Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścilinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) 1.6 hdi 2009 75 KM dymi na czarno

postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
browarx

Czytelnik

Skąd jesteś (miejscowość / region): Kraków
Posiadane auto: Berlingo B9,09', 1.6 hdi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 08 Lis 2018, 13:52
Temat postu:

1.6 hdi 2009 75 KM dymi na czarno

Witam serdecznie, to mój pierwszy post w tym dziale. Przejrzałem już chyba wszystkie tematy o kopceniu, ale nie znalazłem odpowiedzi..

Otóż chodzi o to, że moje Berlingo b9 1.6 hdi 09' kopci na czarno przy dodawaniu gazu, jak odpuszczam gaz to kopcenie ustaje, tak samo na biegu jałowym nie kopci. Brak mi już sił co może być jeszcze przyczyną. Szukam kogoś kto mnie naprowadzi. Jeździłem zawsze benzyną i nie było takich problemów, diesla dopiero się uczę.

Co zostało już sprawdzone/wymienione:

- wymiana filtra powietrza,
- wymiana filtra paliwa,
- test przepływomierza (odpięta kostka na włączonym silniku spowodowała zamknięcie zaworu EGR więc stwierdzam, że przepływomierz jest sprawny), temperatura powietrza wlotowego tez wydaje się być w normie,
- test przelewowy wtrysków, drugi (-1,70) i czwarty (+0,50) wtrysk miał więcej od pozostałych
- sprawdzenie korekty wtrysków (wykazała wartości:
1 wtrysk -0,03 mg
2 wtrysk -1,70 mg (wtrysk został wymieniony na taki który kupiłem po sprawdzeniu na EPS200 - dostałem wydruk, został ZAKODOWANY i teraz korekta na nim wynosi -0,05)
3 wtrysk -0,03 mg
4 wtrysk +0,50 mg
- turbina trzyma zadane doładowanie podczas jazdy (jedyne co to na biegu jałowym bez dodawania gazu doładowanie RÓŻNI się od zadanego, zadane wynosi 1024 natomiast aktualne wynosi 889 i jest stałe, po wciśnieciu pedału gazu doładowanie wzrasta - nie ma luzu na łopatce, mechanik powiedział, że jest ok.
- wydajność pompy paliwa na biegu jałowym wynosi 905 mm3/s natomiast po zwiększeniu obrotów wartość rośnie powiedzmy 2x lub 3x po czym pojawia się komunikat BŁĘDNA WARTOŚĆ, jak dodam jeszcze więcej gazu to np wartość wynosi 3500 mm3/s, jedynie w jakimś dziwnym przedziale pojawia się w/w komunikat..(czy to coś może znaczyć? Regulator ciśnienia paliwa może mieć tutaj z tym coś wspólnego?
- temp czujnika paliwa - 36-50 stopni C

Co mi przychodzi na myśl z wyczytanych informacji tutaj na forum? Czy jeśli byłby problem z podciśnieniem przy turbinie to byłby także problem z doładowaniem (gdyby podciśnienie nie włączało turbiny)?

Bardzo na Was liczę, byłem u mechanika, którego prosiłem o wyciągnięcie wtrysku, który pokazywał korektę -1,70, żeby tam włożyć sprawdzony, sprawny.. Ten stwierdził, że zacznie od filtra paliwa...trochę się z nim przegadywałem, że jak filtr paliwa jak tutaj chodzi bardziej o to, że za mało powietrza lub za dużo paliwa, a nie za mało paliwa.. wziął nie mało wymienił, kazał zrobić 80 km, nic nie dało. Później zrobił przelew i zrobił to o co prosiłem -wyciągnął wtrysk, wymienił - brak różnicy, czarna chmura czarnego dymu..

ps. Dodam, że silnik pracuje równo oraz pali od strzała jak to mówią. Jest trochę zmulony.

Proszę o pomoc
Powrót do góry
browarx

Czytelnik

Posiadane auto: Berlingo B9,09', 1.6 hdi
Wysłany: Sro 14 Lis 2018, 23:04
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.6 hdi 2009 75 KM dymi na czarno

Nikt? ;/
Powrót do góry
kamil318i

Debiutant

Posiadane auto: Citroen Berlingo
Wysłany: Nie 18 Lis 2018, 11:21
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) 1.6 hdi 2009 75 KM dymi na czarno

Witam mam ten sam problem w kopceniem na czarno dolot szczelny pali od strzala dobrze jezdzi a kopci juz brak sil
Powrót do góry
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »

Skocz do: