Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Przywracanie FAP



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
C52.2HDi

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 18 Wrz 2018, 16:18
Temat postu:

Przywracanie FAP


Witam wszystkich. Mam być może nietypowe pytanie. Chodzi mi o możliwość przywrócenia filtra FAP w C5 2.2 HDI. Autko mam kilkanaście dni i dzisiaj z przerażeniem zauważyłem, że nie ma FAP. Prawdopodobnie poprzedni właściciel usunął. Jest rura zamiast filtra. Shocked Przy zakupie tego nie sprawdziłem. Moja wina. Samochód bardzo ładnie przyspiesza, równo chodzi, nic nie świeci na tablicy. Ale nie chcę się stresować przed badaniem technicznym czy w razie kontroli policji. Dlatego pytanie brzmi czy jest możliwość przywrócenia filtra FAP? Sam filtr można znaleźć i myślę, że montaż nie stanowi problemu, ale co z płynem? Czy jego dozowanie jest automatyczne czy sterowane komputerowo? Z góry dziękuję.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 18 Wrz 2018, 19:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie FAP


Witaj na forum.

Możliwość przywrócenia fap o ile sam tego oczekujesz to można w każdej chwili, ale skoro silnik równo pracuje i nie dymi to bym zostawił tego w spokoju, a badaniem się nie przejmuj czy tam policją chyba, że zostawiasz chmurę dymu podczas przyspieszania to co innego.

Co do przywrócenia to trzeba na nowo zaprogramować, czyli zmiany oprogramowania w sterowniku i tego sam nie ogarniesz.

Cytat:
ale co z płynem?
Sprawdź czy masz dodatkowy zbiorniczek przy baku paliwa o ile nie zdemontowany, a jak nie ma to następne koszty, a więc niepotrzebnie skoro silnik i tak dobrze się sprawuje.
Powrót do góry
C52.2HDi

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 20 Wrz 2018, 10:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie FAP


Mostek123 napisał:
Witaj na forum.

Możliwość przywrócenia fap o ile sam tego oczekujesz to można w każdej chwili, ale skoro silnik równo pracuje i nie dymi to bym zostawił tego w spokoju, a badaniem się nie przejmuj czy tam policją chyba, że zostawiasz chmurę dymu podczas przyspieszania to co innego.

Co do przywrócenia to trzeba na nowo zaprogramować, czyli zmiany oprogramowania w sterowniku i tego sam nie ogarniesz.

Cytat:
ale co z płynem?
Sprawdź czy masz dodatkowy zbiorniczek przy baku paliwa o ile nie zdemontowany, a jak nie ma to następne koszty, a więc niepotrzebnie skoro silnik i tak dobrze się sprawuje.


Dziękuję za odpowiedź. Niestety przy pełnym gazie trochę puszcza dymek. Embarassed
Na przeglądzie nikt nie zwróci uwagi, że nie ma fap'a tylko rurka? Mam na oku kat+FAP. Ale zastanawiam się czy jak wstawię to będzie nadal dobrze chodziło? Płyn zamierzam dozować ręcznie. Znalazłem, że ok. 25 ml/zbiornik.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 20 Wrz 2018, 20:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie FAP


Cytat:
Niestety przy pełnym gazie trochę puszcza dymek.
Być może dodatkowo egr masz zaślepiony.



Cytat:
Ale zastanawiam się czy jak wstawię to będzie nadal dobrze chodziło?
Na sam początek będzie chodził aż do czasu zapchania się filtra.
Cytat:
Płyn zamierzam dozować ręcznie. Znalazłem, że ok. 25 ml/zbiornik.
Tutaj nie chodzi o dodawanie ręcznie, bo w przypadku zapchania się filtra proces wypalania nie nastąpi choćbyś nie wiadomo ile tego płynu dodał, ale myślę, że pod diagbox powinien być opcja włączenia oraz uzupełnienia płynu również komputerowo, tak więc bez komputera niczego nie rozwiążesz.
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 24 Wrz 2018, 10:17
Temat postu:

Re: Przywracanie FAP


C52.2HDi napisał:
Witam wszystkich. Mam być może nietypowe pytanie. Chodzi mi o możliwość przywrócenia filtra FAP w C5 2.2 HDI. Autko mam kilkanaście dni i dzisiaj z przerażeniem zauważyłem, że nie ma FAP. Prawdopodobnie poprzedni właściciel usunął. Jest rura zamiast filtra. Shocked Przy zakupie tego nie sprawdziłem. Moja wina. Samochód bardzo ładnie przyspiesza, równo chodzi, nic nie świeci na tablicy. Ale nie chcę się stresować przed badaniem technicznym czy w razie kontroli policji. Dlatego pytanie brzmi czy jest możliwość przywrócenia filtra FAP? Sam filtr można znaleźć i myślę, że montaż nie stanowi problemu, ale co z płynem? Czy jego dozowanie jest automatyczne czy sterowane komputerowo? Z góry dziękuję.


Napisz jakie konkretnie masz auto bo było kilka wersji 2,2 hdi. Jakby co to mam FAP w dobrym stanie do 2,2hdi 2001r. Katalizator został czy też wycięty?
Jeśli chodzi o płyn to musisz fizycznie zajrzeć do zbiorniczka. Z reguły wycina się tylko fapa a reszta oprzyrządowania zostaje. Dozowanien zarządza kalkulator dodatku, który znajduje się w kabinie w okolicach progu tylnego prawego słupka. Wydaje mi się, że w pierwszych 2,2hdi można było w lexii włączyć /wył fap. Jeśli nie to musisz wgrać soft od 2.2 z fapem.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 24 Wrz 2018, 10:17
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
C52.2HDi

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 05 Gru 2018, 20:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie FAP


Przepraszam, że się nie odzywałem, ale same problemy z Cytryną. Najpierw musiałem zregenerować tylną belkę, bo zaczęła się rozjeżdżać. Potem zregenerować pompę wtryskową, bo lała. A dzisiaj odebrałem po wymianie tarcz, klocków przód/tył i linek z prowadnicami ręcznego. Także mam auto 3 miesiące, a ponad 4000 zł juz dołożone. Porażka! Co do FAP-a. To kupiłem kat+FAP używany. Chciałem tylko wiedzieć czy na badaniu technicznym sprawdzane jest fizyczne istnienie filtra?
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 11 Gru 2018, 01:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie FAP


C52.2HDi napisał:
Także mam auto 3 miesiące, a ponad 4000 zł juz dołożone. Porażka! Co do FAP-a. To kupiłem kat+FAP używany. Chciałem tylko wiedzieć czy na badaniu technicznym sprawdzane jest fizyczne istnienie filtra?


To coś Ty kupił??? Ja przez 3 lata tyle nie włożyłem, a robiłem już profilaktycznie rozrząd, hamulce z przodu (tarcze,klocki).

W tym roku nie sprawdzają FAP. Może w następnym już zaczną. Na 100% od 2020 będzie to sprawdzane. Miałem przegląd miesiąc temu i z ciekawości zapytałem, bo u mnie FAP zapchany w 85%.

Ktoś pytał o koszt regeneracji.
We Wrocku, w bdb warsztacie, który się w tym specjalizuje, 800zł + ew. dodatkowo za dolewkę płynu. Dają gwarancję, wszystko na FV.
Pod Wrockiem, na ppidówce drożej, bo 1100zł Razz

Sam się zastanawiałem czy u siebie nie wyciąć (koszt 900zł) i ew. nie podnieść mocy (dodatkowe 400zł), ale stwierdziłem, że jak będzie trzeba, to jednak zregeneruję. Tym bardziej, że za granicą jak Cię złapią to masz mega mandat i auto na lawetę. A w Niemczech, Czechach czy Austrii, podobno patrole są wyposażone w analizatory.

Jako ciekawostkę powiem, że wiele lat temu, chyba z 18, miałem Fiata 126p BIS. Pojechałem raz na przegląd na stację kontroli obok WORD we Wrocku. Już wtedy zapakowali do rury wydechowej analizator spalin Smile Jednak nigdy później na żadnej innej stacji się z tym nie spotkałem.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
C52.2HDi

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 11 Gru 2018, 11:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie FAP


Niesty kupiłem zajechany egzemplarz. Ale wg mnie C5 ekstra samochód. Jeszcze mi została regeneracja turbo, rozrząd i sprzęgło+dwumas. Także poprzednik niech przemyśli czy jest uczciwy. Dzięki za konkretną odpowiedź. Martwi mnie, że jak będą sprawdzać podwozie to się doczepią, że jest rurka w miejscu katalizatora i filtra... Ma ktoś doświadczenie? Jak to wszystko ogarnę to chciałbym jednak wrócić do oryginału pod względem ochrony środowiska. Czasem wypadam za granicę, a tam już można sobie narobić kłopotów bez filtra. Żałuję, że nie kupiłem 2.0 HDi albo 3.0V6+LPG.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Wto 11 Gru 2018, 17:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie FAP


C52.2HDi napisał:
Żałuję, że nie kupiłem 2.0 HDi albo 3.0V6+LPG.

2.0 HDi 163KM to chyba najlepszy silnik w Cytrynce (sam taki mam Very Happy). Co prawda, fajnie by było gdyby miał tak z 200 kucy, ale dramatu nie ma. Mój np. nie bierze w ogóle oleju. Tak jak zalewany jest, tak spuszczają po tych 10-15 tysiącach km jak jadę na następną wymianę. Śmiać mi się chce ze Skodziarzy i innych fanów niemieckiej i pseudo niemieckiej motoryzacji, gdzie każdy z nich co 1000km musi robić dolewki Very Happy
A skoro masz tyle do roboty, to może lepiej spróbować powalczyć o anulowanie umowy? Ew. obniżkę ceny?
Ja np. obecnie założyłem sprawę w sądzie poprzedniemu sprzedawcy. Za to, że zataił fakt, iż tylne nadkole było naprawiane. Zapierał się ,że autko cud miód i całe w oryginale. Zbieżność wydarzeń (w tym rozmowa z ASO, które widziało to auto) spowodowała, że go nie sprawdziłem przed zakupem. Jednak podobno i tak mam ogromne szanse na wygranie sprawy.
Powrót do góry
C52.2HDi

Czytelnik



Dołączył: 18 Wrz 2018
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Śląsk
Posiadane auto: Citroen C5 2.2 HDI
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 09:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie FAP


Chętnie bym anulował umowę, ale już wyłożyłem sporo kasy i nie wiem jak to ugryźć. A on ozka ceny, to sam nie wiem. Musiałby mi dołożyć niejeden tysiąc.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Sro 12 Gru 2018, 21:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie FAP


Może warto spróbować? To był jakiś handlarz czy prywaciarz? Wyślij mu jakieś pismo (wezwanie do obniżenia ceny). Podaj swoje argumenty itp. Napisz, że jak nie zgodzi się na Twoje warunki, albo chociaż nie będzie próbował negocjować, to zgłosisz sprawę do prokuratury, jako podejrzenie popełnienia oszustwa. Jak oleje Twoje pismo, zgłoś sprawę do prokuratury. To nic nie kosztuje. Jak go policja wezwie na świadka, to może mu rura zmięknie i będzie chciał się dogadać. Dobre i 30-50% co by Ci za te naprawy zwrócił.
Prokuratura co prawda pewnie umorzy postępowanie (jak u mnie) bo stwierdzą, że ciężko się dopatrzeć celowego działania. No, ale sprzedający nie musi o tym wiedzieć Wink W razie czego zostaje Ci później sprawa cywilna. Tam jest łatwiej, ale niestety, wiąże się już z kosztami.
Powrót do góry
Bartolini82

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 307
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: BYŁ C5 III 2.0 HDi 163KM, jest coś o wiele piękniejszego, ale też francuzik ;)
Piwa: 8/2
Wysłany: Czw 13 Gru 2018, 16:10
Temat postu:

Re: Przywracanie FAP


C52.2HDi napisał:
Autko mam kilkanaście dni i dzisiaj z przerażeniem zauważyłem, że nie ma FAP. Prawdopodobnie poprzedni właściciel usunął.


Tak sobie myślałem i wydaje mi się, że w związku z tym, że sprzedawca usunął FAP i zataił to przed Tobą, to prokuratura na 99% nie umorzy w tym momencie postępowania. Tak naprawdę sprzedał Ci samochód, który obecnie jest nieprzystosowany i niedopuszczony do poruszania się po drogach publicznych. Moim zdaniem bez problemu powinieneś odstąpić od tej umowy i jeszcze postarać się o zwrot poniesionych kosztów. Ew. jeśli będziesz chciał zostawić auto, to koleś musi Ci zapłacić za montaż nowego FAPa.
Nie szczyp się z gnojkiem tylko rób jak Ci piszę i zobaczysz, że wygrasz. Działaj jak najszybciej.
Jak będziesz chciał, to podaj maila. Służę pomocą i prześlę Ci formularz zgłoszenia takiej sprawy do prokuratury. Wpiszesz tylko swoje dane oraz opiszesz wszystko dokładnie.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System