Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xeo

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki

Piwa: 0/6
Wysłany: Wto 11 Gru 2018, 20:49
Temat postu:

C5 III 2.0 LPG 2009


Czy ktoś mógłby doradzić czy to jest dobry wybór?
https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0i-16v-exclusive-salon-pl-lpg-ID6Bw1rY.html

Przebiegi robię małe bo w tygodniu 5x2x2km weekendy czasami 190km stąd wcześniej zawsze benzyna. A że nie chcę nic innego jak C5 i ciężko o benzynę bo tutaj króluje 2.0 HDi z racji małych małych przebiegów poszukuje benzyny.

Będę wdzięczny za pomoc
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Wto 11 Gru 2018, 21:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


Wybór jest wspaniały, mam identyczne jak z linku. Super auto. Wysoka wersja. Jeśli okaże się sprawny technicznie to brać i się nie zastanawiać bo za chwilkę go nie będzie. Radzę sie śpieszyć, ponieważ cena za ten egzemplarz jest rewelacyjna i popyt na nie jest bardzo duży Smile

Auto jest bardzo trwałe, hydro to bardzo mocny punkt tego samochodu ( bezawaryjne ), przy kupnie należy sprawdzić czy siłowniki są suche.

Kierownica prawdopodobnie nie od tego auta, powinna mieć aluminiowe wstawki.

Coś mi się zdaje, że jest problem z elektrycznym hamulcem postojowym, o czym świadczy równiez napis SERWIS. Wszystko trzeba sprawdzić przed kupnem i zweryfikować koszta ew naprawy.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Xeo

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki

Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 09:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


Umawiam się na piątek na oględziny i jak będziesz ok to od razu do ASO na przegląd przed zakupem.

Dzięki za opinię

Edit:
Xeo napisał:
Zadzwoniłem celem umówienia się na oględziny i wyszły mankamenty
1. nie działająca klimatyzacja - nie załącza się sprężarka
2. problem z hamulcem elektrycznym - podobno jakaś sprężyna do wymiany
3. rdzewiejące błotniki przód

Czy przy tych mankamentach nadal jest warty uwagi? Rolling Eyes
Ciekawe co jeszcze może wyjść na serwisie ASO Crying or Very sad
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2841
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 254/2
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 15:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


To do mocnego zastanowienia się czy nie był mocno przodem bity.
Powrót do góry
Xeo

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki

Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 16:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


No nic podjadę zobaczę jak wygląda na żywo i jak będzie w miarę ok to do ASO niech wycenią naprawę. W między czasie dopytam się znajomego mechanika o koszty naprawy aby mieć punkt odniesienia.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 16:23
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 17:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


Klimatyzacja nie działa bo pewnie jest skraplacz dziurawy i nie ma czynnika. Naprawa ok 600 pln.
Powrót do góry
Xeo

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki

Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 18:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


__Robert__ napisał:
Klimatyzacja nie działa bo pewnie jest skraplacz dziurawy i nie ma czynnika. Naprawa ok 600 pln.


Z tego co mi telefonicznie powiedziano to nie załącza się w ogóle sprężarka.
Zobaczymy bo 5 min od samochodu mam duży warsztat specjalizujący się we francuzach, a kawałek dalej ASO Citroen.
Zostanawiam się czy lepiej do ASO czy w warsztacie go sprawdzić Rolling Eyes
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 19:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


Nowsze Francuzy nie rdzewieją ot tak, szukałbym śladów powypadkowej przeszłości.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Xeo

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki

Piwa: 0/6
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 19:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


To chyba pozostaje odpuścić go sobie i w sobotę obejrzeć 2.0 ale HDi. Szkoda bo moje krótkie trasy nie będą dobre dla tego silnika. Sad [/quote]
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 21:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


Dobry wieczór

Nie rezygnuj tak łatwo, kolego błotnik mógł być faktycznie puknięty i nie naprawiany, natomiast uwierz mi, że gdyby autko było sprawne techniczne i nie wymagałoby większej naprawy to warto sie zastanowić. On ma rewelacyjne wyposażenie i naprawdę niską cenę, a pewnie jeszcze coś do ucięcia ze względu na usterki. Za taki samochód wołają ok 30 tyś PLN. Już niedługo te auta to będą białymi krukami.
HDI masz pod dostatkiem i są dużo tańsze, ale na twoją jazdę nie nadaje się diesel.

Zastanów się i nie poddawaj.

Tylko sprawdź dokładnie, nawet w ASO jeśli Ci zależy.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2317
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Pią 14 Gru 2018, 15:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


Cytat:
Już niedługo te auta to będą białymi krukami.

Zgadzam się.Nawet samą benzynę Ciężko znaleźć...

Posprawdzaj szczeliny na przodzie,czy są równe, jak wyglądają podłużnice z przodu.Sprężarka klimy się nie załączy jak niema czynnika,a przy obecnej temp.może być sprawna i też się nie załączy(pomiędzy (-3)a(+3) stopnie.)Weź latarkę i sprawdź czy jest tłusta plama za wentylatorem na skraplaczu,będziesz miał pewność,że to to i konkret do negocjacji Smile .Najczęściej tam właśnie koroduje.
Ale trzeba uważać na "bezwypadki"Na alle... Widzę egzemplarz,który czeka na właściciela już 1,5 roku Smile .Gołym okiem widać,że miał przygody...
Ale cena spadła o 3k Laughing
_________________
Jak mogie to pomogie.
Posiadam DiagBox-a
Powrót do góry
Xeo

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki

Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 15 Gru 2018, 11:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


Niestety ale w piątek nie udało się go obejrzeć że względu na małą awarię w domu :/
Wczoraj w nocy przeglądając ogłoszenia z dalszej okolicy znalazłem "chyba" kolejną ciekawą wersję godną sprawdzenia https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-przebieg-78-000-exclusive-2-0-benz-lpg-najlepszy-komfortowy-ID6BybxY.html

To co mnie mocno zastanawia to jej przebieg.
Rolling Eyes Trochę niski jak na ten rocznik w mojej ocenie.

Już wiem że nie ma podgrzenych foteli, masażera I panoramy - podobno we Włoszech nie był to standard Exclusive
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sob 15 Gru 2018, 20:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


Xeo napisał:
podobno we Włoszech nie był to standard Exclusive

Skoro to auto z Włoch, to od razu bierz miernik. Tam po ulicach jeździ więcej aut po dzwonach, często nawet nie naprawionych, niż całych. Raz z ciekawości liczyłem takie uszkodzone auta, stojąc w Rzymie na przystanku. Wyszło prawie po równo, całych i uszkodzonych. Do tego, widziałem je tylko z 1 strony, więc te, które brałem za całe, po drugiej stronie mogły być uszkodzone Smile Włosi to na pewno jedni z większych "flejtuchów" jacy są, jeśli chodzi o dbanie o auta. Kiedyś widziałem samochody ściągane od nich. DRAMAT. W środku totalny chlew.
Ten zresztą też widać, że ma plamy na siedzeniu. Choć może zrobione już przez obecnego właściciela.
Najbardziej zastanawia mnie jednak 1 rzecz. PRZEBIEG.
Nie ma bata, żeby był prawdziwy. Ja mam auto z 2011 (choć diesel) i mam obecnie 199 000. A tu masz 79 000 Razz a auto 2 lata starsze.
Dwa. Po co ktoś sprzedaje auto z takim przebiegiem? Przecież to prawie nóweczka. Silnik ledwo na dotarciu (przy założeniu, że jakimś cudem byłby prawdziwy).
Spróbuj zagrać z gościem w coś takiego, że zapytaj w jakim stanie jest to auto. Jak będzie zapewniał, że wszystko super, igła itp. to zapytaj czy podjedzie z Tobą do ASO albo na warsztat. Jak powie tak, to zapytaj czy jeśli ASO stwierdzi, że stan mocno odbiega od tego co deklaruje, to czy zwróci kasę za przegląd Smile Jak kategorycznie stwierdzi, że nie, to chyba nie ma co sobie głowy zawracać.
A jak masz daleko to ew. może wykup sobie oględziny, które robią te firmy zewnętrzne. Dostaniesz raport i będziesz wiedział co i jak.
Powrót do góry
Xeo

Debiutant



Dołączył: 11 Gru 2018
Posty: 15
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nowy Dwór Mazowiecki

Piwa: 0/6
Wysłany: Sob 15 Gru 2018, 21:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


Kawałek drogi niestety mam (z Warszawy do Krakowa Very Happy) i przebieg też mocno mnie zastanawia. Zadzwonię w poniedziałek i zobaczymy jak się potoczy rozmowa.
Coraz bardziej zaczynam się kierować ku wersji dieselowskiej bo tam jest w czym przebierać w okolicy co jestem w stanie obejrzeć bez większych kosztów.
Oczywiście wolałbym PB+LPG czy też PB ale to szukanie igły w stogu siana niestety a ja nie mam na ten moment czasu na to bo moja Astra nie wiadomo ile jeszcze się będzie toczyła :/
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Nie 16 Gru 2018, 12:14
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 III 2.0 LPG 2009


Xeo napisał:
Coraz bardziej zaczynam się kierować ku wersji dieselowskiej bo tam jest w czym przebierać w okolicy co jestem w stanie obejrzeć bez większych kosztów.

Ja mam 2.0 HDi 163KM. Fantastyczny silnik. Nie bierze oleju, bardzo ekonomiczny (trasa ponad 300km przy prędkości 150km/h, spalanie wyszło 6,7). Co prawda, przydałoby się żeby miał z 200 koni, ale na początku na pewno odczujesz różnicę.
Ja zmieniałem Mazdę 6, 2.0 benzyna, 141 koni (a więc coś jak ta Cytryna, którą się interesowałeś) na tego Citroena. Powiem Ci, że na początku czułem ogromną różnicę w dynamice jazdy.
Ja też szukając C5 najpierw chciałem 2.0 benzynkę żeby zrobić pod LPG (ale sam chciałem zlecić montaż bo wtedy wiem co wkładam). W związku z tym, że nic ciekawego nie znalazłem, a trafiła się wersja w dieslu blisko mnie, to wziąłem diesla. Nie mam wersji z hydro, z xenonami ani elektrycznymi fotelami. Dzięki temu, mam spokój z [cenzura]łami Smile Elektryczne fotele i xenony przerabiałem w Maździe. Miałem dość Smile Hydro jak widać po forum, też ma swoje bolączki, a nawet jak działa dobrze to masz do wyboru, albo komfort jazdy, ale już bardziej sportowo nie zaszalejesz (zwłaszcza na zakrętach). Albo masz zwykłą wersję (która i tak jest mega wygodna) i jeździsz pewnie jak chcesz Smile
Ja swoim zrobiłem od zakupu 59 000km. Odpukać, zero problemów (a mam 199 000). Tylko profilaktycznie zrobiłem rozrząd. Ostatnio zmiana tarcz i klocków z przodu, wraz z końcówkami drążków. Wsadziłem nowy aku. Kupione nowe opony lato i nowe zimówki. Szyba z przodu wymieniona bo na trasie dostałem kamieniem Sad Do tego wymiana filtrów i oleju co 10-15 tysięcy km. To wszystko. Jak widzisz, wszystko to sprawy eksploatacyjne. Teraz tylko muszę wymienić 2 czujniki cofania bo padły, więc pierwsza usterka mechaniczna Wink
Niedawno podpiąłem go pod kompa bo wyskoczył check engine (okazało się, że od paliwa bo nie zdążyli zmienić na zimowe, a wtedy trochę mróz w nocy złapał). Zanim dojechałem do mechanika to błąd zgasł. Mechanik powiedział jednak, że mój Citroen był dopiero 2 raz podpinany pod kompa, od nowości ! To świadczy, że nic się z nim nie działo. Oby tak dalej było Smile Tylko dlatego jeszcze go trzymam bo z jednej strony korci wymiana na coś nowszego, ale z drugiej, szkoda mi pozbyć się tak dobrego egzemplarza.
Mam auta od 18 lat. Był Fiat, Skoda, 3 rodzaje Fordów, Mazda. Cytrynka jest z tego towarzystwa zdecydowanie najlepsza.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenDS4

53 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC5

32 000

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

57 600

2014r.

149 000 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System