Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C4 ) 1.6 HDi 112KM Szarpnięcie po puszczeniu gazu w czasie jazdy



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
bater

Debiutant



Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Zielona Góra
Posiadane auto: DS4 2011 1.6 eHDI 82kW FAP DV6C
Piwa: 0/1
Wysłany: Sob 30 Cze 2018, 16:23
Temat postu:

1.6 HDi 112KM Szarpnięcie po puszczeniu gazu w czasie jazdy


Mój pierwszy post, więc witam całe forum bardzo serdecznie!

Niestety tak jak większość użytkowników, swój pierwszy post piszę z prośbą o pomoc, ponieważ jestem świeżym użytkownikiem Citroena C4 B7 z silnikiem diesla (wcześniej posiadałem same benzyniaki)

Czy normalnym zjawiskiem w tym aucie jest sytuacja, w której po puszczeniu pedału gazu następuje wyraźnie odczuwalne szarpnięcie, jakby na którymś elemencie układu napędowego był luz: auto jest napędzane (przy wciśniętym gazie), puszczenie gazu (ułamek sekundy bezwładności auta) i uderzenie/szarpnięcie przeskoczenie na napędzanie siłą bezwładności z wyraźnym odczuciem uderzenia. Nie wiem jak to dokładniej opisać.

Dodam, że ma to miejsce przy różnych prędkościach na różnych biegach. Występuje również z różną siłą, ale praktycznie za każdym puszczeniem gazu.

Dodatkowo przy porannym rozruchu silnika, czuć mocne uderzenie w momencie odpalania/rozruchu. Wymieniana była górna poduszka silnika. To uderzenie w momencie odpalania zmalało, ale wciąż jest. Została jeszcze dolna - czy ona może być przyczyną? Benzynowy silnik odpalał się zupełnie inaczej Smile

Silnik pracuje równo zaraz po odpaleniu. Ładnie przyspiesza. Niestety zdarzają się momenty w czasie jazdy, że czuć również LEKKIE szarpnięcie w czasie jazdy z wciśniętym gazem - to rzadko, ale się zdarzają.

Auto miało zmieniane wszystkie 4 wtryski z 9802448680 na 9674973080 (lub odwrotnie, już nie pamiętam), ponieważ padł jeden wtrysk. Razem z czujnikiem wałka rozrządu od tych wtrysków. Wykonana została również wykonana adaptacja wtrysków.

Proszę o pomoc. Pozdrawiam
Powrót do góry
Gabriel Staniecki

Czytelnik



Dołączył: 25 Sie 2021
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): łódzkie
Posiadane auto: C4 2007
Piwa: 0/0
Wysłany: Sro 25 Sie 2021, 19:27
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.6 HDi 112KM Szarpnięcie po puszczeniu gazu w czasie jazdy


Witam,

też jestem nowy tutaj i mam dokładnie ten sam problem w swoim C4 2007, przebieg 110.000 km.
Udało Ci się dojśc co było przyczyną ???
Będę wdzięczny za pomoc.
Powrót do góry
Krygon

Czytelnik



Dołączył: 14 Wrz 2021
Posty: 4
Skąd jesteś (miejscowość / region): Lbn
Posiadane auto: Citroen c4 Grand Picasso 1.6 HDI 2011
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 17 Wrz 2021, 18:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C4 ) 1.6 HDi 112KM Szarpnięcie po puszczeniu gazu w czasie jazdy


Mam identyczny problem, czy ktos juz go rozwiazal?
Powrót do góry
rw4

Czytelnik



Dołączył: 21 Gru 2023
Posty: 1
Skąd jesteś (miejscowość / region): Gdańsk
Posiadane auto: Citroen C4 1.6HDI 92KM 2012
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Gru 2023, 13:38
Temat postu:

Re: 1.6 HDi 112KM Szarpnięcie po puszczeniu gazu w czasie jazdy


Witam serdecznie wszystkich!

Mam ten sam problem co autor posta, ale w wersji 92KM. U mnie problem pojawił się po wymianie sprzęgła. Auto jest było w wielu warsztatach i nikt nie może znaleźć przyczyny. Czy komuś udało się rozwiązać ten problem ? Może ktoś ma jakiś pomysł, w którym kierunku szukać ?

Układ paliwowy sprawdzany, sterownik silnika wymieniony, wtryski podmieniane z innego do testów wraz z kodowanie, poduszki silnika wymieniane, problem nadal występuje.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen C4 »

Opinie o samochodach Citroen C4 - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C4 ) Silnik Diesel-uklad chłodzenia układ zasilania-układ napędowy.


CitroenC3 Aircross

52 300

2018r.

113 071 km

podkarpackie

CitroenC4 Grand Picasso

43 900

2017r.

229 000 km

łódzkie

CitroenC4 Picasso

43 900

2014r.

164 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Grand Picasso

51 800

2018r.

171 000 km

małopolskie

CitroenC4 Picasso

17 900

2007r.

254 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System