Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) Słabe ogrzewanie Citroen C4 1.4 benzyna 2006



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radzio233

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom
Posiadane auto: Citroen C4 1.4 2006 + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 19:42
Temat postu:

Słabe ogrzewanie Citroen C4 1.4 benzyna 2006


Witam, niedawno kupiłem Citroena C4 1.4 z 2006 roku benzyna + gaz z malutkim problemem. Nie znalazłem na forum odpowiedzi na mój problem, więc postanowiłem założyć nowy temat. Otóż ogrzewanie jest według mnie bardzo słabe. Silnik normalnie nagrzewa się do temperatury (2/3 kreski na wyświetlaczu), ELM wskazuje temperaturę ok. 86 stopni. Silnik się nie przegrzewa, ani nie ma problemu z dogrzaniem do tej temperatury lecz pomimo to leci zimnawe-letnie powietrze. W samochodzie klimatyzacja manualna, wąż górny gorący, dolny delikatnie ciepły, czasem chłodny. Do dolnego węża biegnie cieńszy wąż, który zawsze jest zimny. Po zdjęciu filtra powietrza przewody prowadzące do nagrzewnicy są ciepłe, ten bardziej od dołu jest gorący, drugi nieznacznie chłodniejszy, lecz wyraźnie ciepły. Dziś próbowałem odpowietrzyć układ, gdyż zrobiłem krótką przejażdżkę i postawiłem samochód na parę ładnych minut na wolnych obrotach, dogrzał się do odpowiedniej temperatury na wskazanej na wyświetlaczu, lecz o dziwo oba węże były zimne, włącznie z chłodnicą. O dziwo w tym samym czasie patrzyłem węże idące do ściany grodziowej do nagrzewnicy i robiły się powoli ciepłe, a według mnie powinien być ciepły górny wąż idący od chłodnicy, a on był trochę ciepły przy termostacie. Mimo wszystko spróbowałem odpowietrzyć układ, przy odkręconym korku zbiorniczka wyrównawczego popuszczałem odpowietrzniki, najpierw spróbowałem przy termostacie i leciał gorący płyn bez pęcherzyków powietrza, zakręciłem i przy wężach od nagrzewnicy to samo. Nie wiem czy to przez to, że odpowietrzałem, czy przez to że jakoś lepiej się już rozprowadziła ciecz, wąż górny po jakimś czasie zrobił się gorący, chłodnica ciepła, lecz dolny wąż raczej nie miał odpowiedniej temperatury, gdyż był tylko delikatnie ciepły. Nie wiem do końca czy z tym wszystkim tak ma być, czy szukać gdzieś indziej problemu, z tą próbą odpowietrzania wolałem dopisać gdyż może ma to jakieś znaczenie na usterkę. Po jakiejś dłuższej przejażdżce wąż górny jest normalnie gorący, dolny tak jak wyżej-lekko ciepły. Wyczytałem w internecie, że podłączając Lexie można ustawić rodzaj klimatu użytkowanego samochodu. Co to da w stosunku do samochodu i nawiewu? Słyszałem o nagrzewnicy elektrycznej, której moc można również zmienić czy coś takiego... Lecz to raczej tylko w dieslach było montowane-jeśli nie mam racji, proszę mnie poprawić. Dodam, że samochód był sprowadzony z Włoszech. Czy ta zmiana klimatu może mieć duży wpływ na temperaturę ogrzewania, czy gdzieś indziej szukać problemu? Tak przy okazji jeśli by ktoś znał odpowiedź-wskaźnik temperatury zewnętrznej pokazuje mi stale 46 stopni celsjusza, co może być przyczyną? Mam jeszcze problem-nie działa mi regulacja el. lusterek, oraz podnoszenie szyby prawej przedniej (przycisk od strony pasażera, nie jest on również podświetlony jak w przypadku przycisków od strony kierowcy-tam działa podnoszenie i opuszczanie szyby pasażera), oraz tempomat i ogranicznik prędkości zwykle nie działa i wyskakuje komunikat service, po paru próbach czasem zadziałają te systemy.
Głównie chciałbym rozwiązać problem ogrzewania, jeśli będzie trzeba założę osobny temat odnośnie elektroniki. Pozdrawiam
Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 20:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Słabe ogrzewanie Citroen C4 1.4 benzyna 2006


Rozbierz tapicerkę przednich drzwi i zobacz czy masz podłączone kostki do lusterka. W prawym jest czujnik temperatury zew.Nagrzewnica jest raczej dobra ale posprawdzaj sterownie klap mieszalnika, nawiewów bo tam może być przyczyna twoich problemów. Na kierownicy popsikaj kontaktem do styków przełączniki rolki powinno pomóc tempomatowi.
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
Radzio233

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom
Posiadane auto: Citroen C4 1.4 2006 + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 21:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Słabe ogrzewanie Citroen C4 1.4 benzyna 2006


Jak dostać się do tych klap sterownika? Wystarczy zdjąć plastik obok nóg kierowcy, czy trzeba rozbierać jakąś część deski? Są tam jakieś cięgna czy zastosowano inny patent?
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 22:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Słabe ogrzewanie Citroen C4 1.4 benzyna 2006


W sumie trzeba rwać większość deski, z tego, co wiem.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 22:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Słabe ogrzewanie Citroen C4 1.4 benzyna 2006


Najlepszy dostęp zdejmując tylko środkowa konsolę (ten dolny) oraz cześć bocznej obudowy nawiewu i reszta będziesz sam widział jak dojść.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 22:37
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 14:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Słabe ogrzewanie Citroen C4 1.4 benzyna 2006


Wejdź tu https://pl.scribd.com/doc/89482652/klimatyzacja-c4
I na YT
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
Radzio233

Czytelnik



Dołączył: 06 Gru 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wolbrom
Posiadane auto: Citroen C4 1.4 2006 + LPG
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 17:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) Słabe ogrzewanie Citroen C4 1.4 benzyna 2006


Rozebralem srodek z tunelem, wyciagnalem oba boczki (z prawej strony nie rozbieralem schowka, lecz widac działanie sterowania klapami, linke i zębatke oraz caly mechanizm) i tak: przy samej nagrzewnicy węże są ciepłe/ gorące, gorny z numerem 2 delikatnie mniej ale raczej jest ok. Po lewej stronie widać, ze normalnie kreci sie mechanizm (kręcąc pokretlem zimne/cieple), po prawej stronie kręcąc pokretlem ustawiania nawiewu mechanizm chodzi, linka pociąga to. Zauważyłem, ze gdy mam nawiew na szybe powietrze jest wyraznie cieplejsze, a z lewej strony z kratki i na srodku (srodkowy lewy nawiew) delikatnie cieplejszy niz prawa strona. Lecz nadmuchu czolowego i na nogi nie ma co porownywac z nawiewem na szybe. Przy ustawieniu na zimne mocniej dmucha caly nawiew niz na cieplym. Pytanie czy nagrzewnica nie wytwarza na tyle ciepła by roznioslo sie to po kabinie z kazdego nawiewu (jest przytkana w jakiejs czesci, lecz troche drozna i pozwala plynowi wrocic, czy ktos kiedys majstrowal przy tym icos w mechanizmie bylo "na sucho krecone" zanim byl on zamontowany i są przestawione klapy, ktore do konca sie nie otwieraja a dziala sterowanie poprawnie? Czy szukac gdzies indziej przyczyny?

Edit: dla potomnych, pod ELM'em wskazania temperatury cieczy skakały od 77-86, czasem było mniej wiecej równo 90-92. Wymieniony termostat, płukana była nagrzewnica i wymieniony profilaktycznie filtr kabinowy i ogrzewanie super Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Wnętrze-klimatyzacja-konsola-nawiew


CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenXsara Picasso

7 700

2007r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Picasso

23 900

2012r.

134 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System