Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) MCP przestało działać sprzęgło, awaria, brak możliwości jazd



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
TheEasyrider

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 MCP
Piwa: 0/1
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 23:44
Temat postu:

MCP przestało działać sprzęgło, awaria, brak możliwości jazd


Cześć,

Mam C4GP od miesiąca, silnik 2.0 benzyna.
Skrzynia biegów typu MCP, chodziła w miarę dobrze jeśli nie liczyć kangurkow od czasu do czasu i głośnej zmiany między 2 a 3 biegiem.

Dziś w czasie jazdy nagle przy ruszaniu z czerwonego na światłach nie byłem w stanie ruszyć. Dodawalem gazu a tu nic, tylko rosły obroty. Potem nagle puszczał kangura ostro do przodu i gasl. Za drugim, trzecim razem udało się ruszyć, ale auto zachowywało się tak, jakbym jechał na półsprzęgle - praktycznie nie dawało się rozpędzić. Zmieniałem biegi na manualu, ale na każdym się ślizgał.
Zjechalem na parking, wyskoczył błąd Gearbox Faulty, przełączyło się na N. Odłączyłem dwukrotnie akumulator, ale problem pozostał. . Auto w końcu zgasło na wstecznym przy próbie ruszenia i już nie dało się uruchomić.

Co się stało? Wysprzęglik? Wybierak? Sprzęgło na pewno się nagle nie żużyło, awaria wystąpiła nagle. Żadnych innych błędów na wyświetlaczu, czujnik stop OK. Po prostu coś trzymało sprzęgło 'wcisnięte' i nie puszczało.

A auto mam od miesiąca i właśnie zepsuło nam wakacje. Ech.


Ostatnio zmieniony przez TheEasyrider dnia Sob 07 Lip 2018, 14:11, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 07 Lip 2018, 14:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP przestało działać sprzęgło, awaria, brak możliwości jazd


Cytat:
i właśnie zepsuło nam wakacje.
Na własne życzenie, bo skoro wcześniej się działo jak piszesz: chodziła w miarę dobrze jeśli nie liczyć kangurkow od czasu do czasu i głośnej zmiany między 2 a 3 biegiem. to czemu od razu nie zleciłeś mechanikowi przegląd komputerowy na podstawie Twojego problemu i dziwisz się teraz, że wyjazd na wakacje zepsuło.



Cytat:
wyskoczył błąd Gearbox Faulty, przełączyło się na N.
Prawdopodobnie całe sterowanie poszło i niestety trzeba z tym do mechanika którzy naprawiają takowe skrzynie biegów.
Powrót do góry
TheEasyrider

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 MCP
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Lip 2018, 14:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP przestało działać sprzęgło, awaria, brak możliwości jazd


Mostek123 napisał:
Cytat:
i właśnie zepsuło nam wakacje.
Na własne życzenie, bo skoro wcześniej się działo jak piszesz: chodziła w miarę dobrze jeśli nie liczyć kangurkow od czasu do czasu i głośnej zmiany między 2 a 3 biegiem. to czemu od razu nie zleciłeś mechanikowi przegląd komputerowy na podstawie Twojego problemu i dziwisz się teraz, że wyjazd na wakacje zepsuło.

Cytat:
wyskoczył błąd Gearbox Faulty, przełączyło się na N.
Prawdopodobnie całe sterowanie poszło i niestety trzeba z tym do mechanika którzy naprawiają takowe skrzynie biegów.


Dzięki za tę pełną empatii odpowiedź. Auto zaczęło się psuć dopiero po wyjeździe. Mam je dopiero miesiąc. Z tego co czytałem na forach to okazjonalne kangurki przy manewrach to prawie norma w tych autach. Poza tym nic nie wskazywało na usterkę, która wystąpiła nagle.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Sob 07 Lip 2018, 14:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP przestało działać sprzęgło, awaria, brak możliwości jazd


Cytat:
Z tego co czytałem na forach to okazjonalne kangurki przy manewrach to prawie norma w tych autach.
Nie jest to normalne i skoro jest już objawy to znaczy, że coś się dzieje z silnikiem albo ze skrzynią biegów i najczęściej blok sterowania zmiany biegów lub ze sprzęgłem i pierwszy objaw miałeś: głośnej zmiany między 2 a 3 biegiem. oraz z powodowaniem nierównej pracy silnika co zostało zlekceważone.
W Twoim przypadku jak na obecną chwilę to najprawdopodobniej sprzęgło, a najszybciej cały blok sterowania jak wyżej.
Powrót do góry
TheEasyrider

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 MCP
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 07 Lip 2018, 16:05
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP przestało działać sprzęgło, awaria, brak możliwości jazd


Nie było żadnej nierównej pracy silnika. Głośna zmiana między 2 a 3 tylko przy dynamicznym rozpedzaniu, przy delikatnym było cicho. Poza tym jechał absolutnie normalnie, okazjonalne kangurowanie to z tego co czytałem na forach więcej niż częste zjawisko, ludzie jeżdżą z tym latami.

Liczyłem na odpowiedzi raczej techniczne, niż 'sam jesteś sobie winien', chyba od tego jest forum techniczne.

Powiedzieć, że zespół sterowania padł to nic nie powiedzieć, to oczywiste. Liczę na to, że ktoś miał taki sam przypadek i może zna odpowiedź na pytanie co dokładnie się stało. Jeśli nie, to trudno.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sob 07 Lip 2018, 16:05
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 09:18
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP przestało działać sprzęgło, awaria, brak możliwości jazd


Cytat:
okazjonalne kangurowanie to z tego co czytałem na forach więcej niż częste zjawisko, ludzie jeżdżą z tym latami.
Nie prawda i Ci co nie dadzą rady naprawić bądź widzą jakie koszty mogą wynieść to sprzedają potem swoje auto.
Cytat:
Liczyłem na odpowiedzi raczej techniczne
Bez podłączenia komputera i rozebrania całego mechanizmu nikt Ci nie powie w 100% i uwierz, że usterka tak jak u Ciebie w MCP ma różne przyczyny i nie napiszę Tobie aż tak dokładnie co poszło, bo musiałbym to wszystko widzieć i w tym przypadku nie chcę wprowadzać Ciebie naprawdę w błąd. Ponieważ, w jednym jest usterka silniczek, w drugim elektrozawór, w trzecim elektronika, a w czwartym sprzęgło i co mam napisać dokładnie nie widząc Twojego nawet auta. (Bądźmy tak szczerzy)
Powrót do góry
pepe172

Dyskutant



Dołączył: 17 Mar 2017
Posty: 57
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tuchola
Posiadane auto: c4 grand picasso- gaz byla toyota corolla verso,xara picasso nissan sunny ,seat ibiza
Piwa: 5/2
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 17:33
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP przestało działać sprzęgło, awaria, brak możliwości jazd


a olej za sprzegielka od skrzyni nie wylecial czasem puszcza uszczelka
Powrót do góry
spik (wp kontakt) Wystawiono 1 piw(a)
TheEasyrider

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 MCP
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 18 Sie 2018, 17:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP przestało działać sprzęgło, awaria, brak możliwości jazd


Napiszę dla porządku co się stało. Puściła uszczelka na wysprzegliku, przez co płyn hydrauliczny dał sprzęgłu smarowanie tam, gdzie smarowania być nie powinno. Wymiana wysprzeglika i sprzęgła na Valeo plus przyuczenie skrzyni za 2150 zł.
Powrót do góry
marek_c

Auto Maniak



Dołączył: 28 Sie 2014
Posty: 1305
Skąd jesteś (miejscowość / region): Pruszków
Posiadane auto: Renault Kadjar 1.6 dci
Piwa: 211/16
Wysłany: Sob 18 Sie 2018, 18:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP przestało działać sprzęgło, awaria, brak możliwości jazd


Czyli Pepe miał rację, piwo mu się należy Laughing
Powrót do góry
TheEasyrider

Czytelnik



Dołączył: 23 Cze 2018
Posty: 8
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: C4 Grand Picasso 2.0 MCP
Piwa: 0/1
Wysłany: Pon 20 Sie 2018, 07:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) MCP przestało działać sprzęgło, awaria, brak możliwości jazd


Racja, i postawiłem Smile
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Cactus

42 500

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie

CitroenC3

49 900

2018r.

38 000 km

śląskie

CitroenC5

17 900

2011r.

245 000 km

kujawsko-pomorskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System