Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 III - prośba o ocenę dla zupełnego laika



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xeo

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki

Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 16:10
Temat postu:

C5 III - prośba o ocenę dla zupełnego laika


Benzyna do tego z LPG + dobrym wyposażeniem to "biały kruk", który chyba muszę sobie odpuścić.
Te 2 egzemplarze o których pisałem wcześniej już sobie odpuściłem - pierwszy z powodu sporej ilości usterek i grom wie czego jeszcze. Drugi z kolei z jasnego powodu "ściemnionego przebiegu" i słabej wersji. Znalazłem kilka modeli (w sumie 16 Rolling Eyes ) i chciałbym was prosić o pomoc w odsiewie co jest warte uwagi. Kryteria jakie przyjąłem to 1. wyposażenie 2. cena 3. odległość ode mnie. Tak więc po kolei wg priorytetu na początek Top6 tego co znalazłem.

1. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-exclusiveabsolutnie-full-opcjadeska-w-skorzeslicznypanorama-ID6BvGMP.html
2. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0hdiautomatexclusivenavixenonskoraelklapasliczny-ID6ByJlJ.html
3. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0hdi-163ps-exclusive-manual-skora-el-klapa-super-stan-gwarancja-ID6ByXPd.html
4. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0hdi-140ps-exclusive-manual-skora-el-klapa-super-stan-gwarancja-ID6ByXHC.html
5. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-exclusive2-0hdi-163kmautomatskorypneumatykawebastobiala-perla-ID6Bz2Hv.html - ? ze względu na odległość
6. https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-exclusive-doinwestowany-uczciwy-bogate-wyposazenie-ID6AngL7.html


Troche się obawiam kosztów napraw diesla i nie wiem jak sprawdzić co może być nie tak.
Dwumasa o której od każdego znajomego słyszę że to "zło", DPF - który przy moim stylu jazdy 5dnix2x2km + weekendy czasami 2x30km nie jest dobrym rozwiązaniem, rozrząd - który powiedziano mi że dobrze na "dzień dobry" wymienić oraz automat i elenktyczny hamulec ręczny nie są tanie w naprawie jak coś nawali.

Ktoś gdzieś (nie pamiętam już gdzie) mówił że jeździ dieslem na podobnych odległościach i nie ma problemu co mnie trochę podbudowało, bo zakochałem się w tej cytrynie i muszę asap zmienić samochód ze względu na fakt że mój aktualny się rozsypuje.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 18:09
Temat postu:

Re: C5 III - prośba o ocenę dla zupełnego laika


Xeo napisał:
Troche się obawiam kosztów napraw diesla i nie wiem jak sprawdzić co może być nie tak.
Dwumasa o której od każdego znajomego słyszę że to "zło", DPF - który przy moim stylu jazdy 5dnix2x2km + weekendy czasami 2x30km nie jest dobrym rozwiązaniem, rozrząd - który powiedziano mi że dobrze na "dzień dobry" wymienić oraz automat i elenktyczny hamulec ręczny nie są tanie w naprawie jak coś nawali.

Ktoś gdzieś (nie pamiętam już gdzie) mówił że jeździ dieslem na podobnych odległościach i nie ma problemu co mnie trochę podbudowało, bo zakochałem się w tej cytrynie i muszę asap zmienić samochód ze względu na fakt że mój aktualny się rozsypuje.


Jak kupisz auto zadbane lub chociaż takie, w którym użytkownik pilnował podstawowych przeglądów, wymian itp. i nie czekał z ew. naprawami, to będziesz dłuuugo jeździł bez problemu.

Z kosztów (nie wiem jak w Twoich okolicach, ale podam w okolicach Wrocka).
Rozrząd, z tego co pamiętam z pompą wody, simmeringami itp. zapłaciłem za części z robocizną bodajże niecałe 1300 czy 1200zł (w dodatku robione to było w ASO Mitsubishi).
Regeneracja DPF to 900zł
Dwumasa i sprzęgło to z tego co pamiętam tysiąc kilkaset złotych (pytałem z ciekawości o ceny, u mnie na razie nie ma oznak padania).
Regeneracja turbo ok. 600zł.

Jak widzisz, nie są to jakieś mega wydatki.
Co do skrzyni automatycznej i hamulca to się nie wypowiem, bo ja akurat nie chciałem auta w automacie (a elektryczny hamulec podobno faktycznie w C5 lubi się zepsuć). Automat brałbym w aucie max.2-3 letnim. W starszych nawet bym sobie głowy nie zawracał bo nie wiadomo jak ktoś jeździł tym autem i ile tak naprawdę nabił przebiegu.

Oferty przejrzałem na szybko. Ja bym się na żadną nie zdecydował Wink
Albo nie ma 163 KM (tej słabszej wersji naprawdę, nie bierz, chyba, że lubisz spokojną jazdę i faktycznie tylko w mieście), albo nie ma nawigacji. No, ale ja mam inne oczekiwania, Ty inne. Np. bluetooth też jest fajną sprawą. U mnie to podstawa. Tutaj nie patrzyłem czy któryś to ma.
Tutaj np. jest myk z licznikiem:
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0hdi-163ps-exclusive-manual-skora-el-klapa-super-stan-gwarancja-ID6ByXPd.html
W ogłoszeniu 199, a na liczniku 204 000 Wink Choć dali pewnie żeby więcej ludzi w wyszukiwarce odnalazło ogłoszenie.
Poczekaj rok to Ci sprzedam mojego Very HappyVery HappyVery Happy
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Xeo

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki

Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 19:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III - prośba o ocenę dla zupełnego laika


Dzięki za info, książka serwisowa albo przynajmniej faktury są dla mnie kolejnym wyznacznikiem do odfiltrowania ofert.

Głównie jeżdżę po mieście, od święta jak to się mówi dalszy wyjazd. Mówisz że 140KM bardzo mułowaty jest? Ja do demonów prędkości nie należę ale wolę mieć mały zapas jak trzeba wyprzedzić. Aktualnie 90KM w Astrze to mało i często brakowało :/

Z tych tutaj 2 są 163 ale to nie cała połowa tego co znalazłem. Przefiltruje jeszcze o dokumentację i wrzucę pozostałe.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 19:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III - prośba o ocenę dla zupełnego laika


Witam.
Co prawda jeżdżę benzynowcem,ale uważam,że te 140 KM (143 KM) to jest ani dużo,ani zbyt mało.Mało jeśli lubisz "sportową" jazdę,ale do wyprzedzenia od czasu do czasu wystarcza... Smile Przyznaję ,że jak kupisz zadbane to pojeździsz,ale całkowicie wkładu po kupnie nie da się uniknąć. Wink ,a rozrząd dla spokojności bym wymienił po kupnie.
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 19:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III - prośba o ocenę dla zupełnego laika


Xeo napisał:
Mówisz że 140KM bardzo mułowaty jest? Ja do demonów prędkości nie należę ale wolę mieć mały zapas jak trzeba wyprzedzić. Aktualnie 90KM w Astrze to mało i często brakowało :/

Nie jeździłem C5 z 140KM. Mam tylko porównanie do innych aut o tej mocy. Wcześniej benzynowa Mazda 6 141KM, Toyota Avensis w benzynie 150KM (ale i w automacie). To silniki benzynowe, więc troszkę inna charakterystyka jazdy, ale w wakacje zrobiłem ponad 4000km nowiutkim Hyundaiem i40 (miał 270km na liczniku). Mocy miał 136 albo 141 bo różnie u niego podają, silnik 1.7 i diesel. Musiałbym porównać np. moment obrotowy tego Hyundaia z C5 140KM, ale różnica między i40, a moją C5 była naprawdę BARDZO odczuwalna.
Dlatego jeśli C5 140KM jeździ jak ten i40 o tej samej mocy (w dodatku w używanej C5 pewnie kilka koni zdechło) to ja bym się męczył w takim aucie. Zresztą, kiepska dynamika silnika w i40 jest np. powodem dla jakiego go nie kupię po sprzedaży C5. Wizualnie na zewnątrz i wewnątrz, autko fajne, wygodne. W sedana zapakowaliśmy się do Chorwacji. Jednak jak dla mnie, słaby silnik dyskwalifikował to auto.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 19:42
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 20:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III - prośba o ocenę dla zupełnego laika


Dokładnie.Inna specyfika jazdy benzyna a diesel,ale stosunek moment/obroty czy moc/masa też nie jest bez znaczenia.
Ale C5 Kombi(czy Tourer) też do lekkich nie należy...
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 20:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III - prośba o ocenę dla zupełnego laika


Nie ma co porównywać diesla do benzynki
Tam gdzie diesel się już kończy to benzynka dopiero zaczyna Very Happy
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 21:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III - prośba o ocenę dla zupełnego laika


Very Happy Very Happy Very Happy Wink
Kiedyś było odwrotnie Smile Smile
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Xeo

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki

Piwa: 0/6
Wysłany: Pon 17 Gru 2018, 23:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III - prośba o ocenę dla zupełnego laika


Generalnie mi jakoś bardziej leży benzyna z racji krótkich przebiegów ale znaleźć fajną wersję to szukanie igły w stogu siana stąd też zostaje mi diesel.
Mam zamiar od razu zaopatrzyć się w Lexi aby powoli też jej się nauczyć i przy jej pomocy cześć rzeczy ogarnąć we własnym zakresie. Cool
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenSpaceTourer

110 000

2018r.

115 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

47 900

2017r.

152 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System