Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C6 ) Wysoka temperatura oleju



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
milek3335

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wien
Posiadane auto: Citroen c6 2.7 hdi
Piwa: 0/2
Wysłany: Pią 14 Wrz 2018, 23:06
Temat postu:

Wysoka temperatura oleju


Witam. Moj problem to w trakcie jazdy od 150km/h (i wzwyz) , jak jade kilkanascie minut taka prędkością to obserwuje jak temperatura oleju w powoli wzrasta, jak jade np 200 to drastycznie szybko wzrasta. Zeby temperatura oleju nie rosla to maks. Moge jechac 135km/h, wtedy temperatura jest w połowie. Na starym oleju tak bylo i na nowym tak samo jest. Czy to tak ma byc czy cos jest nie wporzadku? Czy ktoś s juz mial cos takiego? I czy mozna dluzej jezdzic z wysoka predkoscia i taka temperatura, co nie bedzie mialo negatywnych potem skutków? Auto c6 2.7, 150kw Diesel. Z gory dziekuje za odpowiedzi.
_________________
"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć niż lękać. "
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Sob 15 Wrz 2018, 14:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Wysoka temperatura oleju


Na jakim oleju jeździsz? Spróbuj zmienić na motul 5w30 lub 5w40. Są to oleje w pełni syntetyczne i trzymają dużo niższą temperaturę niż np. Total. Filtr tylko mann lub purflux. Te silniki niestety lubią mieć problem z panewkami, więc przy zlewaniu starego oleju trzeba by sprawdzić czy nie ma opiłków w oleju. Pompa oleju nie hałasuje i trzyma ciśnienie?
Powrót do góry
milek3335

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wien
Posiadane auto: Citroen c6 2.7 hdi
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 15 Wrz 2018, 14:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Wysoka temperatura oleju


Olej total quartz 5w 30. Filtr nie wiem jakiej firmy mi zamontowali. Pojezdze jeszcze troche i zleje olej zeby to sprawdzic czy nie ma opilkow. Pompa oleju znajduje sie przy misce olejowej? Czy w ktorym miejscu, zeby sprawdzic czy nie halasuje? I w ktorym miejscu podlaczyc manometr? I jakoe cisnienie powinno byc na biegu lajowym a jakie przy 3500 obrotow?
_________________
"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć niż lękać. "
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Sob 15 Wrz 2018, 18:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Wysoka temperatura oleju


A co z temperaturą płynu chłodzącego ?.
Czy w tym silniku nie ma chłodnicy oleju ?.
Jesteś pewien, że z układem chłodzącym wszystko w porządku ?.
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Sob 15 Wrz 2018, 19:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Wysoka temperatura oleju


A jaką masz temperaturę płynu chłodzącego? Poziom oleju prawidłowy? Tą temperaturę oleju to też dobrze byłoby potwierdzić w DB oraz zmierzyć jakimś miernikiem temperatury. Dla tego silnika temperatura oleju 110C to normalna praca. Czujnik ciśnienia jest na górze silnika obok kolektora dolotowego, niedaleko filtra oleju. Na wolnych, na rozgrzanym silniku ciśnienie nie powinno spaść poniżej 1bara a przy 2500obr min 1bar max 4bar, z reguły około 2bar. Pompa oleju jest na wale korbowym za kołem pasowym rozrządu.
Tak jak napisałem, rodzaj oleju ma znaczenie, chociaż mój jak jeździłem na totalu też nigdy się nie przegrzewał, temperatura oleju przy szybkiej jeździe w okolicach 2 paczek max zwiększała się o jeden kwadracik. Na motulu 5w30 przez 2x24h zrobiłem 4k km z czego 80% to autostrady i góry i wskaźnik oleju nigdy nie drgnął w górę.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sob 15 Wrz 2018, 19:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
milek3335

Czytelnik



Dołączył: 21 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wien
Posiadane auto: Citroen c6 2.7 hdi
Piwa: 0/2
Wysłany: Sob 15 Wrz 2018, 20:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C6 ) Wysoka temperatura oleju


Temperatura plynu chlodniczego byla zawsze w normie. Co prawda 2 miesiace temu mialem wyciek plynu co zostalo naprawione, wymieniony krociec a takze weze od zbiornika wyrownawczego i uszczelniona miska olejowa, po czym zostal wymieniony olej i filtr. Ale problem nadal sie pojawia, jak przekraczam 140km/h plyn chlodniczy w polowie a oleju powoli zaczyna rosnac. Postaram sie sprawdzic sam co dam rade i bede w razie czego podawal wiecej informacji.
_________________
"Starałem się tak żyć, abym w godzinie śmierci mógł się raczej cieszyć niż lękać. "
Powrót do góry
mrsoprano6605

Debiutant



Dołączył: 05 Lis 2014
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chemnitz
Posiadane auto: citroen C6 2.7hdi automat 2006r
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 20 Lis 2018, 00:32
Temat postu:

Olej silnikowy sie grzeje


Jak kupilem moja c6 temperatura oleju stala w normie jak plyn chlodzacy. Po 1 mojej wymianie oleju i filtra zaczela rosnac. Zamienilem totala na inny olej ktory tak szybko sie nie nagrzewa troche pomoglo ale tez nie jest tak jak bylo wczesniej. Sprubune wymienic filtr oleju na orginalny jak pisal kolega
Teraz auto zaczelo bardzo slabo grzac mimo wskaznik plynu pokazuje nagrzany. Latem wymieniali mi rurke metalowa od plynu w serwisie i teraz nie wiem czy padl termostat czy jest na nim jakis odpowietrznik ? I mozna sprubowac odpowietrzyc.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C6 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C6 »

Opinie o samochodach Citroen C6 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C6 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

50 100

2018r.

176 003 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

13 900

2008r.

173 000 km

łódzkie

CitroenC5 Aircross

108 300

2021r.

23 568 km

podkarpackie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System