Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C3 ) 1.6 SensoDrive



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
harald69

Czytelnik



Dołączył: 16 Lip 2017
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: c3 pluriel sensodrive 1.6
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Wrz 2018, 22:58
Temat postu:

1.6 SensoDrive


Szanowni Koledzy, Koleżanki.

Stoję przed zakupem C3 w SensoDrive i pojawił się pewien problem: Gdy auto jest zimne, po odpaleniu i wrzuceniu biegu słychać cykanie (pewnie zaworów) i próbę wrzucenia biegu nr jeden, wyskakuje wtedy "śnieżka" a po chwili skrzynia wrzuca bieg nr 2. Z R nie ma tego problemu. Jak chwilę się przejedziemy i złapie 1 kreskę temperatury to problem automatycznie ustępuje.

Skrzynia SensoDrive silnik 1.6 16v, rok 2004 - przebieg 111 000 - w sumie oryginalny wnosząc po wszelakich papierach itp...

Czy ktoś spotkał się z takim problemem.

Pozdro Wink
Powrót do góry
skype status
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 09 Wrz 2018, 15:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) 1.6 SensoDrive


Możliwe, że stary olej w tej skrzyni półautomatycznej, ale najlepiej sprawdzić komputerowo i będzie wiadomo co mu dolega.
Przebieg jak na 14 latka zbyt mały i jakoś nie chce się wierzyć aby miał tak niski przebieg.
Powrót do góry
alberciik1122

Czytelnik



Dołączył: 16 Lis 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Le Houlme
Posiadane auto: Citroen C3 Pluriel 1.6i 110KM
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 16 Lis 2018, 21:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) 1.6 SensoDrive


Witam,
Trochę odkopię i podepnę się pod temat. Mam nadzieje, że prawidłowo.

Posiadam C3 Pluriel Sensodrive 1.6i z problemem skrzyni biegów. Auto kupiłem z problemem skrzyni biegów. Na początku skrzynia nie reagowała na ruchy gałką. Biegi wchodziły tylko kiedy się auto pchnęło odrobinkę do przodu. Potem po każdym zatrzymaniu się trzeba było znowu pchnąć aby ruszyć z miejsca. Zostały przeczyszczone kostki dochodzące do skrzyni biegów do aktuatora i skrzynia zaczęła reagować na ruchy gałką, natomiast kiedy wrzucało się jedynką i wcizkało gaz auto reagowało z bardzo dużym opóżnieniem i gwałtownie wyrywało do przodu. Po kilku dniach zaczęły się inne problemy. Przestał wchodzić bieg wsteczny. Przy wrzucaniu 'R' słychać było zgrzyt, bieg jakby wchodził, zapalały się lampy wstecznego, ale za chwilę wypadał. Mój mechanik postawił na uszkodzony aktuator skrzyni biegów, nie mogłem jednak kupić samego aktuatora i musiałem zakupić kompletną skrzynię (używaną, ale z gwarancję rozruchową). Wymieniliśmy najpierw sam aktuator skrzyni biegów, ale tez bez żadnych zmian. Po czym została wymieniona cała skrzynia wraz z aktuatorem skrzyni, aktuatorem sprzęgła oraz sterownikiem wraz z okablowaniem, zostało tylko stare sprzęgło. Co spowodowało, że skrzynia w ogóle nie reagowała, więc wymieniliśmy sam sterownik na jego oryginalny, ale skrzynia pracowała tak samo jak wcześniej.
Niedawno auto pojechało do serwisu Citroena, gdzie Pan mechanik stwierdził, że zrobiliśmy błąd, ponieważ po każdej wymianie części (aktuatora) powinno zostać wykonane programowanie jeszcze przed odpaleniem silnika w przeciwnym wypadku wymieniona część nie zadziała prawidłowo. Następnie postawił diagnozę, że przyczyną awarii jest aktuator sprzęgła, nie skrzyni. Cześć została zakupiona i wymieniona w serwisie, pieniądze za część, wymianę i programowanie zapłacone, a samochód dalej nie działa...
Serwis stwierdził po nieudanej naprawie, że problem tkwi w zużytym sprzęgle (tarcza+docisk).
Nie chciałbym ponownie płacić za coś co nie przyniesie zupełnie żadnego skutku. Dlatego mam pytanie do forumowiczów, czy może to być faktycznie wina sprzęgła? Czy może szukać zupełnie gdzie indziej?

dziękuje z góry za pomoc.
pozdrawiam
Powrót do góry
eliks

Czytelnik



Dołączył: 18 Sie 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lidzbark
Posiadane auto: Renault Trafic / Citroen C3
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 26 Mar 2019, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C3 ) 1.6 SensoDrive


Witam. Jestem szczęśliwym posiadaczem Citroena C3 rocznik 2004 ze skrzynią sensodrive, którego już ładnych parę lat użytkuje moja żona. Kilka lat bezproblemowej jazdy, na liczniku 211 000km, silnik nadal działa idealnie. Problem taki jak kolega z pierwszego postu. Auto nie może złapać 1 biegu, próbuje kilka razy, wreszcie wrzuca drugi bieg, pokazuje przy okazji błąd, ale można awaryjnie ruszyć i resztę biegów zmienia bez problemu, również wsteczny. Jak mówię, problem jest tylko na 1 biegu. Są sytuacje kiedy potrafi go złapać, no ale na fuksa w mieście nie ma co liczyć, trzeba to uszykować. Czy diagnostyka komputerowa pomoże mi zlokalizować usterkę? Jak czytam to raczej docisk sprzęgła, ale pewności też nie mam póki nie otworzę skrzyni. Mieliście już może taki przypadek? Jakieś pomysły? Pozdrawiam.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C3 »

Opinie o samochodach Citroen C3 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C3 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4

21 900

2011r.

176 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

31 900

2019r.

43 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie

CitroenC2

7 900

2006r.

163 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System