Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością 2.0 HDi



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
tlen2000

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 HDi
Piwa: 2/0
Wysłany: Nie 22 Lip 2018, 08:08
Temat postu:

Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością 2.0 HDi


Witam.
Opiszę moją półroczną walkę z samochodem zakończoną sukcesem. Może komuś się przyda, chociaż zdaję sobie sprawę że ten przypadek jest opisywany bardzo szeroko.
Pacjent: Citroen C5 2.0 HDi 138 Km.
Pół roku temu zaczął szarpać podczas jazdy ze stałą prędkością w zakresie obrotów między 1600 a 2200. Oczywiście wystarczyło dodać lekko gazu lub go ująć i szarpanie znikało. Podpiąłem Diagboxa. i tak jak w wielu przypadkach błędów brak. Jedyne co mi się rzuciło w oczy to w układzie dolotowym powietrza, w pewnych momentach jazdy, wydatek powietrza zmierzony był dwa razy większy od zadanego. Idąc tym tropem wymieniłem zawór EGR.(Stary był oczywiście zasyfiony ale nie aż tak strasznie). Niestety nie pomogło.
Oczywiście odpięcie przepływomierza lub EGR powodowało że auto jechało normalnie bez szarpania. Sprawdzałem nie przekraczając 120 km/h i 3000 obrotów więc nie jechałem w trybie awaryjnym. Nie chcąc inwestować bez sensu kolejną kasę w miarę upływu czasu i możliwości podmieniałem lub czyściłem po kolei podejrzane elementy układanki:
1. Podmiana przepływomierza (brak efektu)
2. Czyszczenie przepustnicy wraz z czujnikami umieszczonymi na niej. (brak efektu) (przepustnica pojedyńcza)
3. Sprawdzenie nieszczelności i podciśnień (brak efektu)
4 Rozebranie i wyczyszczenie elektrozaworu turbiny (brak efektu)
5. Podmiana potencjometru turbiny (brak efektu)
6 Dwie wizyty w ASO i jedna u mechanika od Cytryn (brak efektu).
Ponieważ FAPa mam nowego kolejnym podejrzanym został układ paliwowy.
1. Sprawdzenie wtrysków - korekcje i przelewy (wtryski idealne)
2. Pompa paliwowa i zawór wysokiego ciśnienia ( idealne)
Po pół roku walki zostało mi tylko sprzedanie samochodu. Miałem dość.
Jedyne co mi przyszło do głowy to zostało wgranie na ASO nowego softu, oczywiście jeżeli jest. Umówiłem się i pojechałem. Elektryk który to robił zapytał tylko po co to robię. Opowiedziałem mu historię mojej nierównej walki z Cytryną na co on się uśmiechnął i powiedział że niepotrzebnie to wszystko robiłem bo problem jest znany W ASO i w 2014 wyszła poprawka dla tych silników która eliminuje tą przypadłość.
TAK. TAK.
Wgrał soft i pojechałem na jazdę próbną.
BINGO!!!
Nie ten samochód!!! Jedzie jak po sznurku.
Tylko dlaczego nikt wcześniej w ASO nie powiedział o tej poprawce i nawet nie próbował zacząć od zmiany softu. ! ( Pytanie retoryczne)
Powrót do góry
Wystawiono 2 piw(a)
Grygli

Debiutant



Dołączył: 24 Wrz 2012
Posty: 43
Skąd jesteś (miejscowość / region): Piła
Posiadane auto: Citroen C5 X7, 2.0 HDI 163 km, 2010
Piwa: 2/4
Wysłany: Nie 22 Lip 2018, 11:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością 2.0 HDi


Co prawda ja mam 2.0 hdi ale 163 HP i czasami miałem uczucie że też lekko poszarpuje jak jade 40 - 50 km/h. Ale nie w tym rzecz Smile Chodzi o to że właśnie dzieki takim ludziom jak Ty to forum spełnia swoje zasadnicze zadanie tzn. dobrze opisany problem i też rozwiązanie a nie jak co niektórzy co piszą o problemach typu k...s gdzie było pisane o tym wiele razy tylko szukac się nie chce. Pozdrawiam serdecznie.
Powrót do góry
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 62
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 25 Lip 2018, 06:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością 2.0 HDi


Cześć
W jakim Aso byleś? miejscowość? ile zapłaciłeś za wgranie nowego Softu?

mi powiedzieli ze to szarpanie to wina zaworu EGR który się otwiera w przedziale tych obrotów około 1700-1850 i ze to normalna rzecz a jak się zapytałem czy nie ma nowego softu do tych silników RHR to mi powiedzieli ze nic na ten temat nie wiedzą, a wizytę w ASO Kielce miałem jakiś miesiąc temu
Powrót do góry
tlen2000

Czytelnik



Dołączył: 11 Lip 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Rzeszów
Posiadane auto: Citroen C5 III 2.0 HDi
Piwa: 2/0
Wysłany: Sro 25 Lip 2018, 08:58
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością 2.0 HDi


ASO Rzeszów. Cena to 220 zł. A jeżeli nic nie wiedzą to po prostu umów się na wgranie najnowszego softu, nic im nie tłumacząc i tyle. Wgrać muszą.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

25 900

2011r.

264 587 km

mazowieckie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie

CitroenC3

25 900

2015r.

110 000 km

wielkopolskie

CitroenC3 Picasso

16 999

2009r.

236 000 km

warmińsko-mazurskie

CitroenC5

6 900

2006r.

295 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System