Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumpy ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 13 Gru 2018, 22:11
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Panowie jestem na etapie zbierania części, na tą chwilę kupiłem wszystko z górnej półki markowe nawet łańcuszek ze ślizgiem oryginał już zapobiegawczo z olejami i płynem chłodniczym, nowym kpl. rozrządem, podkładkami pod wtryski kpl., pompa wody ina, uszczelniacz wału, sprzęgło z łożyskiem oporowym sachs, filtry itd.
olej liqui moly c2 5w30 4300
olej skrzynia motul 75w80

Łącznie z silnikiem ok 2800zł bez robocizny ale wiem teraz jakie będę miał auto z silnikiem po 90.000km

Teraz jeszcze przypomniało mi się, że muszę dokupić 4x podkładki jeszcze miedziane łączące przewód olejowy do turbo tam gdzie to sitko przychodzi (muszą być nowe - mechanik o nich zapomniał) i teraz wiem, że tam są śruby z otworem i teraz mam pytanie. Jak mechanik będzie mi skręcał ten przewód to musi tak przykręcić te 2x śruby aby otwór był w kierunku przelotu przewodu oleju? Wiecie o co mi chodzi? Musi zaznaczyć na górze na łbie śruby kreskę gdzie jest otwór przelotowy w śrubie i tak ją przykręcić aby olej przepływał dobrze?
Dobrze to rozumiem?
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 18 Gru 2018, 23:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Na tą chwilę 2900zł bez robocizny (doszło jeszcze koło zamachowe które jest inne niż w tych silnikach z kołem dwu-masowym i uszczelki gumowe wtryskiwaczy)
Po ściągnięciu miski, wypadła śruba która wcześniej odkręciła się od wału. Dawno nie widział takiej demolki w silniku, nawet koło zamachowe miało wyrwane śruby i rysy.

Do końca tygodnia mam mieć już wszystko złożone tylko do tej pory nie wiem dlaczego było około 100ml tylko oleju w skrzyni (uszczelniacz okazał się dobry) aż boje się pomyśleć jak okaże się jeszcze teraz coś ze skrzynią Sad
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 21 Gru 2018, 12:36
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Dla potomnych po około 1,5 miesiącu czekania.

Koszt całej operacji: 3.832zł

- silnik z Citroena C3 2011r.
- nowy kompletny rozrząd z rolkami i pompą wody INA
- kompletne sprzęgło z tarczą, kołem zamachowym i łożyskiem oporowym
- uszczelki gumowe wtryskiwaczy, uszczelki miedziane wtryskiwaczy, krążki plastikowe wtryskiwaczy
- nowy olej OLEJ MOTUL 8100 X-CESS 5W40 z napisem na bańce PSA 5L
- nowy olej w skrzyni biegów Total 75W80 2L
- nowy płyn chłodniczy 6,5L do -35 stopni
- nowy olej do pompy wspomagania
- nowa uszczelka wału od mocowania rozrządu
- uszczelnienie wału od skrzyni biegów
- nowy oryginalny serwisowy kompletny łańcuch rozrządu z napinaczem i ślizgiem
- nowe 4x podkładki miedziane do przewodu turbosprężarki
- usunięcie wadliwego sitka olejowego
- wyczyszczony smok i uszczelniona miska olejowa
- nowe filtry oleju, powietrza, przeciw pyłkowy
- nowa uszczelka przewodu turbosprężarki
- usługa mechanika
- i może jeszcze o czymś zapomniałem?


Ostatnio zmieniony przez Bartazz dnia Nie 23 Gru 2018, 02:33, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 21 Gru 2018, 12:41
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Francuz_C8 napisał:
Czy nie da się w takim wypadku pociągnąć handlarza do prawnej odpowiedzialności za zatajenie rzeczywistego stanu auta?

Współczuję sytuacji. Gdy auto pracuje na siebie, to boli jeszcze bardziej.


Nie ma szans po 1,5 roku Sad Ewidentnie silnik był na sztukę poskładany, nawet różne i nierówne śrubki były poprzykręcane (mój mechanik nie dowierzał, że tak długo mi wytrzymał)
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 21 Gru 2018, 12:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


__Robert__ napisał:


Koszty będą ok 3000 - 3400 PLN.

Powodzenia kolego Smile


Dokupiłem jeszcze co się dało jak było wszystko na wierzchu i miałeś rację.

Ale gęba się teraz śmieje jak ten silnik teraz pracuje i jak wszystko chodzi Smile

P.S. Teraz te auto jest godne polecenia i nawet mechanik chciał je odkupić ode mnie ale za duże plecy bym miał bo nie wspomnę ile mnie to wszystko kosztowało Sad a warty jest może z 14.000zł? Sad (ostatnio zainwestowałem w niego 5.900zł) więc porażka! Może zapracuje na siebie...... oby.

Dzięki wszystkim za cenne uwagi i za wszelką pomoc i przy okazji Zdrowych i Wesołych Świąt Bożego Narodzenia wszystkim życzę. Aby nam te nasze francuziki nie przysparzały takich problemów jak u mnie... szerokości i do przodu Wink
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 21 Gru 2018, 12:49
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
polones1

Debiutant



Dołączył: 08 Mar 2014
Posty: 20
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c5 2.0 HDI 2002 kombi
Piwa: 0/6
Wysłany: Pią 21 Gru 2018, 16:57
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Bartaz,zaciekawiło mnie wyczyszczenie smogu, zdradz jak to zrobiłeś i na jakim obszarze -Tobie chodzi chyba o smoka pompy oleju
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 27 Gru 2018, 17:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Panowie proszę o doinformowanie

O co caman?

Jadę dzisiaj sobie na trasie jakieś 90km/h i naglę na liczniku zaczął się razem ze sygnałem dźwiękowym pojawiać ten zbiorniczek

(zdjęcie przykładowe ale kontrolka ta sama)

Zapalał się na chwilę i gasł. Później jakieś 10km nic i znowu, pik i pojawiała się ta kontrolka.

Domyślam się, że jest to obecność wody we filtrze paliwa i właśnie zaczęło się to świeżo po tankowaniu.

Później nagle wszedł w tryb awaryjny (check) i stracił moc i do teraz ledwo co jadę.

Paliwa tankowałem za 60zł i po tym od razu się to stało.
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 10 Sty 2019, 20:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Na deser okazało się, że przy przekładaniu całego kolektora ssącego z egr-em do egr-a nie zaglądał i był zasyfiony co poskutkowało zapaleniem się checka i auto nie miało mocy i dymiło na biało.

Dodatkowo po odebraniu był wyciek oleju ze skrzyni.

Okazało się, że ktoś wcześniej założył nieoryginalne uszczelniacze półosi i nimi leciało a przy całej operacji do tego nie zaglądał.

Po wyczyszczeniu egr-a i wymianie 2x uszczelniaczy wreszcie teraz autko jest jak nowe i chodzi jak zegarek.

Mimo za niesłowne terminy i długiej przeprawy szczerze mogę polecić mechanika.

Dodatkowe koszty 250zł do całej operacji tak więc w sumie zostawiłem u niego 4.082 zł ale w tym roczniku 2007 w takim stanie na pewno takiego auta nie znajdę i zadowolenia z posiadanego egzemplarza nie ukrywam Wink

P.S. Teraz mam inne auto u innego mechanika (to dopiero są olewacze, brak słów i nerwów na opisanie tego co z innym autem mi robią)

Temat do zamknięcia Chyba, że ktoś będzie miał jakieś pytania to chętnie pomogę.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumpy ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumpy »

Opinie o samochodach Citroen Jumpy - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumpy ) Porady, problemy techniczne


CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Cactus

41 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenC4 Picasso

26 900

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System