Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Czy dobry plyn chlodzacy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
BerliMaH

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Citroen Berlingo 1.6 BlueHDi 100KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 28 Lut 2019, 11:57
Temat postu:

Czy dobry plyn chlodzacy


Witam Wszystkich,
jestem szczęśliwym posiadaczem Citroen Berlingo 1.6 BlueHDi kod silnika DV6FD. Ostatnio kupiłem płyn chłodzący Total CoolElf Auto Supra, tak mi wyszukało i do końca nie sprawdziłem
To jest płyn OAT, ale nie wiem czy można go wlać do mojego samochodu, pomijam fakt ze ma inny kolor niż fabryczny ale to nie problem.
Słyszałem ze w niektórych samochodach możliwe jest zniszczenie połączeń w układzie chłodzenia przez to ze używa się płynu w niekompatybilnej technologii. Ktos może powiedzieć jaki płyn jest fabrycznie (producent i technologia OAT czy HOAT).
Fabrycznie jest wlany jakiś płyn kolory niebieskiego, w ASO jego cena jest ogromna 4ltr = 10ltr Total Auto Supra.
No i najważniejsze czy mogę ten płyn Total CoolElf AutoSupra wlać do swojego Berlingo bez ryzyka?

Dzieki za pomoc
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Czw 28 Lut 2019, 17:37
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Czy dobry plyn chlodzacy


W dobie ówczesnych czasów, jaki byś włał to bedzie dobry, nawet wszystkie są ze sobą mieszalne.

Także nie ma co kombinować.
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Pią 01 Mar 2019, 00:55
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Czy dobry plyn chlodzacy


Fabrycznie masz zalany Basf Glysantin G33 norma PSA B71 5110, płyn prawdopodobnie z fabryki Antwerpen Belgia.
Fuchs /kolor pomarańczowy/ i Motul /kolor zbliżony do Basfa/ to płyny zgodne z normą PSA.
Prawdopodobnie płyn Glacelf Auto Supra też w technologii OAT możesz zalać do silnika bez problemów.
Płyny w technologi OAT czyli bez krzemianów, fosforanów itd. nie są mieszalne z tym co zawierają krzemiany.
To że jest napis marketingowy mieszalny z innymi płynami radziłbym na to brać poprawkę.
Najważniejsze są dopuszczenia i rekomendacje a nie kolor płynu.


Ostatnio zmieniony przez Kiniam dnia Pią 01 Mar 2019, 01:24, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Pią 01 Mar 2019, 01:21
Temat postu:

Re: Czy dobry plyn chlodzacy


BerliMaH napisał:

Fabrycznie jest wlany jakiś płyn kolory niebieskiego, w ASO jego cena jest ogromna 4ltr = 10ltr Total Auto Supra.


Do układu chłodzenia wchodzi o ile się nie mylę 6,5 litra więc musisz kupić 7 litrów płynu.
Koszt ORI poza ASO to ok. 100 zł za 7 litrów / 5 +2 /
Glacelf Auto Supra koncentrat jest w litrowych opakowaniach musisz kupić 4 szt. po dodaniu wody 4 litry masz 8 litrów płynu to koszt ok. 80zł.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
BerliMaH

Debiutant



Dołączył: 28 Lut 2019
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdansk
Posiadane auto: Citroen Berlingo 1.6 BlueHDi 100KM
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 01 Mar 2019, 10:02
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Czy dobry plyn chlodzacy


Kiniam napisał:
Fabrycznie masz zalany Basf Glysantin G33 norma PSA B71 5110, płyn prawdopodobnie z fabryki Antwerpen Belgia.

Bardzo dziękuję Kiniam za pomoc i szczegółowe informacje. Zdążyłem sprawdzić ze ten płyn coolelf Auto Supra tez jest w technologii OAT tak samo jak Basf Glysantin G33. Popatrzyłem w specyfikacji tego coolElf ale TOTAL nie deklaruje zgodności z PSA B71 5110. Znacie jakiś płyn który jest z ta norma zgodny. Nie za bardzo chce jechać do ASO i kupować fabrycznego po ich taryfie. Po za tym będę wymieniał ten płyn sam bo czytałem ze zalecają ze 250 000 km albo 5 lat.
W sumie może jak ten TOTAL i Basf Glysantin G33 sa w technologii OAT to można je zamienić bez strachu o uszczelki i układ chłodzenia. Niestety nie mogę znaleźć danych technicznych Basf Glysantin G33 w google wyskakują inne np. Basf Glysantin G48, G30 ale nie ma wśród nich G33, macie może dokumentacje albo sklep (poza ASO) gdzie to można kupić?
Jeszcze raz serdeczne dzięki za pomoc!
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 01 Mar 2019, 10:02
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Pią 01 Mar 2019, 11:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Czy dobry plyn chlodzacy


Podałem Ci zamienniki Basfa G33: Fuchs w kolorze pomarańczowym i Motul LR 5110 w kolorze zbliżonym do ORI.
Z tym dopuszczeniami przez np. PSA jest tak, że producent chemii musi za to zapłacić koncernowi haracz.
Dlatego można stosować produkty bez tych szczegółowych dopuszczeń jeśli znamy ich skład.
Sam kupuję zwykle produkty zgodne z dopuszczeniami producenta silnika ale bez przesady jeśli ich ceny nie są z kosmosu.
Na płynie Totala też nic się nie stanie układowi chłodzenia.
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Pią 01 Mar 2019, 11:56
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Czy dobry plyn chlodzacy


Odnośnie G33 dane techniczne znajdziesz u Basfa a jak tam Cię nie wpuszczą to strona MOFIN Oil.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

21 900

2011r.

173 900 km

mazowieckie

CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS4

49 800

2017r.

108 000 km

małopolskie

CitroenC5

7 300

2006r.

295 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 432 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System