Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


Idź do strony 1, 2, 3  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
kristoph

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 230
Skąd jesteś (miejscowość / region): Geel
Posiadane auto: citroen c4 grand picasso 2.0 hdi 2018r
Piwa: 16/1
Wysłany: Nie 30 Cze 2013, 02:55
Temat postu:

dioda wypalania filtru cząstek stałych


witam serdecznie, mam pytanie a mianowicie czy jest możliwość podłączenia jakieś kontrolki bądz diody która będzie sygnalizować dopalanie filtru cząsrek stałych? I gdzie coś takiego podłączyć?
_________________
A SIÓDMEGO DNIA WSZECHMOCNY STWORZYŁ "CITROENA"
Powrót do góry
skype status
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Nie 30 Cze 2013, 08:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


boczne lusterko kierowcy - dioda led z rezystorem lub kupic gotowa w obudowie np. na napiecie 24 V DC ( 10 zeta ) wymontowac zwierciadło lusterka i podpiąc pod zaciski ogrzewana - przetestowac załaczjąc grzanie lusterek /szyby
Powrót do góry
gadu-gadu
Adamjob

Dyskutant



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ludwigshafen
Posiadane auto: Citroen, C5 1.6HDi 2007; Xsara Picasso 2.0 HDI 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Wto 09 Lip 2013, 22:28
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


Panie Jacku Smile Smile Panie Jacku....
Powrót do góry
Adamjob

Dyskutant



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ludwigshafen
Posiadane auto: Citroen, C5 1.6HDi 2007; Xsara Picasso 2.0 HDI 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Sro 10 Lip 2013, 00:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


Potem nadejdzie zima i klient ma cały czas " wypalanie FAPa " . Można by zrobić prosty układ na uC ( to mój konik Wink ) i wówczas na wyświetlaczu pojawiłby się napis Wypalanie FAP tylko wtedy gdy podgrzewanie lusterka się uruchomiło a nie dotknęliśmy przycisku od ogrzewania tylnej szyby... bo wtedy wiedzielibyśmy, że to komputer sobie zwiększa obciążenie silnika... Można by .... ALE PO CO ? Przecież ta informacja kompletnie niczemu nie służy. Jest nam do niczego nie potrzebna. Gdyby to coś dawało, to piszący oprogramowanie sami dopisaliby trzy linijki kodu i na ekranie pojawiałby się migający piękny kolorowy napis ( może z jakąś grafiką ). Przecież nie pojedziemy do mechanika ze skarga na komputer, że nie wypalił FAPu a od ostatniego wypalania minęło już 547 km. Kochani cytryniarze nauczmy się czerpać radość z jazdy wygodnym, dobrze wyposażonym samochodem a FAPem czy innymi wycieraczkami ( w MK1 1 ) przejmujmy się gdy samochód poprosi nas o odwiedzenie serwisu. Nie ma co obserwować kontrolek z napięciem, bo im się to napięcie udzieli i zaświecą bez sensu. Zawsze polecam podobną taktykę moim klientom ( od ukończenia studiów w 78 roku zajmuję się serwisowaniem innych co prawda ale tez technicznych urządzeń ) i dobrze im to służy Smile
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sro 10 Lip 2013, 09:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


po pierwsze grzanie lusterek włacza się tylko na ok 15 minut

po drugie gdyby kolega był aż tak kumaty ( Krzysiek bez urazy) żeby zrobić sobie głupia kontrolkę na mikrokontrolerze ( zreszta to juz lekka przesada bo mozna to zrobić z użyciem np. dodatkowego przekaznika i jednej diody prostowniczej - z elektroniką i automatyka mam do czynienia ok 35 lat ) nie pytałby jak podłaczyć pod lusterko

po trzecie jesli producentowi nie zależałoby na tym aby częsciej odwiedzać serwis to wyświetlałby na ekranie informację o wypalaniu

po czwarte każdy montuje sobie co chce ...jeden choinke zapachową drugi ledy do lam trzeci kontrolkę wypalania fapa i to jest jego osobista sprawa, kolega chce kontrolkę więc dostaje poradę jak to zrobić a nie pyta się czy warto, czy potzrzebna itd.....
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sro 10 Lip 2013, 09:25
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Adamjob

Dyskutant



Dołączył: 27 Gru 2007
Posty: 66
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ludwigshafen
Posiadane auto: Citroen, C5 1.6HDi 2007; Xsara Picasso 2.0 HDI 2005
Piwa: 3/0
Wysłany: Czw 11 Lip 2013, 18:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


Po zerowe to MASZ RACJĘ Wink
Po pierwsze to wypalanie też nie trwa dłużej Wink
Po drugie to jak szukałem kiedyś po całej Polsce automatyków do fajnego projektu to gdzie byłeś Wink Ale oprócz to kolega nigdzie nie pytał o podłączanie do lusterka czegokolwiek. Nie pisał też raczej nic o Swojej umiejętności lutowania czy programowania uC. Może po prostu nie wiedział, że komputer zwiększa obciążenie silnika podczas wypalania.
Po trzecie - no właśnie a niby po co ? Przecież ta informacja nie wpływa raczej na częstotliwość odwiedzin ASO ?
Po czwarte to tak jak w " po zerowe ". Ja tak tylko z prostej ludzkiej ciekawości chciałem wiedzieć po kiego komuś informacja o wypalaniu FAP ? Bo np kiedyś natknąłem się na starszy nieco wpis wystraszonego nowego posiadacza cytryny, który doszedł do wniosku, że skoro nie zapala się mu MIL ( On tego tak nie określił ) to oznacza, że nie ma wypalania. Naturalnie można było mu wytłumaczyć, że podłączenie żaróweczki do lusterka wskaże mu moment wypalania ( Prawdopodobny Wink ), ale ja raczej starałbym się Mu wytłumaczyć, że samochód sam się tym zajmuje i nie zawraca nam gitary elektrycznej( to moje hobby kolejne Wink bzdurami, które i tak nic nam nie wyjaśnią. Nie musimy tego pilnować. Podobnie jak nie musimy sprawdzać czy płyn do FAP jeszcze jest i setki innych rzeczy. Samochód został tak skonstruowany, by o głupotach nie informować ( choć je sobie zapisuje dla serwisanta ), a dopiero gdy sam sobie nie umie poradzić - prosi nas o ASO.
Po piąte : Ale jakby co to bez urazy Wink
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 11 Lip 2013, 20:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


ad. 1 lusterka ( szybkę) grzejemy z reguły na starcie czyli wtedy raczej wypalanie nie zachodzi ( silnik musi byc nagrzany itp. )
ad. ktoraś tam z kolei...chodzi o to aby było widac że to wypalanie zachodzi a nie jezdzić w ciemno i zajechac fapa - w skrajnym przypadku ok 2 - 3 tysi w serwisie nie twoje więc lepiej mieć kontrolkę niż pózniej mieć głupia minę Smile
Powrót do góry
gadu-gadu
Raynor

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 275
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brzeg
Posiadane auto: Citroen C5 II 2.0 HDI 138, FAP, automat AM6, HA3+
Piwa: 15/5
Wysłany: Pon 29 Lip 2013, 08:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


Adamjob napisał:
Ja tak tylko z prostej ludzkiej ciekawości chciałem wiedzieć po kiego komuś informacja o wypalaniu FAP ?


I na to jest prosta odpowiedź: aby wiedzieć, że trwa wypalanie i tak jeździć albo zrobić dodatkowe kilometry, aby cały cykl się zakończył poprawnie. Wiele osób przerywa cykl wypalania bo nie wiedzą, że on trwa. Potem są problemy z FAPem.
Powrót do góry
kickbass

Debiutant



Dołączył: 30 Paź 2012
Posty: 35
Skąd jesteś (miejscowość / region): okolice Wrocławia
Posiadane auto: C5 2.0 HDI 2010 i C4 1.4 16V 2007
Piwa: 5/1
Wysłany: Czw 10 Paź 2013, 23:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


Ja robię krótkie trasy więc fap wypala mi się bardzo często.
Cytat:
Przecież ta informacja kompletnie niczemu nie służy. Jest nam do niczego nie potrzebna.

Krótki opis z życia:
1.) Wracam do domu, wysiadam z auta, odruchowo dotykam lusterek - gorące!
2.) "Kur... znowu to samo, a taki jestem głodny po robocie".
3.) Nie wjeżdżam na podwórko, wrzucam wsteczny jadę na "przejażdżkę".
4.) Jadę, słyszę że ogrzewanie się włącza i wyłącza.
5.) "Włączyło się czy nie?" Nie słyszałem bo droga jak to w Polsce dziura na dziurze. "Koniec już? Chyba tak wracam do domu".
6.) Wróciłem, lusterka gorące, stygną już czy się dalej wypala? Na wszelki wypadek chwilę jeszcze poczekam, nowy filtr 4 tys a gaszenie auta podczas wypalania to jak igranie za śmiercią. Zważywszy na to że wypala mi się zawsze jak dojeżdżam do domu, więc nie raz już zgasiłem na gorących lusterkach. Chyba mnie to auto nie lubi...
7.) Telefon od żony "Gdzie jesteś? Widziałem że wjechałeś na podwórko, obiad nałożony".
8.)"Gorące dalej? Nie! Letnie już, dobra gaszę..."
9.) Kolejne 30 minut z życia w plecy o zszarganych nerwach nie wspomnę.

A mogło by być tak pięknie, wracam - zapala się kontrolka, ja mu "depa" kontrolka się świeci, mruga, gaśnie. 8 minut jazdy i już w domciu z dzieciaczkami na rękach Smile
Więc drogi Adamjob mi ta informacja o wypalaniu fapa oszczędzi mnóstwo nerwów, przez co do domu wejdę szczęśliwy, lub przynajmniej nie zły.

Więc jak tą kontrolkę zrobić? Dyskretna dioda Led wewnątrz auta np. w nawiewie podłączona pod obwód grzania lusterek? Co z tego że będzie świecić jak będę grzał szybę, wiem przecież kiedy grzeje.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
JARASMAN

Debiutant



Dołączył: 22 Lut 2014
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Biała Podlaska
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 HDI MCP FAP, 2008r.
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 26 Mar 2014, 19:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


Witam
Też się zastanawiam nad diodą sygnalizującą wypalanie.
Mam taki pomysł, aby podłączyć się bezpośrednio pod bezpiecznik ogrzewania tylnej szyby/lusterek który jest pod kierownicą.

Ale nie wiem jeszcze czy tam jest cały czas prąd czy tylko jak jest włączone grzanie?
Ktoś wie?
Powrót do góry
jonatanek

Debiutant



Dołączył: 24 Gru 2013
Posty: 19
Skąd jesteś (miejscowość / region): ŁÓDŹ
Posiadane auto: CITROEN C5, 1.6HDI, 2010
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 04 Maj 2014, 19:45
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


[quote="kickbass"]Ja robię krótkie trasy więc fap wypala mi się bardzo często.
Cytat:
[...]
Więc jak tą kontrolkę zrobić? Dyskretna dioda Led wewnątrz auta np. w nawiewie podłączona pod obwód grzania lusterek? Co z tego że będzie świecić jak będę grzał szybę, wiem przecież kiedy grzeje.


Dokładnie mam to samo, dość często krótkie przebiegi i zdaję sobie sprawę, że często nie dokańczam procesu wypalania wyłączając silnik w trakcie dopalania. Także przydałoby sie cos takiego
Powrót do góry
safrankowicz

Stały Bywalec



Dołączył: 19 Sie 2013
Posty: 196
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 III Tourer Exclusive Equilibre Navi 2,0 HDI, 2009r. oraz C3 II Exclusive 1,4 HDI 2010r.
Piwa: 4/14
Wysłany: Nie 04 Maj 2014, 21:53
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


Panowie i Panie oświećcie mnie. Od piątku mam C5 i jeszcze tego nie wiem ale czytając tego posta rozumiem, że nie mam żadnej informacji kiedy rozpoczyna się proces wypalania ???? W jaki sposób rozpoznam w ogóle że trwa wypalanie????
PS. Jest to mój pierwszy w życiu diesel.
Powrót do góry
rosak

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 23 Lis 2013
Posty: 391
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rugby
Posiadane auto: C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
Piwa: 13/27
Wysłany: Pon 12 Maj 2014, 11:20
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) dioda wypalania filtru cząstek stałych


To przeczytaj wątek w którym piszesz.
_________________
Citroen C5 III Tourer 2.0 HDI 138KM VTR+ 2008
VF7RWRHRH54080992

Instrument cluster repairs
Powrót do góry
maddob

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): LDZ
Posiadane auto: SEAT LEON 1.9 TDI COMPSPORT
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Kwi 2016, 17:49
Temat postu:

sygnalizacja wypalania DPF C5 X7 - ogarnięte


Smile

Ostatnio zmieniony przez maddob dnia Nie 03 Kwi 2016, 17:54, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
maddob

Czytelnik



Dołączył: 22 Sty 2013
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): LDZ
Posiadane auto: SEAT LEON 1.9 TDI COMPSPORT
Piwa: 1/0
Wysłany: Nie 03 Kwi 2016, 17:53
Temat postu:

sygnalizacja wypalania DPF C5 X7 - ogarnięte


Korzystając z okazji i wolnej chwili, wziąłem się za zamontowanie kontrolki wypalania DPF'u w moim aucie. Nie chciałem wyciągać wkładów lusterek, więc postanowiłem się wpiąć w instalację w drzwiach kierowcy. Cała operacja zajęła mi około 25 minut.

potrzebne są:
a. płaski srubokręt 4 -6 mm
b. torx 30
c. szczypce do przewodów
d. minimum 40cm przewodu 2 żyłowego
e. dioda led 12V ( ja przylutowałem wczenęiej do niej przewodyi zaizolowałem )
f. izolacja
g. próbnik napięcia

1. zdejmujesz maskownicę uchwytu drzwi kiwerowcy z tapicerki ( podważaj od dołu w przedniej części )

2. torxem 30 odkręć 2 śruby w boczkach drzwi
3. mocno szarpnij za uchwyt drzwi ( spinka w zamienniku kosztuje 35 gr ) ja nic nie urwałem
4. znajdź kostkę z pomarańczowym zabezpieczeniem

5. weź kostkę do ręki tak abyś miał języczek zatrzasku na dole
6. interesują cię styki 1 od lewej na dole ( 2 przewody czarny i różowy- wpinasz się w czarny ) oraz drugie od lewej na dole ( 1 przewód ) czarny

7. wpinasz się w te przewody dowolnym kablem 2 żyłowym ( w obu gniazdach interesują cię tylko przewody czarne)
8. włączasz ogrzewanie tylnej szyby i patrzysz czy dioda świeci
9. pozostaje Ci tylko umiejscowienie diody i złożenie wszystkiego do kupy Wink
- ja swoją diodę umiejscowiłem przy listwie trójkątnej szybki w drzwiach kierowcy

10. przetestowane podczas wymuszonego wypalania - działa na 100%


Udanej zabawy - a tak na marginesie zastanawiam się po jaką cholerę ryzykować połamaniem wkładu jak wpięcie w instalcję jest banalnie proste[img]
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2, 3  Następny
Strona 1 z 3
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Elektryka/Elektronika/Komunikaty.


CitroenC1

8 790

2007r.

226 631 km

pomorskie

CitroenC4 Cactus

38 900

2014r.

65 000 km

mazowieckie

CitroenC5

19 900

2010r.

264 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC1

19 900

2011r.

100 227 km

śląskie

CitroenC5 Aircross

97 900

2019r.

58 500 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System