Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
dayvan

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 THP 155KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 03 Sie 2018, 18:56
Temat postu:

C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


Witam,

Chciałbym poprosić was o radę, czy sprzedawać samochód czy nie. Jeżeli to błędny dział, to z góry przepraszam Smile

Historia jest taka:
- Samochód zakupiony w 2015 z salonu - C4 Grand Picasso.
- Silnik 1.6 THP 155
- Auto głównie użytkowane w mieście na krótkich odcinkach.
- po 25 tyś km (po 2.5 roku) Rozrząd był do wymiany bo silnik wydawał dziwne dzwięki po odpalaniu.
Tutaj szczegóły:
http://citroen.auto.com.pl/forum/viewtopic.php?t=264469
- Aktualnie (stan licznika 28 tyś) zauważyłem lekki spadek mocy podczas przyśpieszania. Odczyt z komputera nic nie wykazuje.
- Zaznajomiony mechanik wyraził opinie że ten konkretny silnik jest bardzo awaryjny i jak się zacznie psuć to trzeba będzie co kilka miesięcy chodzic na naprawe. On sam się nie podejmie napraw.

Z tym rozrządem to nie jestem do końca pewien czy faktycznie wymienili, czy tylko wciskają kit. Jak się rozciąga, to czy da sie zastosować jakieś tymczasowe rozwiązanie bez wymiany?

Teraz, czy podjąć się sprzedaży jak najszybciej zanim się zacznie sypać? czy zaryzykować i mieć nadzieje że jednak nie będzie się psuł? (wiem, nadzieja jest matką głupich Wink )

Wspomnę że dałem się nabrać jak idiota szczerym kłamstwom sprzedawców jak się zapytałem czy te silniki są awaryjne (bo doczytałem w internecie o ich niesławie). Dostałem odpowiedz że nie, że problemy były w modelach 2005-2008

No i jest też dylemat moralny. Jak teraz wiem że jest prawdopodobieństwo (dość duże?) że silnik będzie się psuł, to niczym się nie będę różnił od tych sprzedawców jak wcisnę ten samochód nastepnęj nieświadomej ofierze Smile
Powrót do góry
heniecki

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brande-Dania
Posiadane auto: Citroen C5 1.6HDI
Piwa: 9/0
Wysłany: Pią 03 Sie 2018, 19:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


Za nim sprzedaż auto zastanów się ile stracisz na tej tranzakcji?po drugie jaki jest powód rozciagania się łańcucha=olej?czyli zastosowali gówniany materiał bo czemu takie żeczy nie zdarzają w innych markach które jeżdżą z niskim stanem oleju.Ja bym zgłębił temat czy nie można bylo by zlecić zrobienia tych gratów jekiejś firmie zewnetrznej nawet po za granicami nadzego kraju bo napewno są takie firmy co zrobiły by to bez problemu wszystko jest kwestią ceny.
Powrót do góry
dayvan

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 THP 155KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Pią 03 Sie 2018, 20:00
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


heniecki napisał:
Za nim sprzedaż auto zastanów się ile stracisz na tej tranzakcji?po drugie jaki jest powód rozciagania się łańcucha=olej?czyli zastosowali gówniany materiał bo czemu takie żeczy nie zdarzają w innych markach które jeżdżą z niskim stanem oleju.Ja bym zgłębił temat czy nie można bylo by zlecić zrobienia tych gratów jekiejś firmie zewnetrznej nawet po za granicami nadzego kraju bo napewno są takie firmy co zrobiły by to bez problemu wszystko jest kwestią ceny.

Tak, jestem świadom że byłbym mocno stratny na tej transakcji. Ale jeżeli dłużej poczekam a faktycznie będzie się mocno psuł, to wtedy może mi sie nie udać w ogóle go sprzedać.

W tej chwili nic tragicznego z nim się nie dzieje, możliwe że ta lekka strata mocy jest spowodowana przez zawory paliwa. Sporo informacji znalazłem na tej stronie na temat tego silnika:
http://www.etuners.gr/peugeot-citroen-thp-engine-maintenance-servicing-101/
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Pią 03 Sie 2018, 21:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


Mój znajomy ma taki silnik od pół roku też wiele się naczytał o wadach tego silnika ale była okazja i zakupił.
Silnik póki co ma się dobrze.
A na jakim oleju silnik działał i co ile wymieniałeś?
Silnik oleju nic nie brał ?.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Sob 04 Sie 2018, 07:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


dayan ...rozumiem że jest to normalne ogłoszenie SPRZEDAM AUTO tyle tylko że nie w dziale "giełda" podaj cene i telefon bo szkoda nabijac posty Smile

jeśli już czujesz żal, czujesz wyrzuty sumienia ...oddaj na złom Smile
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Reklama








Wysłany: Sob 04 Sie 2018, 07:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 04 Sie 2018, 09:30
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


Napisał Kiniam:
Cytat:
A na jakim oleju silnik działał i co ile wymieniałeś?
Bardzo mądre pytanie, bo jak widać, nie zawsze co się wleje danych olej do silnika może być idealnym aczkolwiek dużo się pisze o olejach to i tak nie kiedy stosując tego samego oleju o tej samej nazwie bez rozeznania kończą tak jak wyżej i wbrew pozorom nowsze silniki są bardziej trwałe niż poprzednie silniki co nie zwalnia stosowania prawidłowego utrzymania stanu oleju jak i stosowania oleju zgodnie oznaczeniem producentach, ale... praktyka pokazuje, że leje się to co popadnie i jestem ciekaw teraz, kto beknie za namowę stosowania oleju inną niż producent zalecił.

Teraz porada czy sprzedać, czy zostawić: Polecam jednocześnie jedne i drugie Laughing Laughing Laughing , bo tak naprawdę kolego dayvan to jest Twoje auto i tylko Ty decydujesz o swoim aucie. No chyba, że jeszcze żona (jak masz) ma coś do powiedzenia Twisted Evil
Powrót do góry
dayvan

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 THP 155KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 04 Sie 2018, 09:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


Kiniam napisał:
Mój znajomy ma taki silnik od pół roku też wiele się naczytał o wadach tego silnika ale była okazja i zakupił.
Silnik póki co ma się dobrze.
A na jakim oleju silnik działał i co ile wymieniałeś?
Silnik oleju nic nie brał ?.


Pół roku od salonu? Wydaję mi się że to jeszcze za wcześnie żeby się cos zaczeło dziać. Raczej bym powiedzieł że tak po 4-5 latach zobaczyć jak się sprawuje.
W ASO dolali mu Total 0W30 i jakoś bardzo mu nie ubywało.
Powrót do góry
dayvan

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 THP 155KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 04 Sie 2018, 09:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


jacekczewa napisał:
dayan ...rozumiem że jest to normalne ogłoszenie SPRZEDAM AUTO tyle tylko że nie w dziale "giełda" podaj cene i telefon bo szkoda nabijac posty Smile

jeśli już czujesz żal, czujesz wyrzuty sumienia ...oddaj na złom Smile

Niestety nie Smile jeszcze nigdzie go nie wystawiłem, dlatego się pytam Smile
Słaby reklama samochodu mówiąc że jest duża szansa że silnik będzie się psuł Razz
Powrót do góry
dayvan

Debiutant



Dołączył: 06 Cze 2015
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 1.6 THP 155KM
Piwa: 1/2
Wysłany: Sob 04 Sie 2018, 09:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


Mostek123 napisał:
Napisał Kiniam:
Cytat:
A na jakim oleju silnik działał i co ile wymieniałeś?
Bardzo mądre pytanie, bo jak widać, nie zawsze co się wleje danych olej do silnika może być idealnym aczkolwiek dużo się pisze o olejach to i tak nie kiedy stosując tego samego oleju o tej samej nazwie bez rozeznania kończą tak jak wyżej i wbrew pozorom nowsze silniki są bardziej trwałe niż poprzednie silniki co nie zwalnia stosowania prawidłowego utrzymania stanu oleju jak i stosowania oleju zgodnie oznaczeniem producentach, ale... praktyka pokazuje, że leje się to co popadnie i jestem ciekaw teraz, kto beknie za namowę stosowania oleju inną niż producent zalecił.

Teraz porada czy sprzedać, czy zostawić: Polecam jednocześnie jedne i drugie Laughing Laughing Laughing , bo tak naprawdę kolego dayvan to jest Twoje auto i tylko Ty decydujesz o swoim aucie. No chyba, że jeszcze żona (jak masz) ma coś do powiedzenia Twisted Evil

Zgadzam się. Jedynie był używany olej taki jaki w ASO wlali, mianowicie Total 0W30. Przypuszczam że w ASO więdzą jaki jest zalecany Wink
Czytałem też gdzieś że można coś dolewać do paliwa żeby zawory się nie zapychały.

Masz racje, czy sprzedać czy nie, to musi być moja decyzja, ale pomyślałem że sięgnę po radę innych użytkowników Smile
Zastanawiam się czy nie skonsultować się jeszcze z innym mechanikiem który ma doświadczenie z tymi silnikami, może ktoś inny będzie miał inną opinie że jednak nie psują się te silniki teraz aż tak Smile
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 04 Sie 2018, 10:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


Cytat:
ale pomyślałem że sięgnę po radę innych użytkowników Smile
A ja myślałem, że większość użytkowników czytając w dziale: Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników podzieli się swoimi doświadczeniami używając na co dzień swoje auto aniżeli miałbym odpowiadać czy sprzedać, czy zostawić. To jest tak jakby ktoś napisze: Sprzedaj za 5 tys i co... sprzedaż, bo tak ktoś Tobie doradził?, z pewnością odpowiedź będzie Nie, a więc sam musisz przemyśleć aniżeli ktoś.
A tak do rzeczy:
Jesteś zadowolony z auta? Jak tak, to po co sprzedawać.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 04 Sie 2018, 22:03
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


dayvan sprzedawaj autko póki jeszcze jeździ Very Happy . Początek złego już miałeś - rozrząd.

Mostek gdyby kolega był zadowolony to by w ogóle, wcale, a wcale by nie pytał czy sprzedawać Smile
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Nie 05 Sie 2018, 10:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


dayvan napisał:


Pół roku od salonu? Wydaję mi się że to jeszcze za wcześnie żeby się cos zaczeło dziać. Raczej bym powiedzieł że tak po 4-5 latach zobaczyć jak się sprawuje.
W ASO dolali mu Total 0W30 i jakoś bardzo mu nie ubywało.

Moja wina.
Pojazd ma 4 lata i na liczniku 150 tys km pochodzi z firmy bankowej w Luksemburgu.
Olej Total 0W30 C2 ? w ASO tez czasem coś doleją co nie zawsze jest zgodne z normą.
Znajomy jeździ na 5w30 C2 Valvoline z Belgii bo takie dwie bańki były w bagażniku + wszelkie nowe filtry, które dołożył sprzedający.
Powrót do góry
heniecki

Stały Bywalec



Dołączył: 14 Cze 2015
Posty: 166
Skąd jesteś (miejscowość / region): Brande-Dania
Posiadane auto: Citroen C5 1.6HDI
Piwa: 9/0
Wysłany: Nie 05 Sie 2018, 22:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


Valvoline bdb.olej sam na takim jedziłem później na Millersie a teraz na Adinolu nie leję Totala bo w porównaniu do tamtych wypadał gorzej jeśli chodzi o pracę silnika zarówno w benzynie 407 jak i w dieslu 308 i dwa razy C5.[/i]
Powrót do góry
Kiniam

Przyjaciel Portalu



Dołączył: 14 Cze 2017
Posty: 378
Skąd jesteś (miejscowość / region): Nadrenia
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 1.6 hdi 2009
Piwa: 16/14
Wysłany: Pon 06 Sie 2018, 09:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


A ile oleju te silniki biorą ?.
Znajomy zrobił 5 tys. km i silnik połknął ponad 1 litr oliwy Valvo 5W30 C2
zastanawiamy się czy nie zalać oleju C2/C3 5W40.
Łańcucha rozrządu ani napinaczy nie słychać były wymieniane przy przebiegu ok. 120 tys km teraz na blacie 155 tys km.
Jak często te łańcuchy się wymienia podobno to bardzo słabe ogniwo tego silnika zastosowano łańcuch jednorzędowy podobny do rowerowego.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pon 06 Sie 2018, 16:35
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso (2015) 1.6 THP155, czy sprzedawać?


heniecki napisał:
Valvoline bdb.olej


Mnie też kusi żeby wymienić na Valvoline, na blacie mam 263 tkm Very Happy Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników


CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC8

30 900

2011r.

234 000 km

śląskie

CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System