Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Włączające się wycieraczki



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Xavier

Dyskutant



Dołączył: 01 Lis 2010
Posty: 91
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpacie
Posiadane auto: Citroen C5 X7
Piwa: 2/16
Wysłany: Sob 21 Lip 2018, 09:44
Temat postu:

Włączające się wycieraczki


Witam! Citroen C5 X7 2008r. Przypadek , który chce opisać jest w/g mnie banalny chociaż trochę kosztowny. Nowe wycieraczki może z miesiąc użytkowania cena 100 zł. A więc do tematu: Przyjechałem moją cytrynka z trasy postawiłem na podjeżdzie do garażu i postanowiłem go umyć. Jak to z myciem bywa, spłukane wężem, mycie szamponem,ponowne spłukanie. po lekkim przeschnięciu ircha w łapę i wytarcie do połysku. Spieszyłem się bo wyszło słońce pora południowa. Po około 2 godz. chciałem wjechać do garażu i nagle podczas otwierania drzwi od str. kierowcy dość szybko uruchomiły mi się wycieraczki przedniej szyby. Niby nic gdyby były wcześniej włączone. Jedna od pasażera przywarła do szyby tak ,że tylko trzask i samo ramię powędrowało do góry zrywając zaczep (wycieraczka na śmietnik) Można dokupić ale w komplecie. Lecz nie chodzi mi o to tylko dlaczego one się włączyły po otwarciu drzwi???. Ne mam czujnika deszczu. Kluczyka nie było w stacyjce!. Jeśli ktoś zna temat proszę o radę. Jeśli to moja wina proszę mnie wyśmiać, wcale się nie obrażę.
Pozdrawiam!
Powrót do góry
komunikator tlen - status
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Sob 21 Lip 2018, 10:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Włączające się wycieraczki


być może podczas mycia zalałeś elektronikę silniczka. Obserwuj czy sytuacja będzie się powtarzać po deszczy czy myciu.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Maxymal

Czytelnik



Dołączył: 20 Lis 2018
Posty: 9
Skąd jesteś (miejscowość / region): Warszawa
Posiadane auto: Citroen C5 2.0 HDI tourer 2009
Piwa: 0/4
Wysłany: Sro 21 Gru 2022, 17:40
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Włączające się wycieraczki


U mnie było podobnie - otwieranie drzwi kierowcy lub otwieranie zamka centralnego przyciskiem z kluczyka powodowało że prawa wycieraczka przemieszczała się, mimo że lewa stała w miejscu.Wyłamało mi zaczepy 2 wycieraczek.
Okazało się, że to elektronika w mechanizmie wycieraczek.

Pierwsza konsultacja z "dobrym "mechanikiem od francuzów - diagnoza: do wymiany oba silniczki czyli 2x1500 za nowe lub 2x 800-900 używki. Nie chciał podjąć się zajrzenia do silniczków, więc..

Znalazłem mechanika (z polecenia) , który naprawiał już takie rzeczy i.. lewa wycieraczka naprawiona tego samego dnia ( rozebranie, wysuszenie, smarowanie) z prawą walczył dłużej ( niby naprawiał w niej elektronikę, ale nic nie lutował, nie chciał powiedzieć co zrobił Wink )
I działa. Koszt całej usługi 400PLN i zwrot auta po kilku dniach ( odstawiłem auto w piątek wieczorem,we wtorek rano było do odebrania).
_________________
Tomek
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Nadwozie. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Nadwozie.


CitroenC4 Grand Picasso

15 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

39 999

2015r.

88 000 km

dolnośląskie

CitroenC5

27 500

2010r.

199 000 km

śląskie

CitroenC4 Aircross

38 900

2012r.

211 000 km

łódzkie

CitroenDS5

53 500

2016r.

129 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System