Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brotwer

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 12:52
Temat postu:

C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


Szanowni Państwo,
od kilku miesięcy poszukuję Citroena C5 (III) w poniższej opcji:
- zawieszenie hydroaktywne,
- silnik 2.0 HDI,
- sedan,
- skrzynia manualna,
- czujniki parkowania przód i tył,
- budżet nieprzekraczający 20 000 zł.

Dodatkowo może być z nawigacją. Dodatkowe wyposażenie oczywiście mile widziane, acz niekonieczne. Będę wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach. Być może ktoś z forumowiczów ma coś do zaoferowania? Smile

W większości sprzedający nie dbają o auta. Konsekwencją tego jest mnóstwo ogłoszeń C5-tek, których użytkownicy/właściciele nie znają stanu podwozia. To mnie już nie szokuje - części do nich są drogie. Ostatnio zrobiłem ponad 800 km by zobaczyć auto, rzekomo w idealnym stanie. Właściciel dawał sobie za niego "rękę urwać" i nie miał przeszkód do całkowego ok. 1,5-godzinnego prześwietlenia samochodu w serwisie. Efekt - zawyżona wartość i wkład na start 10-15 tys. zł - aż tyle było do zrobienia. Nie jestem ekspertem od tego modelu i sugeruję się opiniami ludzi, którzy się tym zajmują (zawsze kontrola w serwisie).

Wiem już z doświadczenia, że muszę założyć na start jakiś wkład 2-3 tys. zł kupując używane auto. Niestety ostatnie doświadczenie i rząd wielkości 10-15 tys. zł mnie już przeraża. Czy to norma w tym modelu? Być może bujam w obłokach i szukam auta na które mnie po prostu nie stać Sad

A poza tym auto wygląda ponadczasowo i szybko się nie zestarzeje, a i komfort jazdy jest zdumiewający.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 13:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


Niestety ale w tym budżecie nie kupisz auta sprawnego.Będą to skarbonki i suma końcowa i tak wyniesie 30 kilka tysięcy.Więc albo powiększ budżet albo szukaj wcześniejszej wersji czyli mk2.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
repetier

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 157
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2,0 HDI exklusive 2009
Piwa: 8/4
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 13:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


Po pierwsze szukasz auta z dołu tabeli, stare, z dużym przebiegiem, czego sie spodziewasz? Po drugie, ceny są z aso, wiele napraw można zrobić taniej poza autoryzowanym serwisem, często regeneracja wystarczy, a nawet jesli, to w aso tez maja regenerowane podzespoły, wtedy taniej. Ceny podzespołów do E klasy , do volvo (aso) to (żeby tylko) x 2 lub więcej. Jak nie wierzysz, sprawdż ceny w aso merca zawieszenia airmatic, itd. Przykład z aso, zlecam wymianę manszety gumowej na półosi, mówię chciałbym żeby wszystkie siłowniki byly suche po naprawie (przykre doświadczenie z prywatnego serwisu), wychodzi mechanik ,ogląda , mówi że trzy ciekną (jeden wymieniany u nich, więc ten dobry, niby).Ja na to nieprawda, niech pan mi pokaże wyciek i koniec rozmowy, usluga wykonana, minęło (nie wiem 2 lata , może troche mniej) wszystkie silowniki suche. Tyle w temacie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
brotwer

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 19:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


repetier napisał:
Po pierwsze szukasz auta z dołu tabeli, stare, z dużym przebiegiem, czego sie spodziewasz?

Przyznaję rację i zdaję sobie z tego sprawę. Czego się spodziewam? Spodziewam się samochodu wymagającego nakładu finansowego nie przekraczającego 50% jego ceny wyjściowej. Słyszałem wiele opinii nt ceny poszczególnych części - zwłaszcza układu hydroaktywengo zawieszenia, która jest często wysoka. Mógłbym w niedługim czasie po zakupie dokonać wymiany któregoś kosztownego elementu, ale nie większości naraz. Do tej pory z takimi przypadkami się spotykałem - być może miałem wyjątkowego niefarta.

repetier napisał:
Po drugie, ceny są z aso, wiele napraw można zrobić taniej poza autoryzowanym serwisem, często regeneracja wystarczy, a nawet jesli, to w aso tez maja regenerowane podzespoły, wtedy taniej.

OK - tutaj jak najbardziej można zejść z ceny ogólnej naprawy. Będę rozglądał się za możliwościami regeneracji.

repetier napisał:
Ceny podzespołów do E klasy , do volvo (aso) to (żeby tylko) x 2 lub więcej. Jak nie wierzysz, sprawdż ceny w aso merca zawieszenia airmatic, itd. Przykład z aso, zlecam wymianę manszety gumowej na półosi, mówię chciałbym żeby wszystkie siłowniki byly suche po naprawie (przykre doświadczenie z prywatnego serwisu), wychodzi mechanik ,ogląda , mówi że trzy ciekną (jeden wymieniany u nich, więc ten dobry, niby).Ja na to nieprawda, niech pan mi pokaże wyciek i koniec rozmowy, usluga wykonana, minęło (nie wiem 2 lata , może troche mniej) wszystkie silowniki suche. Tyle w temacie.

Daje mi do myślenia - dzięki!
Powrót do góry
brotwer

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 19:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


machony79 napisał:
Niestety ale w tym budżecie nie kupisz auta sprawnego.Będą to skarbonki i suma końcowa i tak wyniesie 30 kilka tysięcy.Więc albo powiększ budżet albo szukaj wcześniejszej wersji czyli mk2.

Czyli bujam w obłokach - dzięki. Będę powoli pracował nad budżetem, ale na mk2 nie przejdę - subiektywnie: "brzydal" Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 19:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


Generalnie kupisz takie autko, ale niestety będzie miało dość duży przebieg. Jak znajdziesz takie C5 z przebiegiem 300 tkm to nie bój nic. One tyle mają, nawet te z przebiegiem 150 TKM Laughing Laughing
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 22:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


Np koleś z FB sprzedaje C5, ale w Pb, przebieg 506 tkm za 15000 pln Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

96 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenDS3

33 000

2015r.

126 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System