Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4 GP I silnik 1.8 PB+ LPG STAG - pytania eksploatacyjne



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
promyk5

Czytelnik



Dołączył: 02 Kwi 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Poznań
Posiadane auto: Scenic 2
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 03 Kwi 2019, 22:04
Temat postu:

C4 GP I silnik 1.8 PB+ LPG STAG - pytania eksploatacyjne


Witam wszystkich

Jestem tuż przed kupnem C4 GP I silnik 1.8 PB + LPG STAG z 2007 roku. Wersja... nie wiem jaka, ale najuboższa z mozliwych (klima manual, brak nawiewów w słupkach B, brak schowków przed siedzeniami z tyłu, zdarzaki czarne).

I mam kilka pytań:
1) Brak nawiewów z słupkach B
Są tam takie zaślepki. Czy czasem nie jest tak, że jest tam doprowadzony kanał z nawiewem, tylko jest zaślepiony? Czy nie wystarczy czasem wymontować tej zaślepnki i włożyć tam kratkę z regulacją by cieszyc się nawiewem?

Te nawiewy dla mnie są mega ważne, gdyż z tyłu będzie jeździć 3 dzieci lub 2`ka, a 3`cie dziecko samotnie w 3`cim rzędzie. I latem bez nawiwu z klimatyzacji przy 35 stC na zewnątrz, mogą mi się tam ugotować Smile


2. Brak schowków przed siedzeniami z tyłu
Otwory są zaślepione takimi płytkami z platikowymi śrubami na krzyżak. Właściciel nigdy tam nie zaglądał. Skoro jest ta pokrywa, to musi być tam otór na schowek. Czy czasem nie jest tak, że wystarczy włożyć tam schowek i po kłopocie?


3. Koszt wymiany rozrządu i wszystkich filtrów, olejów
Mój francuski mechanik, wycenił koszt wymiany całego rozrządu+filtry+olej na porządnych częsciach z robocizną, na 2 tys PLN. 3 lata temuprzy zakupie SCENIC`a płaciłem u niego ok 1000-1200 zł - nie pamiętam dokładnie. Ja rozumiem, ze robocizna podrożała. Ale czy czasem nie przesadza z cenami??

Z góry dziękuję za odpowiedzi Smile
Powrót do góry
Pyotrek

Auto Maniak



Dołączył: 10 Kwi 2013
Posty: 2847
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0HDI 2006, 2007
Piwa: 255/2
Wysłany: Czw 04 Kwi 2019, 12:41
Temat postu:

Re: C4 GP I silnik 1.8 PB+ LPG STAG - pytania eksploatacyjne


promyk5 napisał:
Witam wszystkich

Jestem tuż przed kupnem C4 GP I silnik 1.8 PB + LPG STAG z 2007 roku. Wersja... nie wiem jaka, ale najuboższa z mozliwych (klima manual, brak nawiewów w słupkach B, brak schowków przed siedzeniami z tyłu, zdarzaki czarne).

I mam kilka pytań:
1) Brak nawiewów z słupkach B
Są tam takie zaślepki. Czy czasem nie jest tak, że jest tam doprowadzony kanał z nawiewem, tylko jest zaślepiony? Czy nie wystarczy czasem wymontować tej zaślepnki i włożyć tam kratkę z regulacją by cieszyc się nawiewem?


Podaj VIN, ale raczej będzie trzeba dołożyć kanały.

Cytat:
2. Brak schowków przed siedzeniami z tyłu
Otwory są zaślepione takimi płytkami z platikowymi śrubami na krzyżak. Właściciel nigdy tam nie zaglądał. Skoro jest ta pokrywa, to musi być tam otór na schowek. Czy czasem nie jest tak, że wystarczy włożyć tam schowek i po kłopocie?


Tego nie wiem

Cytat:
3. Koszt wymiany rozrządu i wszystkich filtrów, olejów
Mój francuski mechanik, wycenił koszt wymiany całego rozrządu+filtry+olej na porządnych częsciach z robocizną, na 2 tys PLN. 3 lata temuprzy zakupie SCENIC`a płaciłem u niego ok 1000-1200 zł - nie pamiętam dokładnie. Ja rozumiem, ze robocizna podrożała. Ale czy czasem nie przesadza z cenami??


Jak dla mnie cena zbyt wysoka, rozrząd kosztuje około 350zł, wymiana powinna kosztować około 350-500zł.
Powinna być podobna cena jak za scenica.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 04 Kwi 2019, 14:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 GP I silnik 1.8 PB+ LPG STAG - pytania eksploatacyjne


Witaj.
Nie wiem po co kupujesz takiego auta skoro masz więcej wymagania niż co auto posiada.
Cytat:
I mam kilka pytań:
1) Brak nawiewów z słupkach B
Są tam takie zaślepki. Czy czasem nie jest tak, że jest tam doprowadzony kanał z nawiewem, tylko jest zaślepiony? Czy nie wystarczy czasem wymontować tej zaślepnki i włożyć tam kratkę z regulacją by cieszyc się nawiewem?
Zbyt byłoby za proste, aby to działało, bo raz, że nie ma kanałów na nawiewu, a drugi to nie ma dwustrefową klimatyzację więc i tak w trzecim rzędzie sam nawiew nie pomoże i nie wstawisz z pierwszego rzędu, bo sam nawiew brane jest drugiej strefy klimatyzacji którego nie ma, bo musiałby być jeszcze w tylnej części parownik wraz z wentylatorem, a to już następne koszty i przeróbki całej klimatyzacji oraz ponownie nabicie czynnika z większym ilości niż mając w standardzie więc, nie wiem czy się opłaca zwłaszcza, że szukasz tańszego auta.

Cytat:
wycenił koszt wymiany całego rozrządu+filtry+olej na porządnych częsciach z robocizną, na 2 tys PLN.
Biorąc pod uwagę co się kupuje i za ile oraz jakość część wraz z robocizną to nie jest dużo.
_________________
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
Regulamin to nie wróg, a przyjaciel który uchroni Ciebie przed kwarantanną.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Czw 04 Kwi 2019, 19:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 GP I silnik 1.8 PB+ LPG STAG - pytania eksploatacyjne


Dobry wieczór

Ja osobiście płaciłem za wymianę rozrządu w ASO i zapłaciłem 1580 PLN z częściami, wymienili równie uszczelniacz wału, więc uważam, że te 2 klocki to przesada i to duża. W normalnym warsztacie wymiana to góra 400 - 500 PLN + części ok 400 - 500. Prosty rachunek wymiana w Twoim aucie rozrządu to kwota 800 - 1000 PLN.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC1

24 500

2015r.

64 299 km

pomorskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3 Picasso

17 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

224 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System