Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumpy ) Porady, problemy techniczne
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 15:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Nie znamy przeszłości silnika, ale niestety, muszę się zgodzić - stan sitka w tym silniku trzeba kontrolować a i olej wlałeś raczej nieodpowiedni.

Głowa do góry, wymień silnik, sprawdź sitko, lej 5W30 i powinno być dobrze.

Te silniki nie są jakieś bardzo awaryjne, ale fakt, że ten jeden nieszczęsny element je często "dobija".
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 20:34
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


__Robert__ napisał:
Panowie obstawiamy Smile ?

Ja sądzę, że podczas jazdy, nie wiem jak i dlaczego, pękł wał korbowy




Więc miałem rację Razz

Gdybyś był z nami wcześniej to wiedziłbyś, że sitko się usuwa, a tak to nauczka na całe życie jak napisałeś. Silnik 1.6 HDI to bardzo dobra jednostka, ale niestety jest potrzebna odrobina wiedzy na jego temat. Sitko, sitko to słaby element tej jednostki i dlatego od razy się je wywala do kosza. Jak mechanik bedzie zakładał nowy silnik to nie zapomnij o tym.

Koszty będą ok 3000 - 3400 PLN.

Powodzenia kolego Smile
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 23:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Tylko pozostaje pytanie co poleciało na asfalt?, bo nawet takich uszkodzeń da się zauważyć czego brakuje w silniku.
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 01:10
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


No właśnie, co poleciało? Ewidentnie był odgłos, że po podłodze coś leciało i w lusterku też coś widziałem. Dokładnie jak silnik będzie już wywalony to dam sprawozdanie. Co do kosztów... ooooo matko! Nie załamuj mnie.
Silnik mam już za 1300zł, za przekładkę bierze 600zł + nowy rozrząd, olej, płyn to gdzie te ponad 3000tys ?
Żebyś nie był prorokiem jak z tym wałem ;(
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 18:46
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Dobry wieczór

Bartazz policzmy:

Jednostka 1300
Rozrząd 350
Przekładka 600
Płyny 100
Olej Total 5W30 ok 100
Filtr oleju ok 40

Do tego przydałoby sie przy okazji wymienić sprzęgło i zimering, pasek alternatora

Z wyliczeń wychodzi jakieś 2490 + to co napisałem dodatkowo, no to może ok 3000 pln wyjdzie..

Silnika bardzo tanio wyrwałeś
Myślałem, że ok 1700 PLn będzie kosztował, no i mechanik też za duże nie bierze za montaż 2 silnika, myślałem że będzie ok 1000 PLN.

Powodzenia i głowa do góru

Pozdrawiam

PS
Może jak stanął nagle dęba to łapę urwało.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 06 Gru 2018, 18:46
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 00:49
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


__Robert__ napisał:
Dobry wieczór

Bartazz policzmy:

Jednostka 1300
Rozrząd 350
Przekładka 600
Płyny 100
Olej Total 5W30 ok 100
Filtr oleju ok 40

Do tego przydałoby sie przy okazji wymienić sprzęgło i zimering, pasek alternatora

Z wyliczeń wychodzi jakieś 2490 + to co napisałem dodatkowo, no to może ok 3000 pln wyjdzie..

Silnika bardzo tanio wyrwałeś
Myślałem, że ok 1700 PLn będzie kosztował, no i mechanik też za duże nie bierze za montaż 2 silnika, myślałem że będzie ok 1000 PLN.

Powodzenia i głowa do góru

Pozdrawiam

PS
Może jak stanął nagle dęba to łapę urwało.


Masz rację, od razu trzeba zrobić sprzęgło i uszczelnienie wału.
A jedynie plus tego wszystkiego przy tym nieszczęściu jest taki, że sprzęgło miałem już bardzo słabe, było słychać łożysko oporowe i miałem nieszczelność właśnie między skrzynią a silnikiem.
Co do oleju kupię liqui moly 5w30
Oczywiście te pierrrrrrrr... sitko wywalić!!! Ewidentnie niepotrzebnie zalałem olej 10W40 i sam przyczyniłem się do śmierci mojej jednostki, tylko skąd mogłem wiedzieć, że to sitko musiało być tak zasyfione ;(
Żona jeździ Xsarą Picasso 2.0 HDI 90KM, to jest dopiero auto bezproblemowe i leje olej 10W40 od 3 lat valvoline i jeździ jak złoto, a tu taki zonk! Sad

No niestety 3000zł stuknie jak nic. (Jumpy 1.6 HDI 07r. bez klimy warty może 13.000zł a wyjdzie po naprawie mnie już z tego co wcześniej włożyłem ponad 20.000zł! Mam go tylko 1,5 roku)

Ale przynajmniej będę miał auto w super stanie, w dodatku jeszcze miesiąc temu zainwestowałem 2000zł w zawieszenie i opony więc taki samochód będzie trzeba długo trzymać a jak będę sprzedawał to ktoś się powinien jeszcze długo pocieszyć.

Zobaczymy jaki silnik kupiłem, podobno miał przejechane poniżej 100.000km! Szczerze wątpię ale wygląda świeżo....

Jeszcze mechanik mi mówił, że co 3x wymianę w tych silnikach ściąga miskę olejową i coś tam czyści?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 17:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Cytat:
Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU
Związku z temat jedno się wyjaśniło, ale co z drugim testem, bo od 16 listopada do 7 grudnia powinno już co nie co być wyjaśnione.
Wiadomo, auto nie jest nowe i do tego jeszcze silnik niby całkowicie padł co koszty jest dosyć duże.
Zwłaszcza, że sam olej podejrzewam niczego nie zawiniło, bo takowy olej jest dopuszczony do tego silnika ( z tym, że bez sitka) i skoro zawiniło sitko to w pierwszej kolejności powinna być zatarta turbina (co musiałeś chyba długo jeździć z uszkodzoną turbiną na tyle żeby uszkodził aż silnik) , a o tym coś nic nie wspominasz.
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 19:58
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Mostek123 napisał:
Zwłaszcza, że sam olej podejrzewam niczego nie zawiniło, bo takowy olej jest dopuszczony do tego silnika ( z tym, że bez sitka) i skoro zawiniło sitko to w pierwszej kolejności powinna być zatarta turbina (co musiałeś chyba długo jeździć z uszkodzoną turbiną na tyle żeby uszkodził aż silnik) , a o tym coś nic nie wspominasz.


No właśnie, turbina chodziła do końca idealnie, bardzo żwawo autko się zbierało, zero dymienia, zero objawów. Więc już sam nie wiem...... (tym bardziej, że ta sama turbina będzie wkładana do "nowego" silnika)
Temat cały czas się przeciąga, mam niesłownego z terminami mechanika który jest zawalony robotą i dlatego tak długo to trwa. Sad


Ostatnio zmieniony przez Bartazz dnia Pią 07 Gru 2018, 22:45, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 22:32
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Nie wiem, ale trochę dziwne podejście do sprawy, bo ja bym najpierw sprawdził obecny uszkodzony silnik poprzez wyjęcie głowicy lub chociaż misy olejowej i się upewnił, czy rzeczywiście wał korbowy jest pęknięty i się nie zdziwiłbym, gdyby się okazało, że wały korbowy cały, a tylko poprzez przedstawionego rozrządu blokował obrót wału korbowego czego można było zakupić lub zregenerować głowicę od podstaw zanim postanowił podjęcie zakupu drugiego silnika. A tu wychodzi na to, że najpierw zakup, a potem pewnie sprawdzenie co dokładnie poszło.
Natomiast, skoro turbina do końca była sprawna i jeszcze do tego będzie przełożenie do drugiego silnika to nie może być winny tutaj sitko, bo niby na jakiej podstawie skoro turbina cała.
Nie wiem jak było i jak jest, ale jak dla mnie to tego silnika sprawdzono tylko ogólnikowo na zasadzie: Ot, nie można było ruszyć wałem i kupujemy drugi silnik, bo rzekomo się nie opłaca. (mogę się mylić, ale tak to widzę)


Ps.
Nie cytujemy całego postu i należy wybrać do zapytania lub odpowiedzi z całego opisu.
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 22:44
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Ustawił rozrząd (był o 6x zębów przestawiony) i po ustawieniu tylko jeden tłok się niby ruszał a rozrząd stał.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 07 Gru 2018, 23:43
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Cytat:
i po ustawieniu tylko jeden tłok się niby ruszał a rozrząd stał.
A skąd pewność, że jeden tłok? (jak jeszcze nie rozbierany). Po takiej kolizji zawór zawsze zostaje wykrzywiony i nie dopuszcza do obrotu wału korbowego. A co do rozrządu to skoro wałem można minimalnie w jedną i drugą obracać, a rozrząd stoi to najszybciej możliwe (jak najbardziej) uszkodzony lub pęknięty wałek rozrządu albo zacięty w takich sposób, że blokuje obrót co radziłbym tutaj dobrze się przyjrzeć, ale związku zakupionym drugim silnikiem pewnie już się nie do wiemy co i jak.
Natomiast, aby można było obrócić wał korbowy to trzeba tutaj zdemontować klawiaturę zaworów oraz wtryski lub świece żarowe, a najlepiej przy takiej usterce zdemontować głowicę i dopiero wtedy będzie 100% pewności.

Po takim stwierdzeniu na obecną chwilę mam namyśli, że wał korbowy cały, a cała głowica do wymiany.
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Pon 10 Gru 2018, 21:26
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Nie wiem, może natrafiłem na jakiegoś krętacza. Obecnie nawet mojego silnika jeszcze nie wyrzucił, z góry nastawia się na przekładkę innego silnika, że nie warto i takie tam. Jedynie co zrobię, to będę mu kazał nie ruszać mojego silnika i całego mi zostawić i sobie sam sprawdzę u innego mechanika jak już będę miał auto mobilne.
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Gru 2018, 11:48
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Witam ponownie

Przed chwilą wróciłem od mechanika i ręce mi opadają. Po ponad 2 tygodniach (wcześniej tydzień czekałem aż weźmie mi samochód) podjechałem do niego na plac i bez pytania podniosłem maskę i wiecie co było zrobione? Korek od oleju był odkręcony i tyle. Pytam się, skąd może wiedzieć co jest z silnikiem jak go nie rozebrał. Jego odpowiedź "przecież jest zatarty, krzywki połamane są, nie idzie nim obrócić". Ja na to skąd wie czy wałek rozrządu nie poszedł, przecież też byś nie obrócił wałem, on na to "napinacz by popuścił, tutaj ewidentnie nie warto go robić". Machnąłem ręką i powiedziałem, że przy wyciąganiu ma tylko mi osprzęt wywalić i cały goły słupek zabieram i do jutro daje mu czas.
Muszę zabrać ten silnik na sprawdzenie do innego mechanika a On w tym czasie ma mi zakładać ten zakupiony.

Nie wiem, czy w dzisiejszych czasach trzeba zawsze się stresować? Koniec roku mam pechowy i jak pod górkę to pod górkę. Czekam do jutra. Jak nic nie zrobi to zabieram auto, tylko przez niego czekam już 3-tygonie i 1 dzień niepotrzebnie (polecony mechanik przez kuzyna) i pewnie dawno u kogoś innego miałbym to zrobione.
Auto pracowało i utrzymywało mnie, szkoda gadać, teraz tylko rower i przynajmniej zero problemów Wink

Kolego Mostek123 masz ewidentnie racje, gów... wie i kręci ale i tak przekalkulowałem to sobie i zamiast remontu i tak opłaca mi się bardziej zrobić przekładkę silnika za 1400zł.

Pozdrawiam
Powrót do góry
Bartazz

Debiutant



Dołączył: 19 Lip 2013
Posty: 44
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jarocin
Posiadane auto: Citroen Jumpy 2009r. 1.6 HDI 9HU
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 11 Gru 2018, 20:52
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


No i wreszcie zabrał się za robotę i już wszystko się wyjaśniło.

Jednak to coś co poleciało po asfalcie nie wzięło się z znikąd i dobrze pamiętałem, że coś w lusterku mi mignęło.

Mam zdjęcie którego nie mogę wstawić więc odsyłam pod podany niżej adres:

https://www.galerieallegro.pl/zdjecia/z1044/10445791/big/1.jpg?screen

W skrzyni było 100 ml oleju bo był wyciek na uszczelniaczu i ogólnie powiedział mi, że musiałem go kupić na awarie silnika bo głowica już kiedyś była robiona (kupiłem go 1,5 roku temu od handlarza), że był zrobiony na sztukę, luźny filtr powietrza, przepływomierz latał, siatka od wydechu była nieprzykręcona, jakieś opaski plastikowe porobione i teraz mówi mi żebym go nie wyzywał później bo boi się o skrzynię biegów i jak ją założy to mogą wyjść jakieś klocki (do końca nie miałem z nią żadnych problemów, biegi wchodziły idealnie, zero wycia itp.) i trochę mnie nastraszył bo skrzynia do niego to droga impreza. Słowny terminowo to on nie jest ale jak już się wziął to widać, że jest konkretny i bardzo dokładny. Może będzie dobrze..... dam znać.
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Czw 13 Gru 2018, 22:08
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumpy ) Silnik nagle stanął. Coś poleciało po asfalcie. 1.6 HDI 9HU


Czy nie da się w takim wypadku pociągnąć handlarza do prawnej odpowiedzialności za zatajenie rzeczywistego stanu auta?

Współczuję sytuacji. Gdy auto pracuje na siebie, to boli jeszcze bardziej.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumpy ) Porady, problemy techniczne Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Strona 3 z 4
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumpy »

Opinie o samochodach Citroen Jumpy - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumpy ) Porady, problemy techniczne


CitroenBerlingo

16 499

2009r.

191 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

49 700

2014r.

185 000 km

mazowieckie

CitroenDS5

53 500

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System