Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Idź do strony Poprzedni  1, 2
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 09 Lip 2018, 13:02
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


__Robert__ napisał:
archie39 jeśli tak, to tak.


Zostawię to co napisałeś bez komentarza Confused Shocked


To znaczy co? Akurat od dawna nie interesują mnie tematy związane z silnikami benzynowymi, więc nie mam zbyt wielu newsów na ten temat, ale raz przypadkowo chyba w zeszłym roku czytałem jak koledze w drodze z Bułgarii w C5 MKIII benzynka 2.0 zaczęła pluć olejem i robić inne dziwne rzeczy i w związku z niemożnością naprawy na miejscu musiał wracać lawetą. Z tego co pamiętam to chyba trzeba było wymienić klawiaturę i odmę , ale nie pamiętam czy potem już wszystko było OK. A odnośnie super dopasowania silnika 2.0 do jazdy na gazie to polecam poniższy świeży temat, co prawda dotyczy MK1, ale przypuszczam, że silniki benzynowe nie zmieniły się zbytnio konstrukcyjnie. Wiadomo, że dużo zależy od instalacji, ale jak wszystko działało a nagle przestało to znaczy, że nie wiadomo jak jest w środku dopóki się nie zajrzy.
2.0 hdi jest o wiele, wiele więcej na rynku, więc też na pewno tematów o problemach jest więcej, ale też łatwiej znaleźć zadbany egzemplarz.
Osobiście przez 10 lat jeździłem MKI 2,2 hdi i nigdy silnik się nie zepsuł. Jak sprzedawałem to miał ponad 300k km i turbo, wtryski i egr były oryginalne. Na mieście dzienne trasy po 2-3km, czasem 10km. Poza miastem to różnie od 50 do 600km, ale i 2500-3000km wiele razy było. Odnośnie fapa to nigdy nie miałem z nim problemów - wystarczyło raz umyć i więcej można było o nim zapomnieć. W 3.0 hdi też nie mam żadnych problemów z jazdą na krótkich odcinkach i wypalaniem fapa nawet w zimie a już zrobiłem 10k km od zeszłego roku. Generalnie to nie słyszałem aby jakieś hdi miały problem z wypalaniem na mieście z racji tego, że mają dodatek eolys obniżający temperature zaplonu sadzy i jak wszystko jest sprawne to nie powinno być żadnych problemów. Trzeba jeszcze pamiętać o tym, że wersje z dieslem są dużo lepiej wyciszone i mają skrzynie 6 biegowe, dzięki czemu w aucie na trasie jest dużo ciszej niż w benzynie. Ten kto miał możliwość porówniania hałasu w wersji benzynowej i dieslu wie o czym piszę, o dynamice nie wspomnę. Aktualny popyt na wersje benzynowe jest wywołany ostatnią nagonką na silniki diesla, ale nie wiadomo czy nie wezmą się też za silniki benzynowe. W tej chwili wielu producentów aut już wstawia do swoich aut z silnikami benzynowymi filtr fap, bo okazuje się, że benzyny też emitują dużo cząstek stałych i to groźniejszych od diesla, bo dużo mniejszych, które łatwiej przenikają do płuc, zwłaszcza silniki turbodoładowane. W MKI większość silników benzynowych miała problem z pobieraniem oleju, ale nie wiem jak to jest w MKIII, w dieslu się to praktycznie nie zdarza.
Podsumowująć nie neguję, że silniki benzynowe (bez turbo) są prostsze i tańsze w obsłudze, ale nie powiedziałbym, że lepsze od diesla. Na pewno ich przewagą są z reguły mniejsze przebiegi, ale silnik diesla zniesie dużo więcej, bo jest solidniej wykonany. Problemów może dostarczać osprzęt typu egr, turbo, ale to już kwestia na co się trafi, bo z używanymi autami to jest loteria i trzeba się liczyć z wydatkami po zakupie.
http://klubcytrynki.pl/forum/index.php?topic=112137.0
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 09 Lip 2018, 15:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


No to ja od siebie dodam Wink .
Będąc tylko wyłącznie po mieście to wybrałbym benzynę, a trasa i miasto wybrałbym diesel.
Nie porównuję silników benzynowych do MKI, bo to całkiem inne silniki i w obecnych jest lepszy silnik 140 KM (nie 143 KM, bo mają inne osprzęt i może o tym kolego archie39 piszesz)

Koledze Gandii proponuję kupić benzynę jeśli masz zamiar tylko wyłącznie po mieście, bo w dieslu przerywanie procesu wypalania nie służy niczego dobrego i najlepiej przeanalizuj co i czym będzie lepiej oraz jakiej długości jednorazowo trasy będziesz pokonywał, bo miesięcznie 700 km to mało powiedziane.
Powrót do góry
radzio77

Auto Maniak



Dołączył: 11 Wrz 2011
Posty: 2319
Skąd jesteś (miejscowość / region): Ostrów
Posiadane auto: Xantia 2.0 C5 Break 2.0+lpg C5 X7 Tourer 2.0 16V
Piwa: 225/3
Wysłany: Sro 08 Sie 2018, 17:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Witam.Co prawda minął miesiąc od ostatniego wpisu,ale od siebie mogę powiedzieć:
Jeśli chodzi o silnik benzynowy,miałem Xantię z 2.0 benzyną- nie do zajechania(8V)
C5 MK I 2.0 (EW10J4)od nowości na lpg,żadnych problemów nie było,czy to: upał,mróz,długa trasa,czy Wspinaczka w górach,albo jazda" w koło komina"(nie licząc pompki paliwa w zbiorniku ,która wysiadła po 200 kkm;-) ).Obecnie posiadam X7 2.0 B (EW10A),jak na razie ponad 200 kkm i ze silnikiem 0 problemów.
W dużej mierze zależy jak samochód był eksploatowany od nowości...Czy to benzyna czy diesel...
Jak na krótsze odcinki to polecam benzynowca...
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Strona 2 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Grand Picasso

29 900

2013r.

267 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenDS4

32 990

2014r.

203 000 km

wielkopolskie

CitroenC5 Aircross

94 850

2019r.

58 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenC5

14 900

2006r.

87 492 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System