Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Przywracanie do stanu po zakupie, proszę o wszelkie sugestie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
froniu91

Debiutant



Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: C5 2.0 16v 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 19:18
Temat postu:

Przywracanie do stanu po zakupie, proszę o wszelkie sugestie


Hej, pacjent to 2.0 16v 2005 i kilka problemów, może ktoś juz miał podobnie albo nakieruje w poszukiwaniu rozwiązania

1. grzechocze przy odpalaniu/ faluje/ brak mocy/ błądy
ad1 " sterowanie elektrozaworu zmiennych faz rozrządu Nieprawidłowe działanie" ( sprzedający wymienił rozrząd, może źle ustawiony?)
ad2 "Usterka trwała Regulacja składu Odpowiedniośc"

2. Ksenon skrętny nie idzie płynnie za kierownicą tylko przeskakuje nie wiem czy tak powinno byc, błąd " brak komunikacji z czyjnkiem kąta kierwonicy wartośc otrzymana nieprawidłowa "

3.klimatyzacja nie działa, błędy "czujnik nasłonecznienia... czujnik wilgotności" nie pamiętam dokładnie (moze to mieć wpływ na to ze ona nie działa czy szukać gdzieś indziej ? czynnik/ kompresor

4.Mam zawieszenie hydro, wszystko podnosi ładnie i reguluje ale podczas jazdy Lewy P i Prawy T wydaje metaliczne dzwieki podczas jazdy nasilające sie wraz z obrotami kół, takie mam wrażenie, sfery?


Auto długo stało, kupiłem je mając swiadomośc tych usterek, jednak auto dobrze wyposażone i chciałbym je doprowadzić do stanu idealnego.

Auto posiada instalacje LPG
Evil or Very Mad
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 19:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie do stanu po zakupie, proszę o wszelkie sugestie


1
ad1 Grzechocze KZFR - koszt ok 1000 PLN
ad2 Tutaj kłania się źle wyregulowana instalacja LPG, są popsute mapy wtrysku, rada - otóż trzeba zrobić autoadaptacje urządzeń, pojeździć na Pb ok 100 km i pojechać na benzynie na regulację gazu

2
Ksenon ma zmieniać kierunek płynnie, uszkodzony jest reflektor

3
Masz błąd czujnika wilgotnośći ( nie przejmuj się ), nie ma to nic wspólnego z nie działającą klimą. Masz prawdopodobnie uszkodzoną chłodnicę klimy - koszt łączny ok 700 PLN

4
Najprawdopodobniej masz do wymiany łożyska tylnych wahaczy - koszt łączny ok 800 - 1000 PLN

To, że auto posiada LPG to jego atut

Podro
Powrót do góry
froniu91

Debiutant



Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: C5 2.0 16v 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 19:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie do stanu po zakupie, proszę o wszelkie sugestie


__Robert__ napisał:
1
ad1 Grzechocze KZFR - koszt ok 1000 PLN
ad2 Tutaj kłania się źle wyregulowana instalacja LPG, są popsute mapy wtrysku, rada - otóż trzeba zrobić autoadaptacje urządzeń, pojeździć na Pb ok 100 km i pojechać na benzynie na regulację gazu

Błąd elektrozaworu jest, może on zle steruje kołem? to grzechotanie nie jest takie metaliczne jak na filmikach tutaj https://www.youtube.com/watch?v=h0pPRP2bOqc , hałas raczej wynika z nierównej pracy

2
Ksenon ma zmieniać kierunek płynnie, uszkodzony jest reflektor

Błąd kąta skrętu nie ma nic wspólnego ?

3
Masz błąd czujnika wilgotnośći ( nie przejmuj się ), nie ma to nic wspólnego z nie działającą klimą. Masz prawdopodobnie uszkodzoną chłodnicę klimy - koszt łączny ok 700 PLN

4
Najprawdopodobniej masz do wymiany łożyska tylnych wahaczy - koszt łączny ok 800 - 1000 PLN

a z przodu tez coś hałasuje to co wtedy ?

To, że auto posiada LPG to jego atut

Podro

_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 20:04
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie do stanu po zakupie, proszę o wszelkie sugestie


froniu91 musisz nauczyć się poruszać na forum, wszystko zacytowałeś, ale nie martw się będzie dobrze.

Do rzeczy jeśli jest błąd elekrozaworu, to może być sam zawór uszkodzony bądź wiązka, a w najgorszym wypadku koło lub źle ustawiony rozrząd.

Błąd skrętu nie ma nic do rzeczy, u mnie w Mk1 Fl też był, a miałem zwykłe lampy.

Jeśli z przodu też cos hałasuje to nie pozostaje nic innego jak podjechać na SKP i sprawdzić luzy.
Powrót do góry
wladekmariusz

Czytelnik



Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Podkarpackie
Posiadane auto: C5 2005 LF 2.0 16V LPG STAG kombi
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lip 2018, 12:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Przywracanie do stanu po zakupie, proszę o wszelkie sugestie


Cytat:

1. grzechocze przy odpalaniu/ faluje/ brak mocy/ błądy
ad1 " sterowanie elektrozaworu zmiennych faz rozrządu Nieprawidłowe działanie" ( sprzedający wymienił rozrząd, może źle ustawiony?)
ad2 "Usterka trwała Regulacja składu Odpowiedniośc"

Witam.
Miałem podobnie - u mnie pomogła wymiana map sensora - czujnik ciśnienia w kolektorze dolotowym.
Objawy miałem takie, że auto w ogóle nie mogło ruszyć (ledwo ruszało) z miejsca, wchodziło do 2500 obrtów i brak mocy. Błąd na wyświetlaczu: Pollution fault.
Przy odpalaniu nieśmiało grzechotał, niskie obroty były w granicach 900 i falowały od 800 od 1000.
Taki bajer miałem końcem 2017r.

ps.
Wczoraj wymieniłem kolejny raz ten sam czujnik, gdyż miałem inny problem, podczas normalnej zmiany biegów 1-2, 2-3, 3-4 itd po naciśnieciu sprzęgła (wysprzęgleniu), nie dotykając pedału gazu obroty wzrastały, zamiast opadać. Wyglądało to tak jakby przyspieszając na 2 biegu do 3000 obrotów, puszczając gaz, wciskając sprzęgło, silnik(komputer) podbijał na 2-3 sekundy obroty na 3600, po czym obroty opadały i dopiero można było puścić pedał sprzęgła już na 3 biegu aby nie szarpać. Analogicznie kolejne zmiany biegów.
ps2. spalanie spadło z 14 na standardowe 10-11 lpg, poprawiła się kultura pracy zarówno na benzynie jak i lpg.
Czujnik taki 140 zł zamiennik nowy - na "aukcjach" można zakupić taniej orginalny, lecz używany.
ps3. U mnie to wyglądało w ten sposób, że ten czujnik nie psuł się z dnia na dzień, tylko najprawdopodobniej stopniowo, podawał inne wartości ciśnienia do komputera, przez to ciężko wyczuć co dzieje się z silnikiem, bo przecież jeździ i przyspiesza.

[może pomogą takie informacje]
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 12 Lip 2018, 12:27
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
froniu91

Debiutant



Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: C5 2.0 16v 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 12 Lip 2018, 21:28
Temat postu:

check


auto w moim przypadku jedzie plynnie tylko jak mu depne mocno to "buczy" a nie jedzie, musze delikatnie wciskac gaz.

Auto odstawiłem do mechanika, zobaczymy co powie.

Bardziej od silnika martwią mnie te dzwine stuki podczas jazdy ( po prostym i zaczyna sie od samego poczatku przy ruszaniu i wzrasta wraz z obrotami koła) Kupilem na 18 calowych felgach, może tam cos obciera ...
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
froniu91

Debiutant



Dołączył: 08 Lip 2018
Posty: 14
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zduńska Wola
Posiadane auto: C5 2.0 16v 2005
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 18 Lip 2018, 13:43
Temat postu:

moduł BSI


Zdarzały sie w tych modelach problemu z BSI? moj mechanik sugeruje uszkodzenie ...
_________________
Pozdrawiam
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Aircross

69 850

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC3 Aircross

59 900

2020r.

90 000 km

wielkopolskie

CitroenC5

11 500

2006r.

170 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

11 900

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC4

20 990

2011r.

252 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System