Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Gandii

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 07 Lip 2018, 16:31
Temat postu:

Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Za miesiąc planuję kupić to właśnie autko. Z silnikiem benzynowym 2.0, (BUDŻET 38 tys. PLN) koniecznie sedan, ale bardzo mało jest ich na rynku i nie wiem czy uda mi się kupić ;/ większość jest z importu więc, o kupnie samochodu pochodzącego z polskiego salonu chyba nie ma mowy.

Obecnie na olx czy otomoto jest koło 20-25 ofert silników 2.0 i wszystkie daleko ode mnie ;/ co sądzicie o silnikach 1.6 thp?

PS. Diesel chyba odpada ze względu na przebiegi rzędu 10-50km co drugi, trzeci dzień, jednorazowo. Nie będę robił dużych przebiegów na przestrzeni miesiąca czy roku, to będzie coś koło 300-700km miesięcznie.


Ostatnio zmieniony przez Gandii dnia Sob 07 Lip 2018, 19:19, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sob 07 Lip 2018, 16:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Wczesne 1.6 THP to wyrzucenie pieniędzy w błoto, walenie głową w mur i gadanie do obrazu Wink Awaryjna jednostka, choć turbo może kusić potencjalnie dobrymi osiągami (tak normalnie dobrymi, nie sportowo). Potem ją jakoś poprawili, ale niesmak pozostał. O szczegółach opowiedzą znawcy benzyn w C5, a mamy tu kilka takich osób. Gdybyś trafił 2.0, byłoby super, bo to świetny silnik, także w połączeniu z LPG.

P.S. Skoro już odpisałem, to od razu przeniosłem wątek, ale poprawę tytułu na bardziej konkretny pozostawiam Tobie. Punkt 10 regulaminu.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Gandii

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/5
Wysłany: Sob 07 Lip 2018, 19:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Francuz_C8 napisał:
Wczesne 1.6 THP to wyrzucenie pieniędzy w błoto, walenie głową w mur i gadanie do obrazu Wink Awaryjna jednostka, choć turbo może kusić potencjalnie dobrymi osiągami (tak normalnie dobrymi, nie sportowo). Potem ją jakoś poprawili, ale niesmak pozostał. O szczegółach opowiedzą znawcy benzyn w C5, a mamy tu kilka takich osób. Gdybyś trafił 2.0, byłoby super, bo to świetny silnik, także w połączeniu z LPG.

P.S. Skoro już odpisałem, to od razu przeniosłem wątek, ale poprawę tytułu na bardziej konkretny pozostawiam Tobie. Punkt 10 regulaminu.


Dzięki za odpowiedź Wink
oczywiście przepraszam za umieszczenie w złym dziale. Tytuł już poprawiony Wink

Nie wiem co teraz robić, nie chciałbym wydawać więcej niż te 35-38 tys na samochód, ale mógłbym jeszcze dołożyć do 45, czy warto? Egzemplarze z 2.0 PB i tak są tańsze, na co zwracać uwagę przy ich kupnie?


Ostatnio zmieniony przez Gandii dnia Sob 07 Lip 2018, 19:18, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Sob 07 Lip 2018, 19:17
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Tak jak napisałem. 2.0 zawsze warto, natomiast 1.6 - późne i na własną odpowiedzialność. Jeszcze jedno - THP nie nadaje się do LPG - bezpośredni wtrysk.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Sob 07 Lip 2018, 20:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Czołem

Gandii kolego, przede wszystkim witaj na forum, jest taki dział jak przywitalnia, ale do rzeczy. Otóż posiadam ww silnik tj 2.0 16V RFJ EW10A, jest to jednostka praktycznie niezniszczalna, w tej chwili mam nalatane 260 tkm i to na LPG ( od samego początku ), więc o czymś to świadczy. W Twoim budżecie spokojnie znajdziesz 2.0 Pb, ale tylko do rocznika 2010, później niestety wycofali ten silnik i zastąpili nieszczęsnym 1,6 THP Twisted Evil Twisted Evil . Jest to jednostka dobra tylko niestety ma bardzo nie trwały układ rozrządu, chodzi o rozciągający się łańcuch i słabe ślizgi. Podobno, ale tylko podobno coś tam poprawili, ale mimo wszystko omijałbym szerokim łukiem.

Zreszta poczytaj sobie;

http://www.auto-swiat.pl/eksploatacja/wszystko-o-silniku-1-6-thp-sprawdzamy-co-sie-psuje-we-wspolnym-produkcie-bmw-oraz/m04ew

W Twoim wypadku musisz kupić Pb, diesla zamęczysz takimi małymi przebiegami, ale nie kupuj na siłe C5 X7 z silnikiem 1,6 THP.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Reklama








Wysłany: Sob 07 Lip 2018, 20:31
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Gandii

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 12:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Poświęcę tyle czasu, aż znajdę jakiegoś 2.0 16v Wink

Tylko co z gazem jeśli kupię samą benzynę, np z tej aukcji https://www.otomoto.pl/oferta/citroen-c5-2-0i-140ps-exlusive-navi-alu-felgi-parktronik-chrom-ID6AuCVw.html#9914a63d4e

Czy warto montować instalacje?
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 13:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Tak, jest to dobry silnik do LPG.
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Gandii

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 13:39
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Tak wiem, wiem, tylko czy opłaca się zakładać przy takim przebiegu Wink
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 13:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


A czemu nie? 175 tysięcy (o ile prawdziwe, a u handlarzy wiadomo, jak z tym jest..) nie powinno być przeszkodą. Ale pytaj innych - ja mam diesla Very Happy
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 14:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Koledze raczej chodzi o jego przebiegi. Moim zdaniem nie opłaca się. Instalacja się zwraca jak sie robi w miarę duże przebiegi.
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 15:18
Temat postu:

Re: Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Gandii napisał:
...

PS. Diesel chyba odpada ze względu na przebiegi rzędu 10-50km co drugi, trzeci dzień, jednorazowo. Nie będę robił dużych przebiegów na przestrzeni miesiąca czy roku, to będzie coś koło 300-700km miesięcznie.

Przebiegi 10÷50km są dla diesla jak najbardziej OK i nie ma się czego obawiać. 2.0hdi jest duży wybór i łatwiej coś fajnego znaleźć niż 2.0 benzynę a ten silnik znów taki bezawaryjny nie jest, jedynie tańszy w naprawach, ale nie jeden na forum c5 wracał z nim z trasy na lawecie. Ostatnio po rozbiórce jednego co trochę pojezdzil na gazie i zaczął niedomagac okazało się że silnik na złom bo cały był zużyty.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 19:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


archie39 jeśli tak, to tak.


Zostawię to co napisałeś bez komentarza Confused Shocked
Powrót do góry
Gandii

Czytelnik



Dołączył: 07 Lip 2018
Posty: 5
Skąd jesteś (miejscowość / region): rzeszów
Posiadane auto: brak
Piwa: 0/5
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 20:00
Temat postu:

Re: Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


archie39 napisał:
Gandii napisał:
...

PS. Diesel chyba odpada ze względu na przebiegi rzędu 10-50km co drugi, trzeci dzień, jednorazowo. Nie będę robił dużych przebiegów na przestrzeni miesiąca czy roku, to będzie coś koło 300-700km miesięcznie.

Przebiegi 10÷50km są dla diesla jak najbardziej OK i nie ma się czego obawiać. 2.0hdi jest duży wybór i łatwiej coś fajnego znaleźć niż 2.0 benzynę a ten silnik znów taki bezawaryjny nie jest, jedynie tańszy w naprawach, ale nie jeden na forum c5 wracał z nim z trasy na lawecie. Ostatnio po rozbiórce jednego co trochę pojezdzil na gazie i zaczął niedomagac okazało się że silnik na złom bo cały był zużyty.


No dobra, ale wychodząc z takiego założenia, że cały silnik może niedomagać i będzie zużyty to nie kupię żadnego samochodu, nie ważne czy szukam Citroena czy Toyoty...

2.0 hdi - zalety tego silnika w mojej sytuacji kończą się na tym, że jest ich po prostu więcej na rynku. Obserwuje kilka grup na fb i ludzie co chwilę mają jakieś drobne problemy z nimi.
Powrót do góry
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 20:29
Temat postu:

Re: Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Gandii napisał:


2.0 hdi - zalety tego silnika w mojej sytuacji kończą się na tym, że jest ich po prostu więcej na rynku. Obserwuje kilka grup na fb i ludzie co chwilę mają jakieś drobne problemy z nimi.



Dokładnie kolego, wystarczy przejrzeć to forum i się przekonasz ile ludziska mają problemów z ON, jak nie gaśnie to znowu nie zapala, FAP, dwumasy, turba itd itd.
Przebieg 300 - 700 miesięcznie wyklucza zupełnie ON, w zimie wciąż nie dogrzany silnik, a co ja będę więcej pisać jak każdy o tym wie. ON jest na trasy, a nie na krótkie odcinki.
Kolego szukaj Pb, nie koniecznie C5.
Powrót do góry
machony79

Auto Maniak



Dołączył: 13 Kwi 2014
Posty: 2558
Skąd jesteś (miejscowość / region): Katowice
Posiadane auto: Lexus NX Turbo,C5 III Exclusive Tourer 2.0 lpg
Piwa: 286/13
Wysłany: Pon 09 Lip 2018, 07:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Citroen C5 III Silnik - jeśli nie 2.0 PB to jaki?


Myślę,że silniki Pb są znów na topie.Są nawet droższe od diesli ale chyba dlatego,że jest ich mniej.
Mam na miejscu znajomych,którzy szukają już od kilku miesięcy C5 z tymm silnikiem.Niestety bezskutecznie.I to wcale nie ogranicza ich kasa.Za ładny egzemplarz są w stanie zapłacić sporo.Nawet proponowali mi za moją C5 kwotę jaką ja zapłaciłem 4 lata temu.Jak widać te silniki nie tracą na wartości.
_________________

Moje filmy na YT
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 Grand Picasso

11 900

2010r.

2 318 701 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

49 000

2017r.

130 000 km

śląskie

CitroenDS4

52 900

2015r.

190 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

38 800

2015r.

140 000 km

małopolskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

186 297 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System