Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) 1.6 HDi 112KM Szarpnięcie po puszczeniu gazu w czasie jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bater

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: DS4 2011 1.6 eHDI 82kW FAP DV6C
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 30 Cze 2018, 16:23
Temat postu:

1.6 HDi 112KM Szarpnięcie po puszczeniu gazu w czasie jazdy


Mój pierwszy post, więc witam całe forum bardzo serdecznie!

Niestety tak jak większość użytkowników, swój pierwszy post piszę z prośbą o pomoc, ponieważ jestem świeżym użytkownikiem Citroena C4 B7 z silnikiem diesla (wcześniej posiadałem same benzyniaki)

Czy normalnym zjawiskiem w tym aucie jest sytuacja, w której po puszczeniu pedału gazu następuje wyraźnie odczuwalne szarpnięcie, jakby na którymś elemencie układu napędowego był luz: auto jest napędzane (przy wciśniętym gazie), puszczenie gazu (ułamek sekundy bezwładności auta) i uderzenie/szarpnięcie przeskoczenie na napędzanie siłą bezwładności z wyraźnym odczuciem uderzenia. Nie wiem jak to dokładniej opisać.

Dodam, że ma to miejsce przy różnych prędkościach na różnych biegach. Występuje również z różną siłą, ale praktycznie za każdym puszczeniem gazu.

Dodatkowo przy porannym rozruchu silnika, czuć mocne uderzenie w momencie odpalania/rozruchu. Wymieniana była górna poduszka silnika. To uderzenie w momencie odpalania zmalało, ale wciąż jest. Została jeszcze dolna - czy ona może być przyczyną? Benzynowy silnik odpalał się zupełnie inaczej Smile

Silnik pracuje równo zaraz po odpaleniu. Ładnie przyspiesza. Niestety zdarzają się momenty w czasie jazdy, że czuć również LEKKIE szarpnięcie w czasie jazdy z wciśniętym gazem - to rzadko, ale się zdarzają.

Auto miało zmieniane wszystkie 4 wtryski z 9802448680 na 9674973080 (lub odwrotnie, już nie pamiętam), ponieważ padł jeden wtrysk. Razem z czujnikiem wałka rozrządu od tych wtrysków. Wykonana została również wykonana adaptacja wtrysków.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Gabriel Staniecki

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: C4 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Sie 2021, 19:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.6 HDi 112KM Szarpnięcie po puszczeniu gazu w czasie jazdy


Witam,

też jestem nowy tutaj i mam dokładnie ten sam problem w swoim C4 2007, przebieg 110.000 km.
Udało Ci się dojśc co było przyczyną ???
Będę wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
Krygon

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lbn
Posiadane auto: Citroen c4 Grand Picasso 1.6 HDI 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Wrz 2021, 18:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.6 HDi 112KM Szarpnięcie po puszczeniu gazu w czasie jazdy


Mam identyczny problem, czy ktos juz go rozwiazal?
Powrót do góry
rw4

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2023
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C4 1.6HDI 92KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Gru 2023, 13:38
Temat postu:

Re: 1.6 HDi 112KM Szarpnięcie po puszczeniu gazu w czasie jazdy


Witam serdecznie wszystkich!

Mam ten sam problem co autor posta, ale w wersji 92KM. U mnie problem pojawił się po wymianie sprzęgła. Auto jest było w wielu warsztatach i nikt nie może znaleźć przyczyny. Czy komuś udało się rozwiązać ten problem ? Może ktoś ma jakiś pomysł, w którym kierunku szukać ?

Układ paliwowy sprawdzany, sterownik silnika wymieniony, wtryski podmieniane z innego do testów wraz z kodowanie, poduszki silnika wymieniane, problem nadal występuje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC4 Grand Picasso

15 800

2009r.

183 000 km

mazowieckie

CitroenDS4

46 900

2016r.

106 000 km

wielkopolskie

CitroenDS4

34 900

2013r.

150 000 km

kujawsko-pomorskie

CitroenC5

10 900

2006r.

170 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

59 900

2017r.

215 000 km

mazowieckie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System