Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Wysoki przód


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
May_day28

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Citroen C5 Exlusive Sedan 2.0 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 07:20
Temat postu:

Wysoki przód


Witam. Zakupilem ostatnio druga C5 X7. Poprzednie był kombi a teraz sedan. Problem polega na estetyce i chodzi o to że przod stoi jakby za wysoko. Można coś z tym zrobić czy pogodzić się i jeździć?
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 08:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


jak zawieszenie hydro to obróć nieco obręczą czujnika wysokości i auto opadnie ile tam potrzebujesz.
_________________
HEJTUJCIE ŻEBRAKÓW O FORUMOWE \"PIWO\"
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 09:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


To nie tylko estetyka ale też mniejszy komfort i bezpieczeństwo. Doraźnie można ustawić ręcznie korektor wysokości ale zawieszenie trzeba wyregulować z dokładnością do 1 mm. Jest do tego procedura w Lexii i da się zrobić w garażu z gładką równą podłogą. Dodatkowo warto sprawdzić czy korektory działają prawidłowo, bo czasem zacierają się cięgna. Następna sprawa, to po zakupie dobrze jest przeglądnąć całe zawieszenie i wymienić LDS.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Maloncindy

Czytelnik



Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): 44556
Posiadane auto: 59659
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 09:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


I read it all Felt it was a great knowledge. It can be applied in everyday life, not really.
Powrót do góry
May_day28

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Citroen C5 Exlusive Sedan 2.0 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 12:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


malgrek napisał:
jak zawieszenie hydro to obróć nieco obręczą czujnika wysokości i auto opadnie ile tam potrzebujesz.

Gdzie jest ta obręcz czujnika dokładnie? Nie chcę czegoś popsuć. Co do wymiany to ile wchodzi tego płynu i sam dam rady to zrobić czy muszę jechać na serwis? A co do estetyki to raz a właśnie zauważyłem że tak jakby jest przodu bardziej sztywniejszy niż poprzednik bo jak i ten i tamten miał hydro.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 12:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 14:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


wejdź do kanału pod auto i opaskę od czujnika (czujnik to taki przegubowiec z kabelkiem) znajdziesz na "sankach" zawieszenia od strony ściany grodziowej, luzujesz opaskę kluczykiem no.10, na odpalonym silniku obracasz opaską aż uzyskasz spodziewany efekt (auto opuści się lub podniesie stosownie do ruchów opaską) po czym dokręcasz kluczykiem opaskę i finito. olej ten płyn, sprawdź tylko na opuszczonym max zawieszeniu czy jest poziom, jak jest i płyn czysty, żółty to zostaw przecież do emerytury tym nie będziesz jeździł.

nie wczołguj się do tego pod auto bo cię zgniecie
_________________
HEJTUJCIE ŻEBRAKÓW O FORUMOWE \"PIWO\"
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 17:16
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


Różnica 2 - 3 cm ma już znaczny wpływ na charakterystykę zawieszenia.
Jeżeli zależy Ci na bezproblemowej eksploatacji to sprawdź wszystko i zrób tak jak robi się np z silnikiem zaraz po kupnie samochodu (wymiana płynów, rozrządu, itp). No chyba, że zmieniasz samochód co 2 lata to posłuchaj malgreka. Ale z takiego podejścia biorą się opinie o awaryjności Cytryn. Hydractiv wymaga większej dbałości niż zwykłe zawieszenie ale i tak wszystko zależy od Ciebie i tego jakie masz podejście do samochodu.

Jaką masz wersję (jaki rocznik)?, bo sprawdzanie poziomu LDS inaczej robi się w mk1/mk2, a inaczej w mk3.

Jeżeli masz możliwość i chęć samemu wykonać wymianę LDS, regulację wysokości, sprawdzenie poziomu LDS, to mogę wysłać Ci instrukcje serwisowe. LDS kosztuje około 35 PLN z 1 litr, a wchodzi na pewno ponad 4 l.

Na forum były przypadki że w układzie zamiast LDSu była ciecz niewiadomego pochodzenia. Handlarz wleje to co ma pod ręką.
Powrót do góry
May_day28

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Citroen C5 Exlusive Sedan 2.0 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 19:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


Auto to rocznik 2008 i nie kupiłem od handlarzy tylko od prywatnego co nim jeździł 5 lat. Z tego co widzę to dbał o auto i wszystko było wymieniane na czas. 160 tys przejechane a więc liczę że z 100 tys jeszcze spokojnie zrobi. Ja dbam o auta ale fakt jeżdżę nimi rok dwa max trzy jak się dobrze jeździ i sprzedaje ale u mnie auto (hmmmm dobrze że narzeczona nie czyta tego) jest na pierwszym miejscu Smile Jedyne właśnie co mnie wkurza to ten przód aczkolwiek widzę dużo sedanie co mają właśnie wyżej przed niż tył i mam nadzieję że jak ruszę ten czujnik to nic się nie stanie. A właśnie tak 2-3 cm bym opuścił.
Powrót do góry
cynamon

Auto Maniak



Dołączył: 22 Maj 2015
Posty: 692
Skąd jesteś (miejscowość / region): Krosno
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer 2.0 16V LPG
Piwa: 25/1
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 20:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


Masz ostatnią wersję mk3 (X7) ? bo na początku 2008 chyba były jeszcze mk2.

Jest jeszcze jeden, średnio dokładny sposób regulacji wysokości zawieszenia. W każdym razie lepiej tak niż kręcić korektorem "na oko". Można zmierzyć odległość osi koła od rantu błotnika (samochód musi stać na idealnie prostym i poziomym podłożu). Musisz tylko poprosić kogoś kto ma sedana aby podał Ci prawidłowe wartości. Ja w notatkach znalazłem 41 cm - przód i 39,5 cm - C5 mk3 (X7), nadwozie kombi. Podczas regulacji samochód musi być na kanale. Nigdy nie wchodź pod spód, bo jeżeli za mocno przekręcisz korektor, to samochód obniży się na glebę i może Cię przygnieść. Słuchaj też jak pracuje pompa i jeżeli będzie pracować zbyt długo lub inaczej hałasować, to przerwij prace.

Jeżeli masz C5 X7 (mk3), to poziom płynu możesz sprawdzić tylko przy pomocy interfejsu Lexia. Jeżeli ustalisz poziom płynu jak dla starszych wersji, to może być nawet 1l za dużo i grozi pęknięciem zbiornika podczas opuszczania do pozycji minimum. Instrukcję sprawdzania poziomu LDS mogę Ci podesłać, tylko napisz na priv lub podaj e-mail.

Jeżeli nie będziesz wymieniał płynu, to w wersji X7 bez interfejsu Lexia nawet nie masz możliwości sprawdzenia w jakim jest stanie. Sitko jest na stałe i płynu nie widać nawet w najniższym położeniu zawieszenia.
Powrót do góry
May_day28

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Citroen C5 Exlusive Sedan 2.0 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 06 Wrz 2016, 20:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


Mam ostatnia wersje x7. Hmmm nie wiem czy dam rady to zrobić Wink jak nie będę jutro nic pisał to znaczy że mnie auto przygniotlo Wink
Powrót do góry
malgrek

Dyskutant



Dołączył: 01 Mar 2010
Posty: 76
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bielsko Biała
Posiadane auto: Citroen 11 CV coupe, silnik poj. 1911cm3, rocznik 1936, kolor czarny
Piwa: 54/2
Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 15:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


May_day28 napisał:
....jak nie będę jutro nic pisał to znaczy że mnie auto przygniotlo Wink

(*)
_________________
HEJTUJCIE ŻEBRAKÓW O FORUMOWE \"PIWO\"
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
May_day28

Debiutant



Dołączył: 06 Wrz 2016
Posty: 10
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świdnica
Posiadane auto: Citroen C5 Exlusive Sedan 2.0 HDI
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 07 Wrz 2016, 22:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


Dziękuję Panowie. Auto stoi jak trzeba. Od podłogi do najwyżej nadola ustawiłem po 72 cm i auto stoi jak trzeba
Powrót do góry
kuinamor

Dyskutant



Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Józefów / Mazowsze
Posiadane auto: Citroen, C5, sedan, 2,0 Pb, 2008
Piwa: 4/2
Wysłany: Nie 09 Paź 2016, 22:05
Temat postu:

Ratunkuuu...


Witajcie.
Gdzie jest ta opaska czujnika, o którym pisał "malgrek" w poście z 6 września zamocowana? To znaczy na czym? Na pręcie stabilizatora? Bliżej lewego koła w stosunku do osi podłużnej samochodu?
_________________
A ja sobie płynę. I płynę.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2557
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pon 10 Paź 2016, 16:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


czujnik jest na stabilizatorze a nie na łaczniku.Szukaj go po stronie kierowcy.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
kuinamor

Dyskutant



Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 73
Skąd jesteś (miejscowość / region): Józefów / Mazowsze
Posiadane auto: Citroen, C5, sedan, 2,0 Pb, 2008
Piwa: 4/2
Wysłany: Pon 17 Paź 2016, 17:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Wysoki przód


Dzięki, znalazłem. W pobliżu plecionki wydechu, na lewo od niej na stabilizatorze. Sam czujnik jest schowany ponad belką zawieszenia,nie widać go od dołu.
_________________
A ja sobie płynę. I płynę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4

12 900

2009r.

208 300 km

śląskie

CitroenBerlingo

76 800

2018r.

93 203 km

podkarpackie

CitroenC5 Aircross

98 850

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC3

44 900

2018r.

57 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

23 900

2014r.

198 000 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System