Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Yrek1985

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poręba
Posiadane auto: Citroen C5 III 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 16:57
Temat postu:

Problem z zawieszeniem hydroactiv


Witam, mój C5 z 2008 stal ok 2 miesięcy z powodu mojego wyjazdu służbowego. Po powrocie okazało się że auto opadło i jest z Nim problem. Po podpięciu pod komputer wyszła ustarka U2005( czujnik napędu) zatargalem auto do elektronika po ok 7 dniach dostałem telefon że auto jest nie naprawione a błąd który wyskakuje nie ma prawa wyskakiwać bo to auto nie ma tego czujnika....więc o co chodzi??!!

Widać elektronik z Katowic poległ....zawiozłem do kolejnego elektronika w Dąbrowie górniczej ( polecam) zadzwonił do mnie po ok 3-4 dniach i poinformował że od strony elektroniki jest wszystko ok a błąd powoduje uszkodzony amortyzator z przodu( zawieszenie hydroacti e)- serwis 1300 zł jakieś zaufane źródło 900 zł.
Uff udało mi się kupić na szrocie za 450 zł. Mechanik przełożył i faktycznie wszystko działa super

Po przyjechaniu do domu i ponownym wyjeździe okazało się że auto nie podnosi się ...radość opadła....odpisałem kleme i podpiąłem odrazu okazało się że wszystko działa.

Czy ktoś miał taki problem?? Czy możliwe aby siłownik był niekompatybilny?


Ostatnio zmieniony przez Yrek1985 dnia Nie 30 Wrz 2018, 17:09, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 17:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy , no to dałeś się nabić w butelkę i straciłeś 450 PLN, błąd o którym piszesz jest w każdym C5 X7 z hydro ( TTTM ) i nie da się go skasować, naprawić itd. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Gratuluję Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Yrek1985

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poręba
Posiadane auto: Citroen C5 III 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 17:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


__Robert__ napisał:
Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy , no to dałeś się nabić w butelkę i straciłeś 450 PLN, błąd o którym piszesz jest w każdym C5 X7 z hydro ( TTTM ) i nie da się go skasować, naprawić itd. Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy

Gratuluję Very Happy Very Happy


Domyślam się jednakże auto się nie podnosiło a pompa nie pracowała teraz po wymianie jest jakiś błąd jeszcze ale bynajmniej działa.

Opisałem ten błąd bo gdzieś podczas pisania postu urwało część tekstu. Po prostu muszę mu robić tzw. twardego reseta aby wszystko dzialalo.
Wcześniej nawet taki reset nie działał.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 17:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Tzn, że wymieniłeś siłownik? Trochę nie kapuję to o czym piszesz. napisz jeszcze raz na spokojnie co sie narobiło. Jeśli wymieniłeś siłownik to napisz dlaczego.
Powrót do góry
Yrek1985

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poręba
Posiadane auto: Citroen C5 III 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 17:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


__Robert__ napisał:
Tzn, że wymieniłeś siłownik? Trochę nie kapuję to o czym piszesz. napisz jeszcze raz na spokojnie co sie narobiło. Jeśli wymieniłeś siłownik to napisz dlaczego.



Elektronik stwierdził że błąd wynika po stronie mechanicznej- brak płynu, po uzupełnieniu płynu i odpowietrzeniu układu okazało się że prawy przód jest nie szczelny i praktycznie po podniesieniu się auta przy dużym ciśnieniu płyn wyciekał na ziemię.
Wymieniłem ten siłownik tylko teraz jest błąd po przejechaniu kilku km i zamknięciu auta i późniejszej próbie jazdy auto już nie podniesie się oraz wyskakuje komunikat że błąd amortyzatora dopuszczalna prędkość 90km/h

Muszę odpinać kleme oraz ponownie ja podpisać wtedy wszystko działa. Dlatego zastanawiam się czy może ten siłownik jest niekompatybilny czy może problem leży po innej stronie....


Dodatkowo zauważyłem że pompa cały czas pracuje jak już go zresetuje a silnik pracuje....
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 17:40
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 17:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Ok, teraz kumam. Więc tak, siłowniki są kompatybilne, jeśli był wyciek to słuszna decyzja o wymianie, natomiast nigdy nie wymienia się na używany czy regenerowany, jeśli wymiana to tylko wyłącznie na nowy.
U Ciebie może to być kwestia przedniego korektora.
Pompa pracuje cały czas, ponieważ pewnie jest źle ustawione zawieszenie.
Powrót do góry
Yrek1985

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poręba
Posiadane auto: Citroen C5 III 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 17:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


__Robert__ napisał:



U Ciebie może to być kwestia przedniego korektora.


Czyli ?? bo nie jestem obeznany w tych nazwach....
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 18:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Cytat:
błąd o którym piszesz jest w każdym C5 X7 z hydro ( TTTM ) i nie da się go skasować, naprawić itd.
Nie w każdym aucie za wyjątkiem u osób które zmieniają koła na inne lub nie chcą wydać na czujniki.

Cytat:
Po prostu muszę mu robić tzw. twardego reseta aby wszystko dzialalo.
Nie zrobisz żadnego resetu za wyjątkiem wstawienie odpowiedni kół z czujnikami i system sam się aktywuje widząc czujników co dopiero wtedy można skasować zapisany błąd w komputerze.

Cytat:
a błąd który wyskakuje nie ma prawa wyskakiwać bo to auto nie ma tego czujnika....więc o co chodzi??!!
No jak nie ma prawa być błędy jak czujników w kole nie ma. Słaby coś ten elektronik.

Cytat:
a błąd powoduje uszkodzony amortyzator z przodu( zawieszenie hydroacti e)- serwis 1300 zł jakieś zaufane źródło 900 zł.
Uff udało mi się kupić na szrocie za 450 zł. Mechanik przełożył i faktycznie wszystko działa super
Bardzo śmieszne i choć chudszy jesteś o 450 zł to rozwiązanie takowego błędu jednak nie rozwiązało i nie rozwiąże dopóki jak wyżej.


Cytat:
Widać elektronik z Katowic poległ....zawiozłem do kolejnego elektronika w Dąbrowie górniczej ( polecam) zadzwonił do mnie po ok 3-4 dniach i poinformował że od strony elektroniki jest wszystko ok a błąd powoduje uszkodzony amortyzator z przodu( zawieszenie hydroacti e)- serwis 1300 zł jakieś zaufane źródło 900 zł.
Uff udało mi się kupić na szrocie za 450 zł. Mechanik przełożył i faktycznie wszystko działa super
Myślę, że założenie postu miało chyba na celu komuś reklamę, ale mimo to i tak niezła wpadka, bo i tak niczego nie rozwiązało z takowego błędu Laughing (choć mogę się mylić, ale widząc co napisane w nawiasie to raczej nie sądzę abym się mylił)
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 18:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Korektorem regulujesz zawieszenie, na korektorze jest również cięgno które często się zaciera i nie pracuje płynnie ( tu chodzi o tył ).

Mechanik przy wymianie siłownika mógł poruszyć korektorem stąd problemy, słuchaj a skad Ty w ogóle jesteś, coś wspoiminałeś o Katowicach, skontaktuj się z kolegą Machony, On Ci pomoże w Katowicach, a jak chcesz to przyjedź do Szczecina Smile
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 18:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Mostek o czym Ty teraz napisałeś? Błąd U2005 jest w każdym hydro C5 X7 ( jest to błąd w kalkulatorze Zawieszenie ), nie ma nic wspólnego z czujnikami w kołach Shocked
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 18:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Robert, ten błąd błąd U2005 to według Diagbox >Wzbudzanie (nieprawidłowy odbiór prędkości pojazdu), a więc, trzeba trochę rozumieć takowe błędy i skąd pobierane są sygnały. (innymi słowami, to zmiana rozmiaru opon również powoduje takowy błąd)
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 18:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Mostek123 napisał:
Robert, ten błąd błąd U2005 to według Diagbox >Wzbudzanie (nieprawidłowy odbiór prędkości pojazdu), a więc, trzeba trochę rozumieć takowe błędy i skąd pobierane są sygnały. (innymi słowami, to zmiana rozmiaru opon również powoduje takowy błąd)



Nie prawda, miałem wszystkie czujniki sprawne i błąd widniał, teraz czujki wywaliłem i błąd tez jest. Opony ori 225/55/17.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 18:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Cytat:
miałem wszystkie czujniki sprawne i błąd widniał, teraz czujki wywaliłem i błąd tez jest.
A opony jaki rozmiar miał taki co wyjechał z salonu? i jakie felgi miał jak wyjechał z salonu? (stalowe czy aluminiowe), bo to ważne.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 18:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Mostek123 napisał:
Cytat:
miałem wszystkie czujniki sprawne i błąd widniał, teraz czujki wywaliłem i błąd tez jest.
A opony jaki rozmiar miał taki co wyjechał z salonu? i jakie felgi miał jak wyjechał z salonu? (stalowe czy aluminiowe), bo to ważne.



Oczywiście wszystko seria, alu 225/55/17. Wg VIN wszystko pasuje, a błąd jest i będzie do końca tego auta Smile.
Powrót do góry
Yrek1985

Czytelnik



Dołączył: 30 Wrz 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poręba
Posiadane auto: Citroen C5 III 2008
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 18:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Problem z zawieszeniem hydroactiv


Ja jestem generalnie z Zawiercia (40km od Katowic)

Nikomu reklamy nie robię bardziej antyreklamę!!
Jednym słowem polecono mi najlepszego elektronika w Katowicach który okazało się że nie poradził sobie z tym błędem oraz nie potrafił zdiagnozować problemu każąc zabrać auto. Po transporcie do innego elektronika( znajomy mojego mechanika) znalazł problem odnośnie amortyzatora ( polecam dlatego że poza sprawa elektroniczna zajrzal także do części mechanicznej-jednym słowem zainteresował się tematem pomimo faktu że mógł to olać jak poprzedni elektronik).
Faktem jest że niestety problem został połowicznie rozwiązany gdyż nadal występują problemy z zawieszeniem.

Albo po otwarciu nic się nie dzieje i konieczny jest reset poprzez akumulator, albo popma słyszę że dość długo pracuje(nie wiem czy się wyłącza jak jadę)
Pokonuje przeważnie dłuższe dystanse i po dojechaniu już jej nie słyszę.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Zawieszenie-uklad hamulcowy-układ jezdny-układ kierowniczy


CitroenC4 Picasso

24 000

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

39 999

2012r.

224 000 km

śląskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

19 990

2010r.

189 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System