Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Elektryczna klapa bagażnika otwiera się do polowy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
grzeenek

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg Dolny
Posiadane auto: Citroen, C5 Tourer, 2.0 HDI, 163KM, 2011
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 15 Sie 2018, 11:29
Temat postu:

Elektryczna klapa bagażnika otwiera się do polowy


Wiem, że problem wałkowany kilkukrotnie, ale nigdzie nie znalazłem rozwiazania problemu dotyczacego mojego przypadku. Chodzi o to, że przy otwieraniu klapy z pilota bądź z przycisku nad rejestracją otwiera sie ona jedynie do polowy i słychać dwukrotny sygnal (dwa razy piszczy). Czasem zblokuje się tak, że ciężko ją ruszyć w jedną lub drugą stronę, a czasem normalnie można ją ręcznie otworzyc do końca lub zamknąć. Próbowałem przytrzymywać przycisk na klapie po otwarciu do końca, ale nie pomaga. Robilem reset BSI - również nie pomogło. Zwróciło moją uwagę to, że wcześniej przycisk do zamykania klapy świecił na czerwono, a teraz już tego światełka nie ma, ale nie wydaje mi się aby był zepsuty, bo po tym jak klapa otwiera się do polowy i się z nią nie szarpię to można ją przyciskiem zamknąć. Zauważyłem też, że za pierwszym razem jak się zacięła to plastikowa obudowa silownika zsunęła się i odsłoniła metalową linkę i teleskop. Przy zamykaniu recznym czasem wygląda to tak jakby ta metalowa linka nie chciała się schować i to ona blokowała całą klapę, ale to tylko moje domysły. Jeżeli ktoś miał podobny problem to bardzo proszę o jakies rady.
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Sro 15 Sie 2018, 12:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Elektryczna klapa bagażnika otwiera się do polowy


Kolego jeżeli po przytrzymaniu przycisku tak jak pisałeś zero reakcji(powinna się otworzyć na Maks - pozycja pierwotna), to jeżeli masz dostęp do Diagboxa to wiem (bo widziałem) jest opcja elektrycznej klapy, jednakże nie wiem jakie są tam dostępne opcje bo się tym akurat nie bawiłem(nie miałem potrzeby) bo u mnie klapa chodzi bez zarzutów. Ale co mnie bardziej kieruje z Twoja klapa to myśl że któryś silownik szwankuje mechanicznie(przytarty albo coś do niego wpadlo i blokuje go), bo jeżeli słyszysz dwa dźwięki jak się otworzy do połowy i dodatkowo nie świeci przycisk zamykania, to by znaczyło że klapa czuje opór i się odlacza żeby nie przegrzac mechanizmu. Przycisk świeci się tylko wtedy jak klapa osiągnie pełne otwarcie(niezależnie jak wysoko jest ustawione otwieranie). Ale zanim zaczniesz szukać winy mechanicznej, rozbierać itp. To sugeruje podłączyć pod kompa bo możliwe że zarejestrował jakiś błąd klapy, a wtedy przyciskiem nie można programować jej maksymalnej otwarcia. Jeżeli jestem w błędzie lub gdzieś się mylę to może ktoś inny mnie poprawi. Domniewam że na zapalonym silniku jest ten sam efekt?
Powrót do góry
grzeenek

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg Dolny
Posiadane auto: Citroen, C5 Tourer, 2.0 HDI, 163KM, 2011
Piwa: 0/2
Wysłany: Sro 15 Sie 2018, 12:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Elektryczna klapa bagażnika otwiera się do polowy


Na odpalonym silniku jest to samo. Niestety nie mam możliwości podpięcia pod komputer. Moze ktoś z okolic Wrocławia ma taką możliwość to chętnie bym skorzystał i odwdzięczył sie jakimś czteropakiem
Powrót do góry
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Sro 15 Sie 2018, 13:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Elektryczna klapa bagażnika otwiera się do polowy


Ja akurat walbrzych
Powrót do góry
grzeenek

Debiutant



Dołączył: 22 Paź 2017
Posty: 12
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg Dolny
Posiadane auto: Citroen, C5 Tourer, 2.0 HDI, 163KM, 2011
Piwa: 0/2
Wysłany: Wto 02 Paź 2018, 09:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Elektryczna klapa bagażnika otwiera się do polowy


Problem zdiagnozowany i usunięty. Przyczyną byl przerwany przewód, który udało się znaleźć po dokladnym przejrzeniu wiązki biegnacej z karoserii do klapy bagażnika.[/img]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 02 Paź 2018, 09:21
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC5

10 000

2007r.

312 000 km

lubelskie

CitroenC1

10 490

2009r.

164 657 km

pomorskie

CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenC5

23 700

2010r.

268 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System