiada.
Pozdrawiam
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2849
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Nie 10 Lut 2019, 00:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyłączająca się pompa wspomagania, power steering fault C5


Miałem podobny przypadek, u mnie winowajcą było wypalone gniazdo bezpiecznika, bez obciążenia było napięcie pod obciążeniem ginęło.
Powrót do góry
constantinee

Czytelnik



Dołączył: 03 Sty 2015
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): śląskie
Posiadane auto: Citroen C5 III 2008 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 12 Lut 2019, 17:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyłączająca się pompa wspomagania, power steering fault C5


Witam,
Problem połowicznie rozwiązany, mechanik wymienił drugą pompę, która również przerywała (włączała się, wyłączała), trzecia z kolei zaczeła działać poprawnie, póki co nic się nie wyłącza.
Problem niestety już przed wyłączaniem się pierwszej, a mianowicie większy opór przy skręcaniu, nadal pozostał. Podczas jazdy czuć dość spory opór, czasem kierownica jakby przeskakiwała, delikatnie drży. Na lodzie można kręcić jednym palcem w miejscu.
Zauważyłem, ze kierownica podczas jazdy na wprost jest lekko skręcona w lewą stronę. Byłem właśnie u diagnosty, stwierdził, że do wymiany tuleja wahacza, co łączy wahacz ze zwrotnicą. Pytanie czy ona jest przyczyną + zbieżność ?
Po podłaczeniu pompy, konieczne jest ustawienie parametrów ? Większe obroty itd ?
Teraz zaczenie się zabawa z szukaniem winowajcy, pompa (uszkodzona 3cia z kolei, złe ustawienie), maglownica, zbieżność, słyszałem, że przewód główny od pompy lubi się zapychać. Pytanie od czego zacząć.
Jutro planuję rozebrać nadkole i posłuchać jak działa pompa, wycieków raczej nie ma, nie zauważyłem nic w garażu.
Bardzo proszę o jakieś pomysły, i informacje czy pompę trzeba ustawić.
Pozdrawiam
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pią 15 Lut 2019, 10:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wyłączająca się pompa wspomagania, power steering fault C5


Przy tych elektrycznych pompach lubią padać wiązki w okolicach pompy, ale skoro twierdzisz, że zostało to sprawdzone i wtyczki i kable są ok to pozostaje zakup nowej pompy. Te używki rzadko są sprawne, zwłaszcza jak są przechowywane po demontażu w kiepskich warunkach. W Peugeocie 307 dwa razy bawiłem się z używką, w końcu ASO wymieniło na nową i był spokój. Z tego co pamiętam to przyczyną awarii było uszkodzenie wiązki gdzieś w okolicach pompy.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

39 000

2014r.

197 000 km

śląskie

CitroenC5

29 600

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC5

37 900

2012r.

95 000 km

lubuskie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenC3 Picasso

22 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System