Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Błąd P0410 - układ powietrza wtórnego



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
mn1803

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): cz
Posiadane auto: c8
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Wrz 2018, 21:32
Temat postu:

Błąd P0410 - układ powietrza wtórnego


Dobry wieczór,

Posiadam silnik RFN EW10J4 i walczę z systemem powietrza wtórnego. Walczę z pokazującym się ciągle błędem P0410 i jego objawami. Może ma ktoś sugestię.

Objawy są takie: autko zimne po odpaleniu: chodzi na ok 1000 rpm,
od razu włącza się (bo ją słychać) pompa powietrza wtórnego (odkurzacz).

Muszę odczekać jakieś 90 s pracy pompy, po tym czasie pompa się wyłącza i wtedy następuje spadek obrotów do 500 rpm i podbicie do 2000 rpm, po czym obroty się stabilizują w okolicy 900 rpm i można jechać. Jeśli wcześniej spróbuję dodać gazu, auto się dusi, dławi.

Co ciekawe podobne objawy są u znajomego, u którego nie włącza się pompa powietrza wtórnego.
Niestety w C8 pompa schowana jest pod zderzakiem i trudno się do niej dostać, bo podejrzewam, że może nie daje powietrza lub rura jest przerwana lub zapchana. Czy bez komputera da się to zdiagnozować ?
Myślę, że gdyby to by EGR to pokazałby inny błąd...

Sondy lambda sprawne - sprawdzane i jedna wymieniana na nową.

Jest w tym układzie jeszcze z tego co znalazłem (proszę poprawić jak pomyliłem):
- zawór ssący powietrza
- elektrozawór EGR

Sprawdziłem czystość wlotu - po zdjęciu rury od pompy - po stronie zaworu ssącego - nie ma brudu, czyściutko. Co ponoć oznacza, że on działa.

W innych modelach z takim układem powietrza wtórnego, jak znalazłem zawór ssący jest sterowany podciśnieniem przez elektrozawór sterujący, które są połączone wężykiem. Elektrozawór doprowadza podciśnienie do membrany w zaworze ssącym i on otwiera się wpuszczając spaliny.

U mnie nie ma wężyka z podciśnieniem więc jak sterowany jest zawór ssący i jaka jest zatem jego funkcja.
Czy on ma funkcję zaworu jednokierunkowego ? A elektrozawór EGR, który jest dalej otwiera i zamyka grzybek sterowany elektronicznie, i wpuszcza spaliny powrotnie do układu ?


Co ciekawe, że jak odpalę auto na zimnym i trzymam jakiś czas gaz, też ok 90 s,tak aby były wyższe obroty. Nie ma takiego gwałtownego spadku obrotów i wszystko dzieje się płynniej.

Kieruje mnie to ciągle ku pompie, którą słychać, ale podejrzewam, że nie dostarcza powietrza we właściwe miejsce układu...

Pompę powietrza wtórnego dziś sprawdziłem - dmucha i powietrze to dostaje się przed zawór ssący...
Może dalej nie idzie do kolektora.
Czy nieszczelny kolektor może powodować taki problem ? Ktoś sugerował, że mam pęknięty kolektor.


Drży silnikiem podczas ruszania na zimnym... jak się rozgrzeje to już lepiej...

Walczył Ktoś z podobnym tematem ? Czy można sprawdzić czy ten kolektor jest rzeczywiście pęknięty bez demontażu ??? By nie mnożyć kosztów i nie potrzebnie nie demontować jak nie trzeba go spawać ?
Powrót do góry
nox84

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: C8 2.0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 08 Paź 2019, 12:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Błąd P0410 - układ powietrza wtórnego


Czy rozwiązałeś swój problem ? mam te same objawy i szukam informacji na ten temat
Powrót do góry
cris290

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C8
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Paź 2019, 16:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Błąd P0410 - układ powietrza wtórnego


Witam. Mam też taki problem, podejrzewam pompę powietrza wtórnego .Ale nie mam pojęcia gdzie ona się znajduje.Pomożecie ? i czy laik poradzi sobie z demontażem?
Powrót do góry
cris290

Czytelnik



Dołączył: 13 Paź 2019
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: C8
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 13 Paź 2019, 16:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Błąd P0410 - układ powietrza wtórnego


I kolego mn1803. Mam taki sam problem wymieniłem cewkę zapłonową wtryski. Nic nie pomogło. Fakt przed tymi wymianami silnik strzelał, po nich przestał, ale dalej ma falowanie obrotami na zimny. Koło 1.5 min po zapłonie. I teraz zaczął ciężko zapalać. Raz zapali od strzała raz trzeba chwile kręcić. Magicy u mnie podejrzewają przepustnice ale w to wątpię, bo nie raz go zmuliłem na wysokim biegu i się podniósł. Próbuje namierzyć ta pompę ale nie wiem gdzie szukać bo juz mi się kończą pomysły. A czy w Citroenie C8 2.0 136KM jest silniczek krokowy?
Powrót do góry
nox84

Czytelnik



Dołączył: 08 Paź 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lublin
Posiadane auto: C8 2.0 benzyna
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 16 Paź 2019, 12:07
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Błąd P0410 - układ powietrza wtórnego


cris290 napisał:
I kolego mn1803. Mam taki sam problem wymieniłem cewkę zapłonową wtryski. Nic nie pomogło. Fakt przed tymi wymianami silnik strzelał, po nich przestał, ale dalej ma falowanie obrotami na zimny. Koło 1.5 min po zapłonie. I teraz zaczął ciężko zapalać. Raz zapali od strzała raz trzeba chwile kręcić. Magicy u mnie podejrzewają przepustnice ale w to wątpię, bo nie raz go zmuliłem na wysokim biegu i się podniósł. Próbuje namierzyć ta pompę ale nie wiem gdzie szukać bo juz mi się kończą pomysły. A czy w Citroenie C8 2.0 136KM jest silniczek krokowy?


mam ten sam problem i szukam rozwiązania podobno ta pompa jest między lewym reflektorem a nadkolem
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 16 Paź 2019, 12:07
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
mn1803

Czytelnik



Dołączył: 31 Paź 2017
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): cz
Posiadane auto: c8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 26 Gru 2019, 23:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Błąd P0410 - układ powietrza wtórnego


Nie rozwiązałem problemu. Daje sobie jeszcze czas - nie chcę wymienić pół auta na ślepo.

Znalazłem sposób na moje auto na tą chwilę.
Wsiadam i jadę od razu po odpalaniu, aż przestanie pompa powietrza wtórnego działać. Tzn. Na obrotach ok 1500-2000 musi być w momencie jak przestaje działać pompa. Szybciej się rozgrzewa i nie telepie potem silnikiem.

Kiedyś znajdę mechanika, który to naprawi Smile

Tymczasem usuwam konto z forum bo tu nie zaglądam i robię porządki na 2020 rok.
Pozdrawiam i dziękuję za wszelką pomoc i dyskusje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

29 000

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

150 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

55 000

2017r.

130 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System