Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
andryu

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczytno
Posiadane auto: mercedes klasa A
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2018, 09:59
Temat postu:

Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


Witam, mam problem i szukałem na forum ale nie znalazłem takiego przypadku jak mój. Od początku, trzy dni temu jak wróciłem z zakupów to po wjechaniu do garażu usłyszałem syczenie i mimo pracy kompresora zawieszenie opadło na dół, rano patrzę że tył auta leży to postanowiłem ze pójdę na kanał zobaczyć co i jak. Jak uruchomilem auto i powoli zacząłem wyjeżdżać to okazało się ze wszystko jest ok, nabił powierza i wypoziomowalo. Przejechałem się i zostawilem na cały dzień. Na drugi dzień rano wszystko było ok. Wiec pojechałam w odwiedziny, po ok 3 godzinach postoju u znajomych podpaliłem i powrotem do domu, przejechałem kilkadziesiąt metrów i samochód padł i pojawił się błąd, sprężarka nie chciała się włączyć. Zgodnie z informacja z prędkością 10km/h do domu trzeba wrócić . po przejechaniu kilku kilometrów zatrzymałeś się i jak tylko stworzyłem drzwi kompresora zaczął pompowac, lecz znowu słychać było syczenie uciekajacego powietrza, lecz po chwili przestało i napompowalo i wypoziomowalo się. Wróciłem do domu, w garażu stanął normalnie, ale jak zacząłem w bagażnika opuszczać i podnosić go kilka razy to znowu syczenie i padł na ziemię i już znowu sprężarka się nie włączyła . o co chodzi co to może być, dlaczego czasami słychać syczenie i uciekające powietrze a czasami jest ok, to chyba nie może być dziura bo cały czas by schodzilo powietrze. Pomożecie
Citroen C 4 grand Picasso 2008 2,0 hdi
Powrót do góry
andryu

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczytno
Posiadane auto: mercedes klasa A
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2018, 10:01
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


Dodam ze poduchy maja z rok max dwa lata
Powrót do góry
Cyfrowy 5

Auto Maniak



Dołączył: 22 Lis 2010
Posty: 963
Skąd jesteś (miejscowość / region): Swarzędz WLKP.
Posiadane auto: Citroen C4 Grand-Picasso Excl. 2.0hdi automat. FORD KA 1.3 TDCI (GRAND-PRIX) 2010r. BYŁO: Polonez, Fiat Cinquecento, Daewoo Matiz, Volvo S80
Piwa: 139/3
Wysłany: Pon 27 Sie 2018, 11:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


Witam

Zdziwisz się kolego, ale temat wielokrotnie wałkowany. U mnie też były takie same objawy.
No cóż wygląda na nieszczelności poduszki. A to, że mają góra dwa lata, nie musi świadczyć, że poduszka musi być szczelna, szególnie jak stosuje się zamienniki poduszek. Czy poduszki masz oryginalne, czy zamiennik? Jak zamiennik, to by to wiele wyjaśniało...
Już ci odpowiadam na pytanie dlaczego czasami powietrze ucieka, a czasami wszystko jest ok; mianowicie zależy to od poziomu napompowania poduszki i jej "rozwinięcia". Jeżeli dobrze, w odpowiedni sposób ułoży się guma to jest szczelna, a jak akurat nieszczelność jest na zagięciu, to powietrze ucieka.
Jeżeli jednak masz oryginalne poduszki i faktycznie stosunkowo niedawno je zakładałeś, to spróbuj oddać na gwarancję/rękojmię. To samo się tyczy zamienników, ale tu wiadomo jak jest, bo albo sprzedawca już zawiesił działalność, albo będą się starać zrzucić winę na uszkodzenie mechaniczne wynikające z np. dostania się kamienia do poduszki, co spowodowało jej przetarcie.
Pierwsze co zrób, to zrób wodę z mydłem, podnieś wysoko auto, pianą pomaluj poduszkę i leżąc pod autem opuszczaj w dół samochód (druga osoba musiałaby opuszczać) i jeżeli mam rację, to w pewnym momencie opuszczania zaczną się robić bańki mydlane (uważaj leżąc pod autem, bo tak powoli opadające auto, a może człowieka docisnąć do ziemi).
Odezwij się potem, to ci powiem jak za grosze reanimować nieszczelną poduszkę.
Pozdrawiam.
_________________
Cyfrowy 5
Powrót do góry
andryu

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczytno
Posiadane auto: mercedes klasa A
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2018, 11:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


Dzisiaj wjade na kanał i sprawdze, ale myślałem ze to raczej nie będzie posucha bo były oryginalne, a poza tym czasami jak napompowalo i pada a drugi raz napompuje od razu i nie opada. Ja myślałem ze tam jest może jakiś zawór który może się zacina? A jak myślisz czemu w takim razie sprężarka nie wlaczala się
Powrót do góry
andryu

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczytno
Posiadane auto: mercedes klasa A
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2018, 11:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


A życzenie to jakby ze środkowej części tyłu, może trochę z przewagą na prawa stronę
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 27 Sie 2018, 11:58
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
andryu

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczytno
Posiadane auto: mercedes klasa A
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 27 Sie 2018, 17:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


Właśnie wróciłem z kanału, i kolega miał racje, obydwie poduchy są nieszczelne, w pewnym momencie podczas opuszczania widać bombie z mydła. Do wymiany obydwie
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pon 27 Sie 2018, 18:32
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


Proszę uprzejmie o edytowanie postów.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
andryu

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczytno
Posiadane auto: mercedes klasa A
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 28 Sie 2018, 17:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


witam, po udanej diagnozie czas na wymianę lub naprawę poduszek.
czy ktoś z was zakładał takie poduszki, jak się sprawują ?
https://allegro.pl/poduszka-miech-tyl-citroen-c4-picasso-tylna-nivo-i7346675493.html?bi_s=ads&bi_m=listing%3Adesktop%3Aquery&bi_c=YzMyMjM3YzgtMzNiZC00ZmRhLThjOTgtNjYyZjllNTI1N2Q1AA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=e7ea647f-0fc8-42e7-90d7-64f9a99a62b4
Powrót do góry
andryu

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczytno
Posiadane auto: mercedes klasa A
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 18:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


witam, nareszcie wczoraj wymieniłem poduchy, tylko zauważyłem dziwną rzecz i nie wiem czy wcześniej było tak samo czy nie bo nie przywiązywałem do tego uwagi, a mianowicie. jak rano wsiadłem to chwilę ze 2-3 sekundy dopompowało powietrza, ale jak dojechałem i zgasiłem samochód to zauważyłem że opuścił się troszeczkę. i znowu wsiadam po pracy na ok 2 sekundy włącza się sprężarka i dopompowuje a jak wróciłem do domu i zgasiłem autko, wysiadłem to znowu troszkę się opuściło.

Czy to normalne czy nie?????
Powrót do góry
dzikson4

Debiutant



Dołączył: 27 Lis 2016
Posty: 24
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostróda
Posiadane auto: c4 picasso GP
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 11 Wrz 2018, 18:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


Jest to normalne bo auto stara się trzymać taki sam poziom
Powrót do góry
andryu

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczytno
Posiadane auto: mercedes klasa A
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 12 Wrz 2018, 17:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


ok, bo już myślałem, że coś znowu nie tak. Dzięki, teraz tylko lać i jeździć.
Powrót do góry
andryu

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczytno
Posiadane auto: mercedes klasa A
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 25 Lis 2018, 17:24
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


koledzy, mam pytanie. zauważyłem taką rzecz.
samochód stoi po nocy w garażu, rano otwieram drzwi np. tylne na chwilę (nie wsiadam do samochodu tylko otwieram) i zamykam je np. żeby położyć koszulę czy portfel , i wtedy słyszę jak na chwilę włącza się sprężarka i dopompowuje trochę powietrza,

czy to normalne?
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pon 26 Lis 2018, 00:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


Tak.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
andryu

Debiutant



Dołączył: 21 Gru 2011
Posty: 23
Skąd jesteś (miejscowość / region): szczytno
Posiadane auto: mercedes klasa A
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 26 Lis 2018, 21:37
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


myślałem że jak wsiądę i dopompuje to normalne, ale jak nie wsiadam do samochodu tylko otworzę drzwi na chwilę i zamknę to też normalne działanie że dopompowuje trochę powietrza, przecież obciążenie auta się nie zmienia?
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1450
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Czw 13 Gru 2018, 21:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Problem z zawieszeniem, czasami jest ok a czasami opada na d


Samo "ruszenie" auta wzbudza system.

Analogiczna sytuacja - otwieram drzwi C8, nic nie ruszam, brak kluczyka w stacyjce, a słychać, że coś "budzi się do życia". Nie mam hydro, ale chyba chodzi o to samo.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Zawieszenie-układ jezdny-układ hamulcowy-układ kierowniczy


CitroenC3

18 900

2010r.

227 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

21 900

2011r.

173 900 km

mazowieckie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC5

18 990

2010r.

233 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System