Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
cliff23

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C5 1.6 e-HDI 2013
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 08:36
Temat postu:

C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Witam wszystkich użytkowników Forum C5

Przesiadłem się ostatnio z C4 na C5 i jestem bardzo zadowolony. Samochód z polskiego salonu ze znaną przeszłością i przebiegiem 75tys. Niestety nie udało mi się kupić modelu z silnikiem 2.0 o którym na tym i innych forach napisano praktycznie wszystko, a z silnikiem 1.6 e-HDI i z niepolecaną przez większość użytkowników skrzynią MPC. Jak narazie nie podzielam opinii o tej skrzyni gdyż zarówno ja jak i moja małżonka jesteśmy tym autem zauroczeni, a silnik 1.6 jest w zupełności wystarczający (wcześniej miałem zwykłe 1.6 (90KM) w C4 i różnica jest bardzo duża na plus).

Moje pytania do praktyków tego modelu są następujące:
- jak wygląda trwałość systemu start-stop - czy dla auta które ma 5,5 roku może już pojawić się problem z rozrusznikiem lub akumulatorem?
- jaka jest trwałość skrzyni MPC i czy należy ja jakoś serwisować (jeśli tak to przy jakim przebiegu)?
- jak ta skrzynia wpływa na trwałość sprzęgła (kiedy można spodziewać się pierwszych oznak usterek)?
- czy paliwo leje się zawsze do pełna (w sensie cały bak) czy można dolewać? Chodzi mi o zapewnienie odpowiedniej dawki płynu do Fapa (czytałem gdzieś że jest on dawkowany zawsze w tej samej ilości podczas tankowania)
- co jeszcze sprawdzić (poza standardowymi wymianami - filtry, olej są oczywiste)? Rozrząd raczej przy tym przebiegu jest jeszcze OK.

Na tą chwilę to chyba wszystkie pytania. Jeśli ktoś z Was ma jakieś inne doświadczenia z tym silnikiem lub skrzynią to bardzo proszę o porady/sugestie.

Pozdrawiam
Marcin
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 18:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Kolego mam ten sam model co Ty. Przy 150tys zmieniałem komplet sprzęgło i dwumasowe i wysprzęglik 3230zł z robocizną puścił mi uszczelniacz dlatego robiłem więc przy okazji zmieniłem wszystko. z tym tankowaniem masz rację najlepiej tankować dużo paliwa gdyż komputer sam liczy sobie dawkę tego dodatku a przy małych dolewkach może źle dobierać dawkę. Ja wywaliłem FAP gdyż jeżdżę po mieście nie miałem z nim problemu ale zapaliła mi się dolewkach płynu i ktoś mi doradził żeby go wywalić i tak zrobiłem. Na razie nie miałem żadnych problemów ani z silnikiem ani że skrzynią to naprawdę dobre auto mam przebieg 190 tys. Start stopu prawie nie używam chyba że jestem w Warszawie to tak bo tam naprawdę dużo się stoi w mieście. Akumulator kupowałem nowy gdyż auto od handlarza i był jakiś zwykły włożony . Za wartę agm 520zł zapłaciłem a ASO chcieli ponad 9 stów. Olej zmieniam co 10tyskm wraz z filtrem zawsze płukanie silnika robię płukanką liquid okulary. Co 3 wymiana zmieniam filtr powietrza i paliwa. Na razie śmiga.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 18:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Płukanka silnika liquimoly jakieś okulary mi się wkleiły piszę na smartfonie Very Happy
Powrót do góry
cliff23

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C5 1.6 e-HDI 2013
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 20:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Dzięki za odpowiedź, a to płukanie silnika to jakaś skomplikowana sprawa czy standardowa operacja podczas wymiany oleju, bo ja niestety wszystkie wymiany zlecam w zaprzyjaźnionym warsztacie specjalizującym się we francuzach i nie wiem czy też to robią czy traktują jako zbędny luksus.

Piszesz, że nie używasz start/stop więc rozumiem, że wyłączasz go za każdym razem po zapłonie, czy można to jakoś wyłączyć na stałe (trochę mnie wkurza to że przy krótkich podjazdach się co chwile wyłącza i włącza - mam wrażenie, że to szybko wykończy akumulator i rozrusznik - chyba, że są pancerne).

FAPa zostawiam, bo nie lubię ingerencji w całość "organizmu" a poza tym w cytrynach nie jest to jakoś strasznie drogie w eksploatacji, a dodatkowo teraz może być problem z przeglądami.

No i nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie spalanie z komputera z ponad 10tys. km (jeszcze poprzedni właściciel) to 6,6L więc jak dla tak dużego i ciężkiego auta naprawdę super.
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 21:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Akumulator szybko się nie skończy tam jest kondensator który się doładowuje w czasie hamowania wpisz sobie na YT mikrohybryda citroen to zrozumiesz jak to działa. Podobno wyłączyć na stałe się nie da. Płukanie robię bo jeżdżę krótkie odcinki i olej nie nagrzany. W poprzednim aucie miałem przez to szłam w przewodach teraz płukanie przy każdej wymianie. A spalanie mam 5.8-6.1.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 25 Wrz 2018, 21:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
TOM68

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2015
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): W-wa
Posiadane auto: C5 x7 2.0HDI \'15 AM6
Piwa: 4/1
Wysłany: Czw 27 Wrz 2018, 18:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


jackowskipatryk napisał:
Olej zmieniam co 10tyskm wraz z filtrem zawsze płukanie silnika robię płukanką liquid okulary. Co 3 wymiana zmieniam filtr powietrza i paliwa..

Płukanie silnika a wymiana fittrów co 3 raz, dziwne oszczędności. Ja wymieniam filtry (paliwo, powietrze, kabina)za każdym razem jak jest zmiana oleju czyli co rok.
_________________
Pamiętaj mechaniku-zawieszenie na max w C5 na podnośniku Smile
Powrót do góry
jackowskipatryk

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Lip 2016
Posty: 235
Skąd jesteś (miejscowość / region): Raciąż
Posiadane auto: Citroen c5 1.6hdi 115km 2012r
Piwa: 6/11
Wysłany: Czw 27 Wrz 2018, 22:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) C5 1.6 e-HDI - pytania praktyczne po zakupie


Odpowiem skrupulatnie
Olej z filtrem co 10 i płukanka.
Filtr kabinowy z węglem aktywnym co rok + 2 - 3 razy w roku odgrzybianie
Filtr powietrza co 20 a paliwa co 30 tys
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenBerlingo

12 999

2007r.

201 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC4 Cactus

39 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenC5

29 600

2014r.

290 000 km

śląskie

CitroenC4

49 900

2018r.

129 000 km

wielkopolskie

CitroenC1

34 990

2018r.

59 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System