Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) antipolution oil faul



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
jaro

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świebodzice
Posiadane auto: citroen c5x7 1.6 hdi 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Cze 2018, 09:53
Temat postu:

antipolution oil faul


Witam wszystkich posiadaczy cytrynek ,mam taki problem otóż po wymianie oleju i filtra zaczęły mi się po kilku kilometrach wyświetlać komunikaty typu anti polution fault ,nawet jak zgasiłem auto to przy ponownym włączeniu zapłonu wyskakiwał taki komunikat i nie można było odpalić auta ale po paru chwilach wszystko wracało do normy i tak przez jakiś tydzień dwa ,potem był spokój aż do wczoraj gdy po dczs jazdy znów napis antipolution oil faul i coś tam dalej nie pamiętam jak pisało ale na pewno oil ,zapaliła się kontrolka silnika ABS,ESP i auto zgasło po chwili jakieś 3 minuty odpaliłem normalnie samochód i on jak by nigdy nic jechał tak jak zawsze czyli normalnie ,panowie o co to może chodzić nadmiernie że jak mam auto 2lata to żadnych problemów z nim nie miałem dopiero teraz po wymianie oleju zaczyna świrować ,co powinienem robić z tym problemem
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 30 Cze 2018, 11:29
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) antipolution oil faul


Witaj na forum.
Na początek uzupełnij w profilu dane swojego pojazdu.
Z opisu wynika, że chyba za mało oleju dodałeś lub nie właściwy olej zastosowałeś skoro to stało się po wymianie oleju.
Powrót do góry
jaro

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świebodzice
Posiadane auto: citroen c5x7 1.6 hdi 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Cze 2018, 13:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) antipolution oil faul


witam ponownie ,olej jaki wlałem to ciągle taki sam jak zaleca producent Total quartz ineo ecs 5w30 i wlaqłem tyle ile zaleca producent czyli około 4 l i ciągle na takim oleju jeździłem i nic takiego się nie działo ,dziś przejechałem jakieś 10-15 kilometrów i nic się nie działo było wszystko OK ,nie wiem czy to tylko jakaś złośliwość rzeczy martwych czy co ,strach jechać na wakacje jak coś takiego się dzieje
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 30 Cze 2018, 14:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) antipolution oil faul


Możliwe coś z elektryką, ale warto przejrzeć komputerowo co mu dolega, bo z pewnością błędy masz zapisane i podaj opis takowego błędu po podłączeniu komputera diagnostycznego.

Dodatkowo:
Jakie masz oznaczenie na opakowaniu od oleju znajdujący się na kodzie kreskowym i najlepiej zrób zdjęcie kodu kreskowego, bo to ważne.
Powrót do góry
jaro

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świebodzice
Posiadane auto: citroen c5x7 1.6 hdi 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Sob 30 Cze 2018, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) antipolution oil faul


kolego Mostek 123 sory ale co ma kod kreskowy oleju do antipolusion faul nie bardzo widzę powiązanie ,a tak z innej beczki czy jest ktoś jakiś forumowicz z okolic świebodzic co posiada lexie i mógł by moją cytryne podpiąć i sprawdzić błędy?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 30 Cze 2018, 19:47
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 01 Lip 2018, 19:54
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) antipolution oil faul


Skoro twierdzisz, że zaraz po wymianie oleju wyświetlił się antipolution oil faul to jak myślisz co wlałeś do silnika diesla, a no, pewnie do silnika benzyny i jak chcesz wiedzieć to ma bardzo duże znaczenie kod kreskowy przy Twoim zapytaniu, bo najpierw muszę wiedzieć co wlałeś?, bo sama nazwa: Total quartz ineo ecs 5w30 to jeszcze mało powiedziane, dlatego w kodzie kreskowym jest oznaczenie dla silników diesli jak i benzyny na podstawie zalecany producenta, a Ty niestety się sprzeczasz nie potrzebnie.
Powrót do góry
jaro

Debiutant



Dołączył: 26 Cze 2006
Posty: 16
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świebodzice
Posiadane auto: citroen c5x7 1.6 hdi 2009r
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 17 Lip 2018, 16:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) antipolution oil faul


witam ponownie ,Panowie byłem na komputerze i nic mi nie pokazało filtr cząstek stałych czysty w 75procentach płyn eolys jeszcze 0.70 ,wymieniłem ponownie filtr oleju i przejechałem ponad 200 km i jak na razie wszystko jest ok. nie wiem czemu wtedy tak się stało może to złośliwość rzeczy martwych? niedługo jadę na wakacje i zobaczymy czy będzie wszystko ok .mam taką nadzieje że to był jednorazowy wybryk Very Happy
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Picasso

55 900

2017r.

62 000 km

wielkopolskie

CitroenDS5

53 500

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC4 Picasso

49 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Picasso

32 900

2013r.

223 442 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System