Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Nawiew - dmuchawa



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kangoo82

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 08 Gru 2018, 18:12
Temat postu:

Nawiew - dmuchawa


Witam,
posiadam Citroena C4 Grand Picasso 1.6 HDI z 2008r. Mam klimatyzację automatyczną 2strefową. Z tyłu można ręcznie ustawiać siłę nawiewu.
Zaczęło się od tego, że dmuchawa przednia nie działała sporadycznie. Czasem po "stuknięciu" w schowek pasażera od dołu włączała się, czasem również po najechaniu na jakieś wyboje. Zdjąłem "osłonę" znajdującą się pod schowkiem pasażera umożliwiającą dostęp do wentylatora. Po "podociskaniu" wtyczek i poruszaniu kablami problem zniknął.
Jednak od tygodnia znów przednia dmuchawa przestała działać, we wtorek jeszcze raz się włączyła i na tym koniec. Wymontowałem wentylator zza schowka pasażera. Sprawdziłem w domu podłączając napięcie bezpośrednio do niego, działa bez zarzutu. Wróciłem do auta, żeby sprawdzić napięcie (przy odpalonym silniku) na przewodach dochodzących do modułu przed wentylatorem. Są to 2 wiązki: jedna większa (jak się domyślam - dająca właściwe napięcie) oraz druga mniejsza (jak się domyślam dająca impulsy do modułu który steruje siłą nadmuchu wentylatora?). Napięcia nie było, po kilku próbach odpalania, ruszaniu kablami itp. raz udało mi się uzyskać napięcie na przewodach, potem znów ani razu go nie znalazłem. Wspomnę jeszcze, że wcześniej też odłączałem akumulator sądząc, że może da to jakiś "reset" sterowania i nadmuch zacznie działać. Dziś wymontowałem również cały schowek po stronie pasażera sądząc, że da mi to lepszy dostęp do przewodu, że uda się go wypiąć z jakiejś wtyczki i sprawdzić czy z nim wszystko w porządku. Niestety po stronie środkowych nadmuchów wchodzi on jakby pod deskę rozdzielczą/maskę? i dalej nie mam do niego dostępu. Przy okazji sprawdziłem, że sterując zmianą kierunku nadmuchu na panelu lub temperaturą ruszają się jakieś zębatki i inne palstikowe części po stronie środkowych nadmuchów powodując chyba zmianę ustawienia klap. Podsumowując wygląda to tak jakby sterowanie nadmuchem działało a brakuje tylko napięcia na przewodach do dmuchawy. Czy na podstawie powyższych informacji mogę wyeliminować jako przyczynę usterki moduły sterowania, bsi itp.? i skupić się na samym przewodzie? Czy mogę również wyeliminować winę jakiegoś bezpiecznika skoro nie działa tylko przednia dmuchawa a reszta sterowania nawiewem i tylna dmuchawa działa?
Czy ktoś posiada jakieś schematy elektryczne na podstawie, których określę przebieg tych przewodów do przedniej dmuchawy i określę skąd one "idą"?
Czytałem różne wątki na tym forum, przeglądałem również internet (google, youtube itp.) i niestety nic nie znalazłem. Przeglądałem również http://service.citroen.com/ ale tam też nie znalazłem szczegółowych informacji o instalacji elektrycznej dmuchawy.
Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
Powrót do góry
kangoo82

Czytelnik



Dołączył: 08 Gru 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): wielkopolska
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 14:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nawiew - dmuchawa


Witam ponownie
czy naprawdę nikt nie może mi czegoś doradzić?
Nikt nie posiada jakiś schematów elektrycznych? Chodzi o identyfikację wiązki jaka idzie do modułu nagrzewnicy przed dmuchawą/wentylatorem.
Czy ona idzie ze skrzynki bezpieczników pod kierownicą?
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenBerlingo

27 900

2010r.

170 687 km

łódzkie

CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Grand Picasso

37 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System