Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso 2.0 benzyna - problemy z ABS/ESP/ASR



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szlukowski

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lip 2018, 21:12
Temat postu:

C4 Grand Picasso 2.0 benzyna - problemy z ABS/ESP/ASR


Witajcie, od kilku tygodni zmagam się z problemem który trapi moje C4 Grand Picasso 2007, silnik 2.0 benzyna (instalacja LPG Landi Renzo Omegas), 4-biegowy hydrauliczny automat. Od ~6 tygodni auto bez żadnego konkretnego powodu przechodzi w tryb serwisowy, kolejność pojawiania się błędów jest następująca: Handbrake faulty -> ABS faulty -> ESP faulty -> ASR faulty. Po przejechaniu jakichś 10-12 minut w tym stanie pojawia się kolejny błąd skrzyni biegów (Gearbox Faulty), która przechodzi w tryb awaryjny, blokuje przełączanie 1 i 2 biegu przy ruszaniu; start następuje z 3 biegu, natomiast w czasie jazdy działa kickdown i można zrzucić do 2 biegu. Do momentu zatrzymania kół można zrzucić do 1 biegu, 3 bieg wskakuje po zatrzymaniu. Wyłączenie zapłonu i przejechanie 20-30 metrów kasuje błędy, po kilku chwilach skrzynia odblokowuje przerzucanie 3 biegu i działa normalnie aż do momentu ponownego wystąpienia błędów. Nie istnieją żadne warunki, w których można to powtórzyć w kontrolowany sposób, błąd pojawia się spontanicznie - czasami jest spokój przez kilka dni, czasami wywala błędy co 2-3 minuty. Skrzynia nigdy nie wyrzuca błędu samoistnie, dopiero po serii błędów związanych z kontrolą trakcji; po podłączeniu Lexii wyświetlają się błędy U0404 (błąd komunikacji ze skrzynią biegów) i błąd U1313 (błąd ABS). Było podejrzenie, że to przez ECU które miało wygrzaną/nadpaloną jedną ścieżkę; ECU zostało wymienione, następnie zmiana pompy ABS która zgłaszała problem, ale nie pomogło. Wymieniony został również czujnik pedału hamulca, nic nie pomaga. Jeździłem również z podłączonym ELM327II do portu OBD-II, żadne dodatkowe błędy się nie pojawiają. Problemy nasilają się powyżej 24 stopni Celsjusza. Po wystąpieniu serii tych błędów klimatyzacja przestaje chłodzić, po wyłączeniu zapłonu wszystko wraca do normy. Mechanicy rozkładają ręce, mam dosyć kolejnych wymian podzespołów które nie pomagają, a mi kończą się już pomysły. Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem? Co to może być?

Pozdrawiam,
Szymon
Powrót do góry
kober8

Stały Bywalec



Dołączył: 26 Mar 2013
Posty: 116
Skąd jesteś (miejscowość / region): Tarnów
Posiadane auto: Citroen C4 EXCLUSIVE benzyna 2.0 16V 138 KM 2005
Piwa: 6/4
Wysłany: Wto 03 Lip 2018, 05:34
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso 2.0 benzyna - problemy z ABS/ESP/ASR


Moim skromnym zdaniem wymieniłbym automat stopu.
_________________
Kto szybko jeździ.....tego potem wolno niosą
Powrót do góry
szlukowski

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 2
Skąd jesteś (miejscowość / region): Bydgoszcz
Posiadane auto: Citroen C4 Grand Picasso 2.0
Piwa: 0/0
Wysłany: Wto 03 Lip 2018, 06:55
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso 2.0 benzyna - problemy z ABS/ESP/ASR


Spróbuję, chociaż zostało to już wymienione. Czyżby GORDON sprzedał mi felerną część?
Powrót do góry
HERMES
Moderator

Auto Maniak



Dołączył: 30 Wrz 2008
Posty: 3814
Skąd jesteś (miejscowość / region): Starachowice
Posiadane auto: Citroen Peugeot Renault
Piwa: 174/25
Wysłany: Wto 03 Lip 2018, 21:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 Picasso ) C4 Grand Picasso 2.0 benzyna - problemy z ABS/ESP/ASR


Sprawdz masy na silniku i w komorze.
_________________
Prosze pytać na pw.
Powrót do góry
komunikator tlen - status skype status
Franki23

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C4 picasso Grand 2.0i
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 15:13
Temat postu:

Abs


Ja miałem takie same objawy powyżej 100 km/h zaswiecala się hoinka na desce i tylko pozostawało zatrzymać się na poboczu zgasić silnik i ruszać ponownie. Wyczyszczenie czujników ABS, Piast kół przednich oraz pierścieni magnetycznych na łozyskach zalatwilo sprawę.

Pozdrawiam
_________________
Franki 23
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 15:13
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Franki23

Debiutant



Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 28
Skąd jesteś (miejscowość / region): Jaworzno
Posiadane auto: Citroen C4 picasso Grand 2.0i
Piwa: 0/1
Wysłany: Wto 14 Sie 2018, 15:14
Temat postu:

Abs


Ja miałem takie same objawy powyżej 100 km/h zaswiecala się hoinka na desce i tylko pozostawało zatrzymać się na poboczu zgasić silnik i ruszać ponownie. Wyczyszczenie czujników ABS, Piast kół przednich oraz pierścieni magnetycznych na łozyskach zalatwilo sprawę.

Pozdrawiam
_________________
Franki 23
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 Picasso »

Opinie o samochodach Citroen C4 Picasso - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 Picasso ) Elektronika/Elektryka/Komunikaty.


CitroenC4

19 990

2012r.

162 000 km

wielkopolskie

CitroenBerlingo

31 900

2014r.

188 668 km

mazowieckie

CitroenC3

12 990

2013r.

73 000 km

śląskie

CitroenC3

7 900

2007r.

218 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System