Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) Nierówna praca silnika po wymianie filtrów



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Skaterjumper

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 2008r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 11:12
Temat postu:

Nierówna praca silnika po wymianie filtrów


Cześć. Zakupiłem niedawno C5 2.0 HDI 136 KM i wszystko było w porządku. Zanim podjechałem na wymianę filtrów, które trzeba było wymienić to zrobiłem jeszcze trochę ponad 2000 km. Byłem z rodzina w gorach także i w takich warunkach sprawdziłem auto. Zachowywało się perfekcyjnie. Po powrocie odstawiłem auto do mechanika na zwykłą wymianę. Wymienił filtr oleju, paliwa, powietrza.

Po przejechaniu do warsztatu coś było mie tak, bo słyszałem już jak bardzo nierówno chodzi silnik. Mechanik stwierdził, ze jest jakiś problem, ale to zapewne tylko zapowietrzenie. Powiedział żebym się przyjechał i wszystko będzie okej. Ruszyłem i gdzieś przy 40 km/h tak jakby go zamuliło, coś tak jakby wypluwał. Jestem zielony z mechaniki pojazdów także opisuje tylko swoje wrażenia. Przejechałem kawałek i w drodze powrotnej już było okej.

Zrobiłem wtedy około 140 km żeby dotrzeć do mieszkania. Auto zostało na noc, na drugi dzień wszystko było okej, natomiast kolejnego dnia auto mi z początku nie chciało wcale odpalic. Za drugim twzem dodałem trochę gazu i dopiero odpaliło. Silnik na ten moment znowu bardzo nierówno pracuje przy postoju. Dzisiaj znowu przy pewnej prędkości coś go zamuliło.

Mechanik twierdzi, ze dalej jest zapowietrzony i kazał mi popróbować kilka razy skorzystać z pompki obok silnika.

Czy wiecie o co chodzi? Faktycznie coś się zapowietrzył i problem sam ustanie czy mechanik coś spieprzyl przy wymianie?
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 11:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nierówna praca silnika po wymianie filtrów


mechanik niech go odpowietrzy.....baran...spierniczył najprawdopodobniej robote przy filtrze paliwa, nieszczelność obudowy lub na złaczce...w najgorszym przypadku nie wyczyszczona obudowa filtra ( chyba masz jesli się nie mylę wymienny wkład ) i brudy poszły do pompy WC i regulatora ciśnienia w pompie....nacieszyłeś sie autem.... kowale nawet filtra paliwa nie potrafia wymienic
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 12:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nierówna praca silnika po wymianie filtrów


Cytat:
mechanik niech go odpowietrzy
Może być już po zawodach. Z układem Delphi należy od samego początku dobrze odpowietrzyć nim uruchomimy silnik i faktem staje się przed dokonanym, że faktycznie baran nie mechanik spierniczył całą robotę.

Cytat:
Mechanik twierdzi, ze dalej jest zapowietrzony
Nie prawda za wyjątkiem nieszczelności układu paliwowego i jeśli pomaga pompowanie to świadczy o nieszczelności układu paliwowego, na którym cofa się paliwo i szukać przyczyny wymianie filtra (wkład) paliwa, a jeśli i to nie pomoże, to pozostaje sprawdzić przelewy na wtryskach.

Do tego czasu kolego Skaterjumper nie jeździć do czasu skorygowania i pełnej naprawy, bo możesz naprawdę uszkodzić cały układ wtryskowy, a to kosztuje.
Powrót do góry
Skaterjumper

Czytelnik



Dołączył: 18 Lip 2018
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 X7 2.0 HDI 2008r
Piwa: 0/1
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 19:38
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nierówna praca silnika po wymianie filtrów


Dzięki Waszym komentarzom trochę poszperałem i zdobyłem ciut więcej wiedzy. Z tego co zauważyłem pompka jest miękka, jeśli kilka razy przepompuje to auto pali normalnie. Patrząc jednak jeszcze na przewody to pełno tam pechrzyków powietrza. Plus jak obserwuje po dłuższym postoju to to paliwo faktycznie ciągle się cofa.

Z tego co obejrzałem to trzeba by to zrobić ręcznie po prostu w kilka chwil. To co mi mówi mechanik, że odpowietrzyć się powinien podczas jazdy to bujda? Natomiast mimo wszystko jakos mocno się obawiać nie muszę? Kwestia żeby to ogarnąć czym prędzej?
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 20:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) Nierówna praca silnika po wymianie filtrów


C5 a to dział C4 Picasso Very Happy
Nie znam C5 ale może nie dokręcił np śruby do spuszczania wody i się zapowietrza?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 20:12
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia- układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

25 500

2012r.

139 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

36 500

2014r.

165 000 km

pomorskie

CitroenC4 Picasso

42 700

2018r.

161 475 km

podkarpackie

CitroenC3 Aircross

45 900

2017r.

81 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

30 700

2014r.

248 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System