Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Idź do strony 1, 2  Następny
 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Wto 03 Lip 2018, 09:06
Temat postu:

Silnik 2.0hdi 136KM


Witam

Moja cytrynka od dłuższego czasu po odpaleniu dymi (przez 2-3 sek) na biało z odcieniem niebieskawym (im dłużej stoi w garażu tym więcej dymu)a silnik pracuje przez pewien czas jak typowy stary ciągnik C330( parę osób zwracało uwagę ze coś za głośno i nierówno pracuje silnik) zerkałem na płyn chłodniczy i nie widzę aby go ubywało.podczas jazdy autkiem i gwałtowniejszym przyspieszaniu z wydechu wydobywa się czarny dym(wtryski regenerowane ponad miesiąc temu, zawór EGR wymieniany na nowy pół roku temu) mimo FAP. Został mi do wymiany zawór wysokiego ciśnienia ponieważ podczas takich przyśpieszeń słychać tak zwane "grzechotanie". Czasami ale to nie zawsze się dzieje na postoju słyszę jak falują delikatnie obroty silnika. Całe to dymienie pojawiło się od momentu gdy mechanik przy okazji wymiany poduszek pod silnikiem(3 szt) chciał sprawdzić wtryski(DELPHI) na stole(okazało się ze parametry mieszczą się w normie) wiec wyczyścił wtryski i założył je ponownie(ale pozamieniał miejscami) po odebraniu autka podczas gwałtownych przyśpieszeń straszeni coś zgrzytało i szarpało kierownicą wiec autko z powrotem do mechanika(nawet 10 min nim nie jeździłem). Po głębokiej analizie okazało sie ze poluzowany był przegub.....sick....autko odebrane ale dymił na czarno. wiec wkurzony pojechałem już do innego mechanika i okazało sie ze wtryski zostały zamontowane bez podkładek i się po zapiekały....wiec wtryski do regeneracji(ale i tak zostały wymienione na inne regenerowane bo mechanik takie posiadał na stanie). Przez tydzień jazdy autko nie dymiło(a przynajmniej ja tego nie zauważyłem) ale to tylko tydzień był spoko...a teraz nie dość ze dymi na czarno(ale nie ma jakiejś mega dużej chmury jak przy poprzednich wtryskach) to w dodatku przy odpalaniu dymi na biało-niebieskawy kolor.

poza tym jak jadę spokojnie autkiem i mam około 1700obrotów to autkiem delikatnie szarpie, a szczególnie to czuć gdy zjeżdżam z górki. gdy jadę na wstecznym i dodam gazu to zawsze mi gwałtownie szarpie(skrzynia automatyczna 6 biegowa)
diagnostyka komputerowa nie wykazywała jakiś istotnych błędów(tak przynajmniej powiedział mi mechanik)
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3822
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 03 Lip 2018, 21:43
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Trzeba zakodować nowe wtryski w sterowniku silnika, co do szarpania to powodów może być kilka, naj lepiej wróc do mechanika i niech to jeszcze raz sprawdzi.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
arcus1985

Stały Bywalec



Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 229
Skąd jesteś (miejscowość / region): Wałbrzych
Posiadane auto: Citroen c5 tourer exclusive 2.0Hdi 136km RHR, 2009r
Piwa: 7/1
Wysłany: Wto 03 Lip 2018, 23:21
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Podłącze się do tematu. Mam prawie identyczne objawy co kolega wyżej i to samo porobione z tym że u mnie szarpie pod górę a nie w dół, również kopci na czarno jak depne I również dymek z rana na zimny motor po odpaleniu z tym że bez odcienia niebieskiego... U mnie na biało-szaro. Również egr półroczny I wymieniane wtryski na regenerowal. Czy źle wpisanie wtryskow może takie objawy powodować? Dzieki i czekam na opinie Wasze
Powrót do góry
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 04 Lip 2018, 06:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Mechanik kodował wtryski te na których obecnie jeżdżę,czyli co, ma jeszcze raz zakodować?Do mechanika tak czy siak jadę bo ma mi sprawdzić to dymienie, prawdopodobnie jeżeli to nie jest kondensacja pary to jest jakaś nieszczelność(płyn chłodniczy), ale to się okaże dopiero u mechanika ...dzisiaj jadę do ASO Kielce zobaczymy co stwierdzą i czy ogarną temat
Powrót do góry
Kamilek1210

Czytelnik



Dołączył: 04 Lip 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Szczecin
Posiadane auto: Citroen c4 coupe 2.0 hdi
Piwa: 0/1
Wysłany: Sro 04 Lip 2018, 12:06
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Witam, mam bardzo podobny problem mianowicie 1700 obrotów i nie ważne czy zimny czy cieply czy przy 140km/h czy przy 20km/h w momencie dodania gazu auto zaczyna delikatnie ale wyczuwalnie zwalniac (cos ala hamowanie silnikiem) i po 5 sekundach dopiero przyspiesza. Nie ma reguły oprócz 1700 obrotów. Problem występuje w trasie i jak jedziesz do mechanika problemu nie ma i nie jestes w stanie wgle pokazac reakcji samochodu. Tydzień będzie dobrze a potem ni z tego ni z owego znowu problem powraca.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Sro 04 Lip 2018, 12:06
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Sro 04 Lip 2018, 17:57
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Uszkodzony czujnik temperatury paliwa wraz z pinami, nieprawidłowa praca zaworu wysokiego cisnienia, brak korekcji na 3 i 4 wtrysku(na wykresie linia prosta). Efekt wizyty w Aso Kielce. Poza tym dowiedzialem sie ze ktos wycial,albo cos kombinowal przy fapie poniewaz nie ubywa plynu, a co ciekawe komputer pokazal wymiane fapu 65k km temu a ja nic przy tym nie robilem a przejechalem autem 120kk km.
Kody błędów to
P0181 (spójność zmiany temepratury) i P0183[/b]( zwarcie z plusem, przerwa w obwodzie lub wartość zbyt niska)(DCM3.4) sygnał temepratury oleju napędowego
U1219 (ESP81) Usterka automatycznie włączanie hamulca postojowego sterowanego elektrycznie(FSE)
U2005(Suspension_ecotech) wzbudzenie(nieprawidłowy odbiór prędkości pojazdu)
U1213(DSG) Błąd informacji o prędkości pojazdu, odebranej przez CAN kalkulatora ABS lub ESP
C155C(FSE) - (blokada mechaniczna) i C1555 - (zwarcie z masą lub zwarcie z plusem) - Usterka-przycisk włączania/wyłącznia elektrycznego hamulca postojowego
F9D1 - błąd wejść czujników mechanizmu lusterka pasażera- (zwarcie z masą lub zwarcie z plusem)


Co do tych szarpan przy 1700 obrotow to wina zaworu egr, trzeba nauczyc go troszke innej pracy... jechac z obrotami okolo 2800 i zaczac hamowac silnikiem do obrotow 1700, (zawor egr otwiiera sie przy 1750) i powtorzyc taka czynnosc co najmniej 5 razy, na rownej drodze!!to powinno zmienic delikatnie charakterystyke pracy egr.jeżeli to nie pomoże to serwis(ale ogolnie to jest normalne zachowanie auta)
Powrót do góry
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 05 Paź 2018, 06:51
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


moje usterki nadal występują (dymienie na biało przy odpalaniu, problem z odpaleniem na zimnym silniku, dymienie podczas gwałtownego przyspieszania( nie ważne czy zimny czy rozgrzany), nierówna praca silnika głownie jak jest zimny)i to mimo zakodowania od nowa wtrysków itp. Wymieniłem zawór wysokiego ciśnienia i autko przestało grzechotać czyli trafiona wymiana, wymieniony czujnik temperatury i to tez pomogło bo na kompie temp już nie skacze, choć nie wiem czy mechanik wymienił mi piny przy tym czujniku . Jeden z dobrych mechaników stwierdził ze wtryski bo...znalazł w paliwie opiłki(tylko nie wiem czy w filtrze paliwa czy na pompie) Koszt u niego regeneracji wtrysków i pompy to min 5000,a przeważnie kończy się na 7tys.ale ten mechanik nie chce zbytnio robić systemu Delphi i proponował mi poszukać sobie innego zakładu co tez uczyniłem....w nowym zakładzie wymontowali wtryski i pompę i co się okazało...wtryski na stole mają ideale parametry, pompa daje odpowiednie ciśnienie i jest w dobrej kondycji a opiłki to podobno normalna rzecz...kompresja po 26 na kazdym cylindrze podobno przewody tez posprawdzali i...nie znaleźli problemu a silnik nadal chodzi " na dole"fatalnie" i komputer pokazuje im ze na 2 wtryskach duże korekcje.....Ktoś ma jakieś pomysły czy borykał się z podobnymi objawami?pomóżcie bo cholerne auto nie daje mi już spać po nocach a u mechaników stoi już 2 tyg i każdy rozkłada ręce
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pią 05 Paź 2018, 09:59
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Cytat:
w nowym zakładzie wymontowali wtryski i pompę i co się okazało...wtryski na stole mają ideale parametry, pompa daje odpowiednie ciśnienie i jest w dobrej kondycji a opiłki to podobno normalna rzecz.
Nie bardzo rozumiem wyjęcie pompy i wtrysków bez wcześniejszy rozeznania jakim jest diagnostyka komputerowa, a opiłki nie jest w tych układach normalną rzeczą i najwidoczniej po stronie niskiego ciśnienia paliwa wytwarza opiłki co odbija się na właściwie podanie paliwa do zasobnika wysokiego ciśnienia czego właściwie nie zajrzano, ale zamiast tego to jak widać od razu wyjęcie wtryski i pompy Confused
Powrót do góry
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pią 05 Paź 2018, 21:47
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Auto wykazywalo nieprawidlowa prace na 2 wtryskach, pojawily sie opilki w ukladzie paliwowym wiec elementy poszly do sprawdzenia.
Powrót do góry
archie39

Auto Maniak



Dołączył: 04 Lut 2011
Posty: 691
Skąd jesteś (miejscowość / region): Świętokrzyskie
Posiadane auto: Citroen C5 Tourer 2011, 3.0 HDI, był C5 2,2 HDI 2001r
Piwa: 45/0
Wysłany: Pon 08 Paź 2018, 18:48
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Opiłki są z pompy CR, ale to nie wina wtrysków. Podejrzewam, że z tymi wtryskami to robią Cię w konia. Wtryski i pompę CR najłatwiej zdiagnozować za pomocą DB podczas jazdy testowej autem. Wystarczy porównać zadane i zmierzone parametry. Jeśli pompa CR daje zadane ciśnienie to nie ma jej co ruszać. Tak samo odnośnie egr i turbiny. Miałeś jakąś jazdę z laptopem na kolanach i analizę logów?
Spróbuj zalać 250ml mixolu na bak benzyny, może wtryski się ożywią, bo jak brak korekt to mogą być przytarte. Przelewy były sprawdzane?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 08 Paź 2018, 21:42
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Cytat:
Jeśli pompa CR daje zadane ciśnienie to nie ma jej co ruszać.
A co z opiłkami mają zrobić?

Cytat:
Podejrzewam, że z tymi wtryskami to robią Cię w konia.
Nie robią w konia, ale nie umieją albo nie rozumieją , że jak już są opiłki to i w całym układzie paliwowym się znajdują co każda naprawa wtrysków bez naprawy pompy CR będzie ponowna usterka z wtryskami, tak więc, pompa CR do naprawy (bo ma zbyt niskie ciśnienia paliwa i stąd dużo ilości śladów powietrza idące do pompy CR oraz zatarcie, na którym powoduje opiłki) i przeczyszczenia całego układu paliwowego związane z opiłkami.
Powrót do góry
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Sob 20 Paź 2018, 16:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Zregenerowałem pompę,wtryski i przepłukałem cały układ paliwowy wraz z bakiem.Auto na probie jazdy trochę przykopciło na czarno,ale niewiele , po czym wyskoczył błąd antypolution....na kompie pokazało błąd na 3 wtrysku, coś o zamknięciu-zakonczeniu korekcji.Od momentu regeneracji auto nawet już dobrze pracuje(choć ja i tak uważam ze chodzi dość głośno w porównaniu do innych silników 2.0 hdi),delikatne jasne dymienie występuje na zimnym silniku po odpaleniu i większe białe dymienie przy gwałtownym przyspieszeniu.Po rozgrzaniu silnika dymienia nie widzę za sobą.Tak to na razie jest oki
P.S.
( WTRYSKI I POMPA poszła do innego mechanika który stwierdził uszkodzenie wtrysków na maszynie(podobno lały) i obecność opiłków pod mikroskopem) Po naprawie dostałem roczna gwarancje .po 500km mam podjechać do mechanika czy wtryski i pompa poprawnie działają bo to czas przyuczenia kompa do nowych elementów
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 22 Paź 2018, 14:08
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Cytat:
po czym wyskoczył błąd antypolution....na kompie pokazało błąd na 3 wtrysku, coś o zamknięciu-zakonczeniu korekcji.
Podaj dokładny opis takowego błędu oraz pokaż komputerowo korekty wtrysków, bo tak być nie może.

Cytat:
Po naprawie dostałem roczna gwarancje .po 500km mam podjechać do mechanika czy wtryski i pompa poprawnie działają bo to czas przyuczenia kompa do nowych elementów
Jedna wielka ściema i widać, że zamontowane wtryski bez użycia diagnostyki komputerowej co jest wielkim błędem przy układzie wtryskowym Delphi.
Powrót do góry
michal30flash

Dyskutant



Dołączył: 18 Paź 2013
Posty: 60
Skąd jesteś (miejscowość / region): świętokrzyskie
Posiadane auto: citroen c5 2.0 HDI RHR 136KM automat 2009r
Piwa: 1/4
Wysłany: Pon 22 Paź 2018, 19:25
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Bylem dzisiaj ma diagnostyce i.... korekcja 1 wtrysku na jalowym biegu -87 ms, 2 giego 9 ms, trzeciego -9, czwartego +76ms, jakas masakra, zaden mechanik w kielcach nie jest w stanie tego g... ogarnac a ja wydaje tylko kase ludzac sie ze bedzie oki. Regeneracje pompy i plukanie musialem zrobic bo byly piłki.na co musze w takim razie zwrocic uwage i co dokladnie zrobic?
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 22 Paź 2018, 20:26
Temat postu:

Re: ( Citroen C5 ) Silnik 2.0hdi 136KM


Z Twojego opisu wynika, że wtryski wcale nie robione skoro takie korekty wychodzą i choć tutaj pozostaje pytanie: Czym i jakim diagnostyką sprawdzane korekty.

Cytat:
co musze w takim razie zwrocic uwage i co dokladnie zrobic?
Mając gwarancję to należy jak najszybciej oddać do dalszej naprawy i z tym tak nie jeździć, bo może jeszcze pogorszyć sytuację choćby uszkodzenie silnika.
W ramach gwarancji nic nie możesz zrobić, a tylko ten kto naprawiał i dał gwarancję ma doprowadzić do końca albo zwrot poniesionych kosztów. Choć tutaj możesz poprosić o wydruk lub zrobienie zdjęcie przestawiające paramenty pracy silnika oraz zapytaniem w jakich kolejności zostało zakodowane wtryski.

Ps.
Podaj na wp numer vin pojazdu jak możesz.
Powrót do góry
Wystawiono 1 piw(a)
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C5 »

Opinie o samochodach Citroen C5 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C5 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia -układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC5

20 700

2009r.

239 000 km

mazowieckie

CitroenBerlingo

28 700

2013r.

212 000 km

mazowieckie

CitroenC3 Aircross

69 850

2022r.

27 500 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Cactus

32 999

2014r.

140 300 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System