Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso 2 porady dla kupującego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Nie 30 Wrz 2018, 13:58
Temat postu:

C4 Grand Picasso 2 porady dla kupującego


Witajcie, aktualnie jeżdżę peugeotem 508 hdi 163 KM ale coraz poważniej interesuje się c4 GP 2.
Czy jest coś szczególnego w tym modelu na co warto zwrócić uwagę przed zakupem? Będę wdzeiczny za wszelkie wskazówki. Ogólnie jestem ukierunkowany w 99% do diesla, a jeśli benzyna to ta prostsza 120 hp Ze względu na cenę pewnie pozostanę przy 1.6 hdi, czy ten silnik pasuje do tego samochodu? Ogólnie samochód jest chwalony przez dziennikarzy i testy, ale wiadomo ze jeżdżą nowymi wiec nic nie puka i nie trzeszczy. Jak jest w kilkuletnich egzemplarzach?

A i bardzo mnie interesuje kwestia wyciszenia, szumy uszczelek itp. Maksymalnie jeżdżę 140 km/h czy przy takich prędkościach jest cicho?
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Pon 01 Paź 2018, 22:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso 2 porady dla kupującego


Diesel 150ps daje sobie radę z tym autem ale w rządnyn wypadku nie jest wyścigówka... Automat jest Ok, ale gdy konkurencja już dawno ma DSG itd 7-biegowe... zmodyfikowany aisin jest trochę archaiczny.
_________________
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Wto 02 Paź 2018, 15:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso 2 porady dla kupującego


a jak jest z wyciszeniem kabiny? w moim obecnym 508 do 120 km/h jest ok, ale prędkości autostradowe są nieprzyjemne. strasznie szumią uszczelki szyb bocznych. 150km/h trzeba już do siebie mówić bardzo podniesionym dłuższa jazda jest bardzo męcząca.
Powrót do góry
Iron.Bull

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Maj 2015
Posty: 330
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bad Rothenfelde
Posiadane auto: Grand C4 Picasso II FL '16 EAT6 150PS
Piwa: 12/5
Wysłany: Pon 08 Paź 2018, 20:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso 2 porady dla kupującego


Słuchać szum wiatru od 130-140 ale w żadnym zakresie prędkości do 200tu nie trzeba podnosić głosu... choć oczywiście do wygłuszenia aut klasy premium i o bardziej opływowej bryle brakuje troszkę. Szyby są akustyczne u mnie ale już nie pamietam które... i czy wszystkie.
_________________
Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 11:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso 2 porady dla kupującego


dzięki za odpowiedź, nie spodziewam się klasy premium Smile ale po moim aktualnym samochodzie jestem na wyczulony w tej kwestii, bo czasami poruszam się autostradami i chciałbym, żeby podróż nie była męcząca.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 09 Paź 2018, 11:01
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
hubson77

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 09 Mar 2016
Posty: 327
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: C4 GP II 2.0 HDI
Piwa: 14/10
Wysłany: Czw 18 Kwi 2019, 13:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso 2 porady dla kupującego


Jako że kupiłem ostatnio C4 GP2 sam odpowiem na swoje pytania:) a poważnie to może komuś się przyda moja opinia:

Plusy:
- ilość miejsca w środku, jak na kompaktowego minivana jest naprawdę dobrze. mam 190 cm wzrostu i siadam sam za sobą bez problemu, mam na kolana jeszcze 7 cm miejsca. Z tyłu trzy dorosłe osoby (średnich gabarytów) mogą jechać w trasę całkiem wygodnie. w 3 rzędzie siedzeń, gdy 2 rząd przesuniemy trochę do przodu, też się mieszczę.
- wyciszenie silnika. mam diesla 2.0 i jest dobrze wyciszony
- wyciszenie kabiny, tutaj jest średnio, wiadomo, że bryła spora, ale uszczelki w oknach cicho, no i jest dużo cichszy od s-maxa, którego testowałem.
- spalanie, póki co pokazuje 6.0 jeżdżę na ogół spokojnie, w trasie do 120-130 na ekspresówkach plus miasto.
- ogólnie pasażerowie w drugim rzędzie są zadowoleni z jazdy.
- multimedia - jak ktoś lubi bajery, to dwa ekrany dadzą dużo frajdy. czytałem, że obsługa jest trudna, ale bez przesady, jest bardzo pozytywnie, moim zdaniem duży plus.
- moc - 150 KM jest wystarczające do sprawnego przemieszczania się.

Minusy:
- zawieszenie, wiedziałem, że będzie się bujać na boki, ze jest miękki itp., ale miałem nadzieję, że dzięki temu jak będę przejeżdżał przez poprzeczne nierówności, to też będzie miło i przyjemnie, a tu potrafi zawieszenie zahałasować i przenieść nieprzyjemne wibracje do środka. może to wina kół 17 cali.
- pozycja za kierownicą - może to kwestia przyzwyczajenia, ale siedzi się jak na krześle Smile pomimo, że mam fotel obniżony na maksa. Poza tym mam wrażenie jakby fotel nie był idealnie na wprost kierownicy, może się czepiam.
- nagłośnienie - mam standardowe nagłośnienie i jest tragedia. wysokie tony grają dobrze, ale niskie po prostu męczą. bas jest niewyraźny. Próbowałem różnych kombinacji i najlepsza jest taka aby wyciszyć bas. może zestaw jbl ratuje, sytuację, dlatego zastanawiam się nad dodatkowym basem gdzieś w bagażniku.
- bagażnik - może to przez fotele w 3 rzędzie, ale jest nieco za mały, brak praktycznych schowków no i koła zapasowego. Jak ktoś nie potrzebuje 7 miejsc to lepiej chyba poszukać 5.
- osłony słoneczne w 1 rzędzie wydają dziwne dźwięki na nierównościach.

Mam nadzieję, że trochę pomogłem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenC4

16 600

2010r.

198 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

24 000

2012r.

212 000 km

pomorskie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

17 900

2007r.

271 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System