Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C8 ) Niskie ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Luko7269

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lębork
Posiadane auto: Citroen c8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lip 2018, 14:00
Temat postu:

Niskie ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku


Witajcie, mam taki problem w mojej cytrynce.
Gdy silnik osiągnie pełną temperaturę pojawia mi się kontrolka wraz z komunikatem o niskim ciśnieniu oleju.
Dzieje się to po każdorazowym odpaleniu silnika (rozgrzanego) i znika po przegazowaniu do ok. 1800 obrotów.
Komunikat nie pojawi się do kolejnego zgaszenia i ponownego odpalenia silnika.
Jeśli temperatura spadnie po odpaleniu nic się nie pojawi.Sytuacja ta zaczęła mieć miejsce od pozostawienia auta w warsztacie. Zakres prac pierwszy to: wymiana czujników (zapalały się kontrolki abs i esp), wymiana oleju (wlano ELF 10W40) oraz filtrów, wymiana simeringów na półosiach oraz lokalizacja wycieku oleju. Wszystko ów serwis zrobił a wycieku nie znalazł , a ubywało oleju ok 1l na 1000 Km.Podjechałem potem do gazownika na wymiane filterków i od słowa do słowa powiedziałem, że gdzieś ucieka olej. Zaprosił mnie gazownik do kanału i pomocnikowi kazał przygazować. Strumieniem leciało z filtra olejowego. Wróciłem zatem do poprzedniego warsztatu na dalsze prace i usunięcie wycieku.
Warsztat wymienił mi obudowe filtra tą plastikową pokrywke na nową ponoć oryginalną.Zapłaciłem 140 zł bo zależało mi na czasie.
Odebrałem autko szczęśliwy i wracając do domu po 30Km pojawił się pierwszy raz komunikat o niskim ciśnieniu oleju. wróciłęm więc znów do warsztatu.Wymienili czujnik ciśnienia oleju. Rezultat- żaden czyli na zimnym silniku ok a na ciepłym się pojawia. W tym momencie stwierdziłem iż do tego warsztatu już nie pojadę.Postanowiłem, że wymienie ponownie filtr tak na wszelki wypadek. wymieniłem na MANN-a i nic. Dalej to samo. Jednak niepokoi mnie jedna rzecz. ta obudowa ponoć oryginał nie ma żadnych oznaczeń citroenowskich. podejrzewam, ze serwis zrobił wał i wstawili zamiennik. Mechanik wymieniający filtr powiedział, że filtr ten dziwnie lata w środku.Stwierdził też że olej jest dziwnie wodnisty jak na 10w40. miał ktoś podobny problem?
Pozdrawiam
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pon 02 Lip 2018, 16:15
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Niskie ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku


zapytam wprost...czy w Lęborku jest tylko jeden mechanik.....oleje po nagrzaniu są naprawdę rzadkie.....filtr wchodzi do obudowy na wcisk "cyckiem" do dołu na to pokrywka. Ubytek 1l na 1000 litrow to bardzo dużo i nie należy sie sugerować durnym wpisem producentów aut wszelkiej maści że może ubywać 1 litr oleju silnikowego...to nie jest normalne ...
Fajnie byłobu gdybys uzupełnił w profilu typ silnika
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Luko7269

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lębork
Posiadane auto: Citroen c8
Piwa: 0/0
Wysłany: Pon 02 Lip 2018, 19:11
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Niskie ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku


Właśnie kolego z tym Lęborkiem to nie do końca tak. Auto robiłem w Gdyni. Specjalnie pofatygowałem się 60Km bo tam jest serwis zajmujący się autami francuskimi. Silnik mam 1997 cm^3 103 kW. Dopiero po tych końcowych naprawach stwierdziłem, że coś jest nie tak. Podjechałem do mechanika w Lęborku. Z tego co widzę to oszukali mnie na tej obudowie filtra za 140 zł. Miała być oryginalna, dlatego podobno tak droga a nie ma na niej żadnych sygnatur producenta. Zacząłem zatem podejrzewać większe wały idące w tym serwisie. Dopiero wtedy zagłębiłem się w faktury. Olej ELF w cenie 33zł za litr co jest wygórowaną ceną wg mnie w stosunku do cen rynkowych.
Dziwnie to wszystko wygląda. Przed wymianami nigdy taki komunikat się nie pojawił.
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 02 Lip 2018, 20:10
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Niskie ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku


Cytat:
, wymiana oleju (wlano ELF 10W40) oraz filtrów
Od nowości miałeś olej 5W40 i taki należało zastosować niż zastosowano. Natomiast, producent zaleca Total o klasyfikacji OEM PSA B71 2296 API/ACEA: SM/A3+B4.
Natomiast, przy kupnie filtra olejowego powinno być nowe uszczelki nawet do tej obudowy plastykowej i dziwne, że zmieniano obudowę, no chyba, że została złamana podczas odkręcania i to wyjaśniałoby wymiany tej obudowy, na którym Ty nie powinieneś zapłacić.

Z opisu wynika, że nie ten olej zastosowany to jeszcze pewnie i złamali obudowę, nie pisząc już o filtrze oleju.
Powrót do góry
Luko7269

Czytelnik



Dołączył: 02 Lip 2018
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lębork
Posiadane auto: Citroen c8
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 05 Lip 2018, 12:41
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Niskie ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku


A może ten olej być przyczyną? Warto by wymienić?
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Czw 05 Lip 2018, 12:41
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
lecsu

Stały Bywalec



Dołączył: 16 Lut 2014
Posty: 194
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: citroen C5 x7 tourer 2.0i16V 2008
Piwa: 24/2
Wysłany: Czw 09 Sie 2018, 22:13
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Niskie ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku


Olej o nieodpowiedniej klasie może być tego przyczyną. Ten silnik wymaga 5W40. Ja, aby nie być narażony na nieuczciwośći i podróbki przy wymianie - wymieniam sam, żadna filozofia. A kupuję na stacji shell, bo firmowa stacja to ostatnie miejsce, gdzie - nawet nieświadomie - sprzedawca miałby podróbkę oleju swojej marki. W internecie róznie z tym bywa i trudno mieć pewność. Na stacj benzynowej płacę więcej, ale mam pewność. Ze zdaniem oleju przepracowanego nie ma problemów - w miastach są PSZOK-i i tam przyjmują bez łaski.
Powrót do góry
jacekczewa

Auto Maniak



Dołączył: 17 Kwi 2009
Posty: 3784
Skąd jesteś (miejscowość / region): Czestochowa
Posiadane auto: Citro DS 5 2,0 hdi 163 KM 2014R
Piwa: 323/2
Wysłany: Pią 10 Sie 2018, 06:56
Temat postu:

Re: ( Citroen C8 ) Niskie ciśnienie oleju na rozgrzanym silniku


"firmowa" stacja shell tak dla wyjaśnienia to stacja prywatna franczyzowa....przepłacanie za olej na stacji gdzie na wet bułka jest 3x droższa.....hm każdy ma swoja filozofię pewności.....
_________________
było wiele opli, vw, mercedesy, 2 citrony, BMW x3 x-drive a teraz znowu citron
Powrót do góry
gadu-gadu
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C8 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C8 »

Opinie o samochodach Citroen C8 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C8 ) Silnik iskrowy-uklad chłodzenia-układ zasilania-układ napędowy.


CitroenDS3

35 500

2015r.

126 000 km

śląskie

CitroenC5

19 900

2008r.

149 000 km

śląskie

CitroenC5

28 777

2011r.

207 000 km

pomorskie

CitroenDS5

55 800

2016r.

113 000 km

małopolskie

CitroenC5

17 900

2012r.

323 000 km

wielkopolskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System