Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Radeonik12

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnów
Posiadane auto: megane I ph II 1,4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lip 2018, 23:44
Temat postu:

Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


Witam wszystkich forumowiczów ....stoje przed powaznym dylematem ... Jezdze c5 juz ponad pol roku , przywiązałem sie do autka ale nie wiem czy mam sprzedac czy zostawic.

Robie ogólnie duzo km ok 40000 tys rocznie . Moj silniczek to 1.6 hdi.
1. Jaki przebieg potrafi silniczek wytrzymac ?Moje cacko ma ok 350000 tys...
2. Czy jeat mozliwy jakis maly chip tuning tego silnika bez poważniejszych usterek ?
3. Ile pali wam 1.6 hdi ? ( mi 7 litrow)
4. Rozwala mi sie siedzisko kierowcy . czy latwo jest zamienić na wersje z elektryka foteli ? ( pisze bo szczerze nie dowiedzialem sie za duzo na forum ...kazdy mial jakies problemy lecz nikt nie napisal czym byly konkretnie one spowodowane . mam siedzenia z wersji od sx . Nie wiem czym sie one różnią poza materialem ale mam problem z Kregoslupem i tak sie zastanawiam czy np fotere ze skóry lub weluru nie sa wygodniejsze od foteli sx czyli typ czarny szyty gruba nicia .
5. W niektorych fotelach od wewn str auta sa podlokietniki ... Ja nie mam np podlokietnika ale mam dzwignie ustawiwnia odcinka ledzwiowego . Czy w wersjach z podlokietnikiem takze jest mechanizm ustawienia odcinka ledzwiowego .
To chyba na tyle . Moich dziwacznych pytan .

Ogolnie zastanawiam sie nad c8, lub renault espacse...ale serduchem jestem przy c5 . Gdybym mial jasno napisane konkretniej patrzylbym na c5 . Panowie Panie wybaczcie Ale jak np wyszukuje " zywotnosc silnika 1.6 hdi to wyskakuja tylko bzdety . zero konkrretnej odp..
Tak samo z siedzeniami kostki takie siakie . Jeden musi kombinowac z elektryka drugi tylko zmienia ustawiania w komoyterze .... Idzie zglupiec .
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 00:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


Dobry wieczór.
Odpowiedź na pytanie numer 3.
W trasie około 4.5 litra przy prędkości do 120 km/h, miasto, jazda codzienna w tym żona około 5.5 litra na 100 kilometrów. Poniżej przesyłam fotki z dwóch tras (nad morze 707 km i Zakopane 433 z wynikiem 4.4 litra na setkę, 2 dorosłych i 2 dzieci plus pełen bagażnik wersja kombi, 1.6 HDi)



PS-7 litrów to fest mu butujesz....
Powrót do góry
gadu-gadu
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 00:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


C8 wg kompa pali 7l przy średniej prędkości 60 kilka...
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 12:52
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


Jak bym miał zmieniać to c5III z motorem 2.0 hdi 160KM. Wersja full ma to czego szukasz.
C8 ma dużo więcej miejsca ale wyżej się sziedzi a fotel ma mniej usrawień. Pali więcej bo to auto duże i ładowne.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
lyczko

Stały Bywalec



Dołączył: 06 Kwi 2014
Posty: 217
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wrocław
Posiadane auto: C5 1.6 HDI FAP 2010r. manual 5B sedan
Piwa: 9/1
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 15:44
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


Ja mam c5 1.6 2010 i jak patrzę na te Wasze wyniki spalania to nie mogę uwierzyć...
na kołach 18" i z moją ciężką nogą 95% po mieście to spalanie mam 10l...
w trasie schodzi do 8l ale w tedy z reguły tempomat na 160.

PS. FAP mam czysty jakbyś ktoś mi zarzucał
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 15:44
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 17:09
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


jak czytam o tych wynikach spalania 4-5 litrów to chyba jezdzicie 70- 80 km/h i tylko poza miastem...
.ja w trybie mieszanym osiagam 6,8 - 7 litrów ( wyświetlacz wskazuje rzeczywiste sprawdzone spalanie) a na autostradzie jakies 7,5-7,8 przy 140 km/h) Nigdy nie zszedłem żadnym citroenem poniżej 5 litrów
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
__Robert__

Auto Maniak



Dołączył: 15 Lut 2014
Posty: 3339
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen C5 X7 Tourer Exclusive 2.0 16V LPG
Piwa: 178/11
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 20:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


Po pół roku chcesz sprzedać, szybko coś. Silniki HDI przelatują spokojnie ok 700 tkm jeśli się oczywiście o nie dba.
Ja oczywiście nie chcę diesla więc jeżdżę Pb i mam spokój ( na blacie 260 tkm ). Ty się nie pytaj na forum czy sprzedać czy też zostawić, decyzja należy do Ciebie kolego.
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 21:12
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


jacekczewa napisał:
jak czytam o tych wynikach spalania 4-5 litrów to chyba jezdzicie 70- 80 km/h i tylko poza miastem...
.ja w trybie mieszanym osiagam 6,8 - 7 litrów ( wyświetlacz wskazuje rzeczywiste sprawdzone spalanie) a na autostradzie jakies 7,5-7,8 przy 140 km/h) Nigdy nie zszedłem żadnym citroenem poniżej 5 litrów


Kolego poniżej przesyłam fotki z mojego cytrona, pierwsza fota to ostatnie 2 tankowania, a druga to przebieg z ostatnich 10 tyś kilometrów, czyli jakieś 6-7 miesięcy do tyłu, samochodem jeżdżą dwie osoby, ja i żona - i nie oszczędzamy nogi na gazie trasa mieszana ale większość po mieście co widać po niskiej prędkości średniej, spalanie wylicza dobrze bo parę razy przeliczałem...



[

Ale wracając do tematu posta to nie rozumiem dlaczego autor się zastanawia nad sprzedażą po tak krótkim czasie użytkowania, jeśli faktycznie ma strach przy tym przebiegu jeździć to po co wogóle kupować samochód używany skoro robi rocznie 40 tyś km a teraz ma 350 nalatane minus pół roku czyli 20 tyś km to przy kupnie było 330 najechane... Druga sprawa to koszty jakie są poniesione przez te pół roku... Opłaca się to?
Powrót do góry
gadu-gadu
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 06 Lip 2018, 22:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


Cytat:
ale większość po mieście co widać po niskiej prędkości średniej, spalanie wylicza dobrze bo parę razy przeliczałem...
Tak przy takiej prędkości i nagrzany silnik faktycznie pokazuje realne, ale średnie całkowite i tak masz więcej, bo przy takim jeździe można pokazać jeszcze niższe spalanie co wystarczy noga z gazu i wtedy zrobić zdjęcie Wink

Cytat:
Jak bym miał zmieniać to c5III z motorem 2.0 hdi 160KM. Wersja full ma to czego szukasz.
Potwierdzam.
Powrót do góry
Radeonik12

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnów
Posiadane auto: megane I ph II 1,4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 13:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


Co do mojego spalania 7 litrow ...moje trasy sa w wiekszosci po autostradzie. Predkosc 120-140 km/h. Ale jeszcze nigdy nie zeszlem ponizej 6 litrow. CHYBA NIE POTRAFIE JEZDZIC. Wink
OSTATNIO WYMIENIALEM TYLNE TULEJE NA WAHACZACH ? Lewa prawa str 650 zl . Lubie to autko ale diesla kupilem przez przypadek. Wczesniej jezdzilem megane i ph ii. w lpg czulem co to ekonomicznosc . 9 litrow na 100 km przy predkosciach 140 hm/h. Ale mialem dzwona i od znajomego musialem kupic Cudownego c5 ale w dieslu...Troche sie boje diesla ...turbina , wtryski , itp. .C5 II w benzynie jest znacznie drozsza od diesla . A ze sprzedaza mojej cytrynki jest Ciezko nie jest to auto niemieckie i chyba dlatego jest spory problem ze sprzedaza.

Wiec zostane chyba przy mojej cytrynce ... Ale musze jeszcze pare plnow wlozyc...chcialbym usunac fapa. Z malym chiptuningiem silnika. Usuniecie fapa kosztuje u mnie 600 zl a chip tuning z usunieciem fap 700 wiec lepiej chyba dolozyc ta 100.

A panowie co do tego fotela ?? Wygodbiejsze sa ze skory niz alkantary ? Czy to tylko kwestia materialu a gabka i profil taki sam ???
Bo nie wiem czy wymienic siedzebia z jakiejs uzywki. Czy dac do tapicera wymieni gabke na mieksza i obszerniejsza i po klopocie .

???
Powrót do góry
Francuz_C8
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 20 Maj 2016
Posty: 1451
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wyżyna Lubelska
Posiadane auto: Citroën, C8, Exclusive, 2.2 HDi ML6CL, 2005... i jakieś dwa niemieckie.
Piwa: 84/53
Wysłany: Nie 08 Lip 2018, 14:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


Jak ruszamy temat spalania (OT z mojej strony, wybaczcie)...

Auto prawie 1900 kg, trzech pasażerów, jazda szybsza tam, gdzie się da. Jakaś 1/3 trasa obwodnicą Warszawy. Olej i filtry z początku maja. Opony w oryginalnym rozmiarze 215/60/R16, w każdej 2.5 bara. FAP chyba czysty, ale tego akurat nie wiem. Komputer pewnie trochę przekłamuje.

2.07, Dom-Wwa i z powrotem z trzema postojami, przez cały czas brak klimy, do Warszawy korki





6.07, taka sama trasa, do Wawy z klimatyzacją i korkami, dwa postoje





Może kogoś zainteresuje taka poważna analiza Wink
_________________
Do poczytania:
http://citroen.auto.com.pl/forum/regulamin.php
ZPA www.francuskie.pl
Moje C8
Było fajnie... a potem przekroczył 270 tysięcy :p
Powrót do góry
Radeonik12

Debiutant



Dołączył: 28 Kwi 2016
Posty: 34
Skąd jesteś (miejscowość / region): Chojnów
Posiadane auto: megane I ph II 1,4 16v
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 09 Lip 2018, 22:49
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


PANOWIE a co z innymi pytaniami ?? ;0
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Wto 10 Lip 2018, 22:31
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


Cytat:
PANOWIE a co z innymi pytaniami ??
A co jeszcze chcesz wiedzieć?.
Pytanie:
Podoba Ci się auto?, a jak nie to sprzedawać w końcu to Twoje auto, a nie nasze.

Porada:
Mając już tyle czasu auto to chyba wiesz na czym stoisz i nie wiadomo w jakim stanie drugi kupisz, a na kupno drugie auto też trzeba będzie trochę włożyć za wyjątkiem auta z salonu.
Z kolei, naprawa siedzeń i inne rzeczy to chyba też Tobie nie żaden problem co z pewnością zostawiając będziesz miał nadal ładne auto po zrobieniu wspomniane rzeczy i nie wiem co jeszcze Cię interesuje w sprawie jak w temacie.
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Wto 10 Lip 2018, 23:22
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Sprzedac czy zostawic ? C5 po lifcie


Odnośnie pytania numer 2 czyli tuning to można podjechać bezpiecznie na 130 koni, ale tylko w warsztacie który wie co robi a nie tylko kopiuj wklej i do domu a później radź se Pan sam... Zresztą chyba na forum jest kilka postów odnośnie chipów tego silnika... Trzeba poszukać i poczytać.

PS - poniżej dorzucę jeszcze foto z dzisiaj trasa Katowice - garaż cytrona, tempomat na 140 km/h, 90% autobana...
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Oceń swoje auto - opinie i testy użytkowników oraz porady przed kupnem auta.


CitroenC4 SpaceTourer

60 800

2020r.

120 000 km

małopolskie

CitroenC3

54 990

2020r.

47 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

49 800

2017r.

152 000 km

małopolskie

CitroenBerlingo

65 900

2019r.

106 000 km

mazowieckie

CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System