Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
brotwer

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 12:52
Temat postu:

C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


Szanowni Państwo,
od kilku miesięcy poszukuję Citroena C5 (III) w poniższej opcji:
- zawieszenie hydroaktywne,
- silnik 2.0 HDI,
- sedan,
- skrzynia manualna,
- czujniki parkowania przód i tył,
- budżet nieprzekraczający 20 000 zł.

Dodatkowo może być z nawigacją. Dodatkowe wyposażenie oczywiście mile widziane, acz niekonieczne. Będę wdzięczny za pomoc w poszukiwaniach. Być może ktoś z forumowiczów ma coś do zaoferowania? Smile

W większości sprzedający nie dbają o auta. Konsekwencją tego jest mnóstwo ogłoszeń C5-tek, których użytkownicy/właściciele nie znają stanu podwozia. To mnie już nie szokuje - części do nich są drogie. Ostatnio zrobiłem ponad 800 km by zobaczyć auto, rzekomo w idealnym stanie. Właściciel dawał sobie za niego "rękę urwać" i nie miał przeszkód do całkowego ok. 1,5-godzinnego prześwietlenia samochodu w serwisie. Efekt - zawyżona wartość i wkład na start 10-15 tys. zł - aż tyle było do zrobienia. Nie jestem ekspertem od tego modelu i sugeruję się opiniami ludzi, którzy się tym zajmują (zawsze kontrola w serwisie).

Wiem już z doświadczenia, że muszę założyć na start jakiś wkład 2-3 tys. zł kupując używane auto. Niestety ostatnie doświadczenie i rząd wielkości 10-15 tys. zł mnie już przeraża. Czy to norma w tym modelu? Być może bujam w obłokach i szukam auta na które mnie po prostu nie stać Sad

A poza tym auto wygląda ponadczasowo i szybko się nie zestarzeje, a i komfort jazdy jest zdumiewający.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 13:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


Niestety ale w tym budżecie nie kupisz auta sprawnego.Będą to skarbonki i suma końcowa i tak wyniesie 30 kilka tysięcy.Więc albo powiększ budżet albo szukaj wcześniejszej wersji czyli mk2.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
repetier

Stały Bywalec



Dołączył: 12 Cze 2013
Posty: 157
Skąd jesteś (miejscowość / region): zachodniopomorskie
Posiadane auto: Citroen C5 x7 2,0 HDI exklusive 2009
Piwa: 8/4
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 13:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


Po pierwsze szukasz auta z dołu tabeli, stare, z dużym przebiegiem, czego sie spodziewasz? Po drugie, ceny są z aso, wiele napraw można zrobić taniej poza autoryzowanym serwisem, często regeneracja wystarczy, a nawet jesli, to w aso tez maja regenerowane podzespoły, wtedy taniej. Ceny podzespołów do E klasy , do volvo (aso) to (żeby tylko) x 2 lub więcej. Jak nie wierzysz, sprawdż ceny w aso merca zawieszenia airmatic, itd. Przykład z aso, zlecam wymianę manszety gumowej na półosi, mówię chciałbym żeby wszystkie siłowniki byly suche po naprawie (przykre doświadczenie z prywatnego serwisu), wychodzi mechanik ,ogląda , mówi że trzy ciekną (jeden wymieniany u nich, więc ten dobry, niby).Ja na to nieprawda, niech pan mi pokaże wyciek i koniec rozmowy, usluga wykonana, minęło (nie wiem 2 lata , może troche mniej) wszystkie silowniki suche. Tyle w temacie.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
brotwer

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 19:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


repetier napisał:
Po pierwsze szukasz auta z dołu tabeli, stare, z dużym przebiegiem, czego sie spodziewasz?

Przyznaję rację i zdaję sobie z tego sprawę. Czego się spodziewam? Spodziewam się samochodu wymagającego nakładu finansowego nie przekraczającego 50% jego ceny wyjściowej. Słyszałem wiele opinii nt ceny poszczególnych części - zwłaszcza układu hydroaktywengo zawieszenia, która jest często wysoka. Mógłbym w niedługim czasie po zakupie dokonać wymiany któregoś kosztownego elementu, ale nie większości naraz. Do tej pory z takimi przypadkami się spotykałem - być może miałem wyjątkowego niefarta.

repetier napisał:
Po drugie, ceny są z aso, wiele napraw można zrobić taniej poza autoryzowanym serwisem, często regeneracja wystarczy, a nawet jesli, to w aso tez maja regenerowane podzespoły, wtedy taniej.

OK - tutaj jak najbardziej można zejść z ceny ogólnej naprawy. Będę rozglądał się za możliwościami regeneracji.

repetier napisał:
Ceny podzespołów do E klasy , do volvo (aso) to (żeby tylko) x 2 lub więcej. Jak nie wierzysz, sprawdż ceny w aso merca zawieszenia airmatic, itd. Przykład z aso, zlecam wymianę manszety gumowej na półosi, mówię chciałbym żeby wszystkie siłowniki byly suche po naprawie (przykre doświadczenie z prywatnego serwisu), wychodzi mechanik ,ogląda , mówi że trzy ciekną (jeden wymieniany u nich, więc ten dobry, niby).Ja na to nieprawda, niech pan mi pokaże wyciek i koniec rozmowy, usluga wykonana, minęło (nie wiem 2 lata , może troche mniej) wszystkie silowniki suche. Tyle w temacie.

Daje mi do myślenia - dzięki!
Powrót do góry
brotwer

Czytelnik



Dołączył: 11 Sty 2019
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Opel
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 19:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


machony79 napisał:
Niestety ale w tym budżecie nie kupisz auta sprawnego.Będą to skarbonki i suma końcowa i tak wyniesie 30 kilka tysięcy.Więc albo powiększ budżet albo szukaj wcześniejszej wersji czyli mk2.

Czyli bujam w obłokach - dzięki. Będę powoli pracował nad budżetem, ale na mk2 nie przejdę - subiektywnie: "brzydal" Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 19:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 22:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


Generalnie kupisz takie autko, ale niestety będzie miało dość duży przebieg. Jak znajdziesz takie C5 z przebiegiem 300 tkm to nie bój nic. One tyle mają, nawet te z przebiegiem 150 TKM Laughing Laughing
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 11 Sty 2019, 22:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 (III), hydroaktywne zaw., manual, 2.0HDI, do 20tys.zł


Np koleś z FB sprzedaje C5, ale w Pb, przebieg 506 tkm za 15000 pln Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie

CitroenC4 Picasso

29 800

2013r.

147 000 km

śląskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

45 900

2014r.

210 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System