Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) wtryski -regeneracja we własnym zakresie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sebudin

Debiutant



Dołączył: 09 Sie 2013
Posty: 18
Skąd jesteś (miejscowość / region): Skierniewice
Posiadane auto: c4 picasso 1.6hdi 109km 2008r, xsara picasso 2.0hdi 2003
Piwa: 2/0
Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 15:40
Temat postu:

wtryski -regeneracja we własnym zakresie


Witam
Czytam o wtryskach,regeneracjach..kosztach, a że zostało mi kilka wtrysków z wymian postanowiłem się pobawić. Kiedyś przy diagnozie sugerowałem się wydatkami +/- poszczególnych wtrysków w lexii, jednak dopiero metoda przelewowa pozwoliła mi wyeliminować "uszkodzone". Objawy - dymienie przy depnięciu, słabe zbieranie w dolnym zakresie obrotów. Ogólnie wtrysk rozbieramy na 3 części. Górna: cewka sprzężynki.. zawór z kulką, środkowa i dolna z rozpulaczem. W tych zdemontowanych zauważyłem 2 usterki: W górnej części gdzie elektromagnes steruje kulką która zamyka i otwiera przepływ paliwa zebrał się żółty syf z ropy, w dolnej części z 6-ciu dysz rozpylających dziłały 2.
Co jest potrzebne z "rzeczy unikatowych"
- Imbus H10 z otworem 7,5 (koszt 20-30 zł)
- Wskazana myjka ultradźwiękowa (koszt 90-120 zł)
Zasada jest prosta:
UWAGA: Sterylność przedewszystkim, czyste miejsce pracy, rękawiczki gumowe, wtryski myjemy przed rozebraniem aby nie paprać stanowiska, cześci montujemy pensetą.
1. Rozbieramy wtryskiwacz deikatnie aby nie pogubić małych elementów (jeżeli coś wypadnie, w necie można znaleźć schemat co gdzie idzie)
2. Do myjki wlewamy izopropanol lub inny płyn rozpuszczający, rzeczy drobne do sitka i wszystko do myjki na kilka minut.
Po umyciu odkładamy do wyschnięcia (nie używać szmat i ręczników papierowych- pylą)
3. Drożność końcówki rozpylacza możemy sprawdzić w prosty sposób: wlewamy deko izopropanolu od góry i psikamy powietrzem sprężonym lub kompresorem, powinno pokazać się 6 strumieni. Jeżeli nie ma drożności to zakładamy na koniec wtryskiwacza szczelnie węzyk wlewamy płyn i psikamy w druką stronę, ponownie sprawdzamy drożność. (uratowałem tak wszystkie kończówki).
4. Składanie (znowu zwróćzie uwagę na sterylność, wszelakie zabrudzenia mogą zniweczyć wasz plan), wysuszone elementy przed montażem maczamy w oleju napędowym (bez tego niektóre elementy będą korodować). Kolejność montażu odwrotna do demontażu, po dokręceniu imbusem zaworu z kulką powinien być wyczuwalny minimalny ruch tłoczkiem.
5. Jeżeli nie wkładacie wtrysku od razu do auta to sugeruje założyć wężyk na końcówkę dozowania paliwa i przelać go ropą, zabezpieczyć dyszę kawałkiem wężyka przed uszkodzeniami.

Zaraz powiecie że to nie regeneracja, bo nie jesteśmy w stanie w warunkach domowych (zasilacz impulsowy 80v i odpowiednie ciśnienie paliwa) sprawdzić kątów chmurki rozpylanej przez wtrysk, ale w większości przypadków podejrzewam że rowiąże problemy. Zanim zdobyłem tą wiedzę wszystkie wtryski rozbierałem i składałem ze 3 razy.
Co ciekawe- wszystkie działają Smile
Dodatkowe info
- Silnik 1.6 hdi 109km
- zawsze przy montarzu wtryskiwacza używaj nowej podkładki miedzianej
- Przy demontażu wtrysku, po jego odkręceniu a przed wyjęciem dobrze jest oczyścić jego okolice kompresorem aby ścmieci na wpadły do komory spalania.
- Przed ponownym przykręceniem wtrysku dokręć szpilki w silniku
- klucz dynamometryczny mile widziany przy skecaniu wtrysku imbusem i przy jego montażu (ja niestety nie posiadam)
- Przy demontażu układajmy części w kolejności, zróbmy foto aby się nie pomylić, sprężynki i podkładki wyglądają podobnie.
- Nie spieszmy się......
Mam nadzieje, że komuś się przyda.
Foto rozebranego wtrysku, góra do górnej części, drugi rząd do dolnej części wtrysku, kolejność elementów zachowana.

[/img]


Ostatnio zmieniony przez sebudin dnia Nie 09 Wrz 2018, 10:19, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 16:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wtryski -regeneracja we własnym zakresie


nazwałbym to raczej dokładne mycie wtrysków (wtryskiwaczy) bo raczej z regeneracją nie ma to nic wspólnego
Oczywiście gratulacje za kawał dobrej roboty i samozaparcie przy dłubaniu w tej materii
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu Wystawiono 1 piw(a)
pawełek

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Gru 2007
Posty: 299
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów Wlkp
Posiadane auto: Citroen c4 exclisive 2006 1,6 hdi 110km bez fap
Piwa: 17/8
Wysłany: Pią 17 Sie 2018, 12:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wtryski -regeneracja we własnym zakresie


Gratulacje dla kolegi za odwagę. Moim zdaniem większość regeneracji polega na czyszczeniu opisanym wyżej. Kolega tylko obnażył prawdę o niby tak skomplikowanej naprawie wtryskiwaczy. jedyne co mnie oddala od samodzielnej regeneracji to zakup myjki. Pozdrawiam i popieram.
_________________
Rusz głową, a rękom będzie lżej.
WŁASNA LEXIA
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 17 Sie 2018, 14:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) wtryski -regeneracja we własnym zakresie


Piwko i temat podklejam Very Happy
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3

9 990

2005r.

153 580 km

pomorskie

CitroenC5

25 900

2011r.

264 587 km

mazowieckie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

42 500

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC5

6 900

2006r.

295 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System