Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Jumper ) Kontrolka zawieszenie pneumatycznego - nie reaguje góra/dół



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
lukaszSZ999

Czytelnik



Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 7
Skąd jesteś (miejscowość / region): Sieradz
Posiadane auto: STILO 1.9 JTD
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 07 Sie 2018, 08:44
Temat postu:

Kontrolka zawieszenie pneumatycznego - nie reaguje góra/dół


Witam

Mam Citroena Jumpera 2010r z oryginalnym układem zawieszenia pneumatycznego tylnej osi. Problem jest następujący - zaświeciła się kontrolka odpowiadająca za ten układ. Nie ma reakcji na przyciski góra/dół. Po odpaleniu auta na ekranie wyświetla się że autopoziomowanie niedostępne - sprawdź książkę z instrukcją której nie posiadam.
Dodam że to nie pierwsza historia tzn. bywa, że problem znika i pojawia się kilka razy w ciągu miesiąca. Gdy nie ma błędu wszystko działa bez zarzutu

Kompresor się nie odzywa w ogóle. Jedyna reakcja na przyciski jest taka że kontrolki przycisków zapalają się więc moduł sterowania znajdujący się z kompresorze przy osi jest zasilony.

Szukać w instalacji przyczyny czy stawiać zaraz na kompresor?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 07 Sie 2018, 15:24
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Kontrolka zawieszenie pneumatycznego - nie reaguje góra/dół


Podaj numer vin.
Powrót do góry
maciejlaweta

Czytelnik



Dołączył: 14 Sty 2019
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lubuskie
Posiadane auto: Citroen jumper 3.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 14 Sty 2019, 17:27
Temat postu:

Re: Kontrolka zawieszenie pneumatycznego - nie reaguje góra/dół


lukaszSZ999 napisał:
Witam

Mam Citroena Jumpera 2010r z oryginalnym układem zawieszenia pneumatycznego tylnej osi. Problem jest następujący - zaświeciła się kontrolka odpowiadająca za ten układ. Nie ma reakcji na przyciski góra/dół. Po odpaleniu auta na ekranie wyświetla się że autopoziomowanie niedostępne - sprawdź książkę z instrukcją której nie posiadam.
Dodam że to nie pierwsza historia tzn. bywa, że problem znika i pojawia się kilka razy w ciągu miesiąca. Gdy nie ma błędu wszystko działa bez zarzutu

Kompresor się nie odzywa w ogóle. Jedyna reakcja na przyciski jest taka że kontrolki przycisków zapalają się więc moduł sterowania znajdujący się z kompresorze przy osi jest zasilony.

Szukać w instalacji przyczyny czy stawiać zaraz na kompresor?

_________________
Witam jumper 2014rok nie odzywa się system zawieszenia poziomu na co stawiać na kompresor
Powrót do góry
komunikator tlen - status
quattrodamianeasytech

Czytelnik



Dołączył: 02 Wrz 2019
Posty: 3
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wieluń
Posiadane auto: Citroen Jumper 3.0 Hdi 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 01 Lis 2019, 17:25
Temat postu:

Re: ( Citroen Jumper ) Kontrolka zawieszenie pneumatycznego - nie reaguje góra/dół


Witam. chciałbym odświezyc temat. Tak jak u kolegów mam problem z zawieszeniem pneumatycznym.
a dokładnie
auto stoi przez tydzień w domu ponieważ nie uzywałem bo nie było potrzeby. Kiedy odpaliłem tak jak zawsze za chwile włącza sie kompresor i dobija ciśnienie. Wyjeżdzam na trasę i po paru km poduszki opuszczają sie do samego końca i tył już nie wstaje.
Oddałem auto do serwisu citroena i stwierdzili ze nieszczelna jest jedna poduszka(co jak dla mnie to bzdura bo auto moze nawet tydzień stać i nie zjedzie na dół). Wykasowali błedy "najprawdopodobniej" bo auto odebrałem w normalnej pozycji. Jednakże chwile zadowolenia nie trwały zbyt długo ponieważ, po dwóch tygodniach auto złapało mi znowu błąd i zjechało w dół.
nie odpóściłem i kilkakrotne podnoszenie lewarkiem góra-dół pomogło. Auto a raczej zawieszenie załapało poziom i tak sie dzieje co jakiś czas.
Czy jest w stanie ktoś mi pomóc
Czy jest jakiś tani komputer lub sterownik diagnostyczny dzięki któremu bede mógł choć trochę zdiagnozować problem.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Jumper »

Opinie o samochodach Citroen Jumper - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Jumper ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC3

55 990

2021r.

20 000 km

śląskie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenC2

10 900

2009r.

189 000 km

pomorskie

CitroenBerlingo

10 900

2006r.

153 300 km

mazowieckie

CitroenDS4

37 490

2013r.

193 277 km

pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System