Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen C-Crosser ) Check system DPF



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C-Crosser ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Pilot68

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin/Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C5 kombi exlusiv 3,0L-V6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 19:46
Temat postu:

Check system DPF


Witam.
Pojawił mi się taki komunikat jak w temacie( c-crosser 2010r 2,2 hdi,automat).Wyjmowałem filtr dpf,próbowałem czyścić,sprawdzałem czy jest płyn do filtra(jest).Pojechałem do warsztatu,mechanik podłączył komputer,stwierdził że filtr nie jest zapchany,a że problem leży po stronie pompki dozującej płyn do "dopalania filtra".
Sprawdziłem bezpieczniki są OK,włożyłem drugą pompkę używaną,przejechałem się autostradą 60km ( na obrotach 3-3,5 tys ).Nic nie pomogło.Próbowałem podłączyć zasilanie do pompki, w celu jej sprawdzenia ,ale wydaje mi się że jest zasilana impulsowo?
Ma do sprawdzenia jeszcze przewody zasilające pompkę no i" modem" coś co ją zasila ?Może ktoś wie gdzie tego szukać w samochodzie ? Pytałem się w serwisie citroena ale mnie spławili.
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 21:46
Temat postu:

Re: ( Citroen C-Crosser ) Check system DPF


Dobry wieczór. System dozowania dodatku do paliwa działa tylko po zatankowaniu paliwa do zbiornika (powyżej 5 litrów, sterownik sobie wyłapuje ilość zatankowanego paliwa i dozuje odpowiednią ilość), więc przejechanie się nic nie da ... A mechanik nie zrobił testu systemu dozowania dodatku do paliwa programem, wtedy powinno być słychać czy pompka cyknie... lub jeśli jest dojście to przynajmniej jakieś napięcie można zmierzyć...
Powrót do góry
gadu-gadu
Pilot68

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin/Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C5 kombi exlusiv 3,0L-V6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 22:19
Temat postu:

Re: ( Citroen C-Crosser ) Check system DPF


Przeglądając internet wyłapałem coś takiego, że fabrycznie jest ustawiony przegląd filtra PDF w serwisie .Mi na liczniku stuknęło 201000km czy jest tak faktycznie?
Powrót do góry
djbuzer

Auto Maniak



Dołączył: 07 Paź 2014
Posty: 1059
Skąd jesteś (miejscowość / region): SJZ
Posiadane auto: Citroen C5 X7 sedan 2.0 HDI (RDR) 2009
Piwa: 112/11
Wysłany: Czw 21 Cze 2018, 23:23
Temat postu:

Re: ( Citroen C-Crosser ) Check system DPF


Tak jest licznik kilometrów do wymiany filtra FAP, mi się zapaliła kontrolka i komunikat po 185000 tyś. km, po podłączeniu do komputera błędu nie było na liście komunikatów, wymyłem FAPa a kolega podjechał z interfejsem i zrobił wymianę filtra na nowy. Po tym zabiegu żółta ikona silnika i komunikat o możliwości zapchania filtra cząstek stałych znikła i wszystko działa poprawnie. Proszę podłączyć się Lexią lub Diagbox i popatrzeć jaki parametr jest ustawiony w rubryce "ilość kilometrów do wymiany filtra FAP/cząstek stałych".

Dodatkowo można jeszcze podać takie parametry jak różnica ciśnienia na filtrze przy wolnych obrotach i jak wejdzie np. na 4 tysiące , oraz co ile kilometrów występuje wypalanie jak również średni przebieg z ostatnich 5 wypalań, ile ml czy gram pozostało dodatku do paliwa... wtedy będzie można coś więcej stwierdzić...choć po tym przebiegu (nie wiem jak jest eksploatowany samochód - miasto / trasa, styl jazdy, czy wypalania nie były przerywane...) ja bym zrobił płukanie...
Powrót do góry
gadu-gadu
Pilot68

Debiutant



Dołączył: 16 Sty 2010
Posty: 17
Skąd jesteś (miejscowość / region): Konin/Wlkp.
Posiadane auto: Citroen C5 kombi exlusiv 3,0L-V6 2003r
Piwa: 0/0
Wysłany: Pią 22 Cze 2018, 07:50
Temat postu:

Re: ( Citroen C-Crosser ) Check system DPF


Bardzo dziękuję za informację.Pozdrawiam.
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pią 22 Cze 2018, 07:50
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen C-Crosser ) Elektronika/Elektryka/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1





 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen C-Crosser ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.


CitroenC4 Picasso

36 900

2014r.

193 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Aircross

42 900

2012r.

101 000 km

mazowieckie

CitroenDS5

56 000

2016r.

129 000 km

śląskie

CitroenC4 Cactus

43 900

2015r.

100 000 km

śląskie

CitroenC4 Grand Picasso

31 000

2012r.

178 000 km

śląskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System