Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Rt4 z kartą CF- problem z instalacją softu



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 09 Gru 2018, 15:13
Temat postu:

Rt4 z kartą CF- problem z instalacją softu


Witam wszystkich. Jak w temacie mam problem z nagraniem softu w cytrynie c5x7 z 2009roku z radiem rt4. Problem polega na tym że pewnego dnia wyskoczył standardowy napis please upgrade... Problemem okazał się dysk twardy który się uszkodzil(brak możliwości odczytu nawet na kompie). W związku z powyższym nastąpiła jego wymiana na nowszy nośnik - kartę Cf 32gb extreme sandisca. Po sformatowaniu karty Fat32 I podpieciu do radia przez adapter ide/ata(zworka na master) probowalem wgrac softa 8.31 (8.20 też próbowałem) i oczywiście zarówno płytka cd jak i z usb(pendrive) ruszają z instalacją... Pojawia się crc media, następnie init hard, disc check i.... Następuje reset całego radia i ponowne uruchomienia się instalacji... I tak w kółko do usranej smierci. Oczywiście próbowałem wg zaleceń z innych forum dark resetow, resetow switchami (pojedynczo i podwójnie) i że zworka na dysku na slave (ale wtedy nie widzi wogole CD (stąd ustawienie na master). Pomóżcie proszę bo na chwilę obecną wyczerpany mi się chyba pomysły. Jeszcze pytanko czy rt4 samo porobi 4potrzebne partycje na dysku?
Powrót do góry
symptomAG

Czytelnik



Dołączył: 18 Maj 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: C5 x7 Exclusive Tourer RHR Automat
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Gru 2018, 23:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rt4 z kartą CF- problem z instalacją softu


Też próbowałem postawić system na CF i też poniosłem klęskę. Natomiast uratowało mnie wrzucenie na cf obrazu hdd.
Jeżeli Twój hdd całkiem nie żyje to podłącz roboczo inny, postaw system i zrób obraz. I teraz ważne - jeżeli roboczo podłączysz hdd większy niż fabryczny (30GB) to będziesz musiał dać odpowiednio większą kartę żeby móc na nią wrzucić obraz.
Tak, partycje utworzą się same podczas instalacji.
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 00:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rt4 z kartą CF- problem z instalacją softu


Być może na HDD partycje się same tworzą, ale na cf nie. Teraz jeszcze dorwalem rozpiskę jakie partycje I ile mają, więc sproboje bezpośrednio na karcie utworzyć sam 4 partycje i zobaczę czy instalacja pójdzie. Mój dysk akurat umarł w tej najgorszej możliwej opcji-nic z nim nie da rady zrobić, nawet pod kompem test zrobić. Nie mam innego do zrobienia obrazu... Ale jak masz mozliwosc zrobienia klona swojej karty i wysłania jakoś to byłbym niezmiernie wdzięczny.
Powrót do góry
Darecky

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 (X7)
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 13:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rt4 z kartą CF- problem z instalacją softu


Jeśli mam być szczery to opcja podmiany HDD na kartę CF na dłuższą metę nie sprawdza się. Doraźnie udaje się radio zreanimować, ale po pół roku i tak padło. Nie ma możliwości zainstalowania "czystego" softu na kartę CF. Z tego co sprawdzałem, to karta jest formatowana, ale nie pozwala na zapisywanie danych (prawdopodobnie wynika to ze zbyt wolnej prędkości zapisu). Jedyna sensowna kosztowo opcja to kupno nowego dysku (alternatywnie znalezienie używanego lub kupno nowego choć niepewnego na aliexpress).
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 14:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rt4 z kartą CF- problem z instalacją softu


Chodzi o prędkość zapisu karty cf? Wziąłem dysk na chatę i zrobiłem mu ręcznie 4ppartycje wg instrukcji teletematyki ale mimo wszystko instalacja nie chce ruszyć. Zastanawiam się jeszcze nad klonem dysku na kartę, ale z mojego dysku nici więc mam pytanie czy ktoś takowy klon posiada?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 14:57
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Darecky

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 (X7)
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 16:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rt4 z kartą CF- problem z instalacją softu


arcus1985 napisał:
Chodzi o prędkość zapisu karty cf? Wziąłem dysk na chatę i zrobiłem mu ręcznie 4ppartycje wg instrukcji teletematyki ale mimo wszystko instalacja nie chce ruszyć. Zastanawiam się jeszcze nad klonem dysku na kartę, ale z mojego dysku nici więc mam pytanie czy ktoś takowy klon posiada?


lepiej poszukać starego dysku pata z jakiegoś starego laptopa, zainstalować i przenieść to na kartę. Wgrywanie czyjegoś klona jest złym pomysłem ze względu na różnice w konfiguracji
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 16:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rt4 z kartą CF- problem z instalacją softu


A czy mogę wsadzić większy dysk czy tylko 30gb?
Powrót do góry
Darecky

Debiutant



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 29
Skąd jesteś (miejscowość / region): dolnośląskie
Posiadane auto: Citroen C5 (X7)
Piwa: 5/1
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 19:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rt4 z kartą CF- problem z instalacją softu


może być większy
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 30 Gru 2018, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rt4 z kartą CF- problem z instalacją softu


A więc zakończyłem sprawę z softem i dla potomnych zostawię kilka zdańSmile otóż przegrałem walkę z kartą CF i adapterem. Sprawę zakończyłem kupując sprawny używany dysk z Alle... Na który bez problemu zostało zainstalowane oprogramowanie i wszystkie konfiguracje auta. Taka ciekawostka- całkowicie nowy soft udało się wgrać tylko za pomocą płyty CD, bo z usb instalka (ta sama co na płytce) robiła ciągły restart radia. Z płytki soft wygrywał się 1.30h, mapy około 35min.reszta konfiguracji z użyciem mirascript. Pytanie czemu? Otóż całkowicie nowy dysk i nowy soft pozmieniało wszystko co możliwe w aucie(brak jakiejkolwiek opcji pomiędzy zegarami w menu, brak wszelkich dodatków samego rt4
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Nie 30 Gru 2018, 23:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Rt4 z kartą CF- problem z instalacją softu


Teraz wszystko działa... Prawie wszystko--zostaje jedno małe ale... Pomiędzy zegarami zone not mapped, chociaż na dużym wyświetlaczu wszystko jest ok? teraz wszystko działa... Prawie wszystko--zostaje jedno małe ale... Pomiędzy zegarami zone not mapped, chociaż na dużym wyświetlaczu wszystko jest ok?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC-Crosser

29 900

2008r.

221 554 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System