Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Xsara ) Raz odpala, raz nie odpala - zależy jaki ślicznotka ma humor



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
przemol1975

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen Xsara Break 2.0 HDi, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 18 Lip 2018, 17:27
Temat postu:

Raz odpala, raz nie odpala - zależy jaki ślicznotka ma humor


Jak w temacie. Od jakis kilku tygodni (nie wiem, czy to ma związek, ale problem pojawił się po wymianie rozrządu i paska osprzętu) auto randomowo odpala. Potrafi kilkadziesiąt razu bez problemu zapalić a bywają dni, kiedy dostaje małpiego rozumu i za nic nie odpali. Nie ma przy tym znaczenia, czy silnik jest zimny, czy gorący. Rozrusznik pracuje normalnie, gdy panna ma ochotę pali na dotyk; kontrolki i zegary nie wariują zachowują się jak zawsze. Elektryk przeczyścił styki na wtyczkach przy komputerze, stwierdził, że nic się złego nie dzieje i rzeczywiście auto odpalało. Do czasu...Po kilku dniach znowu zaczęła się zabawa w kotka i myszkę...
Doraźnie - w sytuacji "zgonu" pomaga wypięcie trzech wtyczek przy komputerze, odczekanie kilku minut i na ogół samochód zapala jak gdyby nigdy nic - również bez względu na to, czy jest zimny, czy rozgrzany po jeździe.
Czego szukać, jakie ewentualnie styki przejrzeć, czy macie inne sugestie?

Sytuacja na dziś. Samochód dokumentalnie odmówił posłuszeństwa i nie pomaga już odpinanie komputera. Kierowany sugestiami wymieniłem przekaźnik zespolony pompy paliwa na nowy - nie pomogło.
Zmierzyłem napięcie na bezpieczniku nr 25 - tym od pompy - zarówno z włączonym zapłonem jak i wyłączonym - napięcia brak.
Zmierzyłem napięcie na wtyczce od pompy paliwa i bez względu na to, czy jest włączony zapłon czy też nie, napięcia wynoszą odpowiednio:

Pin 1 z pinem 5: 4, 98 V
Pin 2 z pinem 4: 3, 58 -3,62V

Macie jakieś pomysły gdzie ugryźć temat?
Powrót do góry
przemol1975

Debiutant



Dołączył: 15 Sty 2011
Posty: 22
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdynia
Posiadane auto: Citroen Xsara Break 2.0 HDi, 2001
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 30 Lip 2018, 20:59
Temat postu:

Re: ( Citroen Xsara ) Raz odpala, raz nie odpala - zależy jaki ślicznotka ma humor


Wysłany: Dzisiaj 19:54
Problem wydaje się załatwiony. Jeszcze raz przejrzałem wszystkie dostępne mi połączenia i wtyki. Rozkręciłem, przedmuchałem wiązkę od silnika. Auto zaczęło odpalać. Ciekawe na jak długo Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Xsara »

Opinie o samochodach Citroen Xsara - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Xsara ) Silnik Diesel -uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.

19) Dymi »

CitroenC4 SpaceTourer

59 800

2019r.

134 000 km

małopolskie

CitroenC4 Cactus

26 500

2015r.

108 000 km

wielkopolskie

CitroenC2

9 500

2008r.

128 056 km

mazowieckie

CitroenC4 Grand Picasso

66 300

2017r.

90 328 km

podkarpackie

CitroenC3 Picasso

21 800

2013r.

143 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System