Citroen

ogłoszeniaceny używanychwiadomościdealerzyforumczęścioponylinkitapetyopiniedekoder VIN
  FAQ    Szukaj    Użytkownicy    Regulamin    Grupy    Czat    Rejestracja 
  Profil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości    Zaloguj    iboi - ogłoszenia

( Citroen Berlingo ) Problem z kontrolką ładowania i zegarami



 
postów na stronie: 10 20 50
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Czw 14 Cze 2018, 21:25
Temat postu:

Problem z kontrolką ładowania i zegarami


Witam. Problem dotyczy Citroena Berlingo 1.9d z 2002r model po liftowy alternator Valeo. Po uruchomieniu silnika nie gaśnie kontrolka ładowania. Po około minucie gasną zegary ( obrotomierz, paliwo, temperatura, pasy, ręczny itd ) a kontrolka ładowania świeci dalej nie zależnie od wysokości obrotów silnika. Wczoraj w trakcie jazdy po przejechaniu kilku metrów kontrolka zgasła i zaświeciła się ponownie po kilku sekundach od zatrzymania pojazdu. Sprawdzałem alternator w warsztacie i ładowanie jest prawidłowe ( 14.6- 13.8 ). Serwisant sprawdził także wzbudzenie probówka z żarówką i działało poprawnie. Niestety po zamontowaniu alternatora w samochodzie także sprawdziłem wzbudzenie i żarówka nie zaświeciła się mimo że podałem prąd prosto z klemy akumulatora. Ponadto wtyczka wzbudzenia ma dwa piny lecz dochodzi do niej tylko jeden przewód a drugi tak jakby był odcięty. Szukałem w wiązce i nie znalazłem żadnego urwanego lub odciętego przewodu. Co może być przyczyna nieprawidłowości i gdzie szukać problemu. Nie wiem czy wcześniej działał prawidłowo ponieważ zakupiłem samochód z uszkodzonym silnikiem, który wymieniłem.Dodatkowo zauważyłem że podczas dłuższego kręcenia rozrusznikiem ( około 10 sekund ) grzeje się przewód rozrusznika pomiędzy bendiksem a mechanizmem. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
odys_

Czytelnik



Dołączył: 23 Lip 2018
Posty: 6
Skąd jesteś (miejscowość / region): warszawa
Posiadane auto: Citroen c4 I 20005
Piwa: 0/0
Wysłany: Nie 29 Lip 2018, 10:47
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Problem z kontrolką ładowania i zegarami


Witam, jak tam kontrolka ladowania bo jestem ciekawy. czy Poradziłeś sobie, mam podobna sytuacje i chciałem wiedziec czy znalazłes rozwiazanie. Niestety na forum słabo sie ludzie udzilaja wiec szukam pomocy gdzies w sieci jeszcze.

pozdrawiam
Powrót do góry
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Nie 29 Lip 2018, 23:30
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Problem z kontrolką ładowania i zegarami


Problem jeszcze nie rozwiazany ( sezon urlopowy mechanika ) . Sprawdził ladowanie i o dziwo jest poprawne. Wstepnie typował BSM. Podmieniłem na inne i problem nie zniknął. Sugerowali mi kupno calego zestawu z kluczykami ale ceny zaczynaly się od 450 zł więc chwilowo odpusciłem. Teraz kupilem identyczne BSI i najpierw myslalem mad usunieciem immo ale chce jeszcze spróbować zrobić klona. Niestety przy odczycie zawiesił się komputer i nie udalo się skopiować poprawnie danych a mechanik wyjechal na urlop. Wiec jak narazie berlingo stoi w garażu i cierpliwie czeka. Fziwne jest to ze w trakcie jazdy nawet na luzgaśz niewielką prędkością kontrolka ladowania gaśnie ??? Masz jakieś pomysły? ??
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
Mostek123

Auto Maniak



Dołączył: 14 Sty 2017
Posty: 1917
Skąd jesteś (miejscowość / region): Mazowieckie
Posiadane auto: Volvo S60 2.4 Renault Master3 2.3
Piwa: 114/1
Wysłany: Pon 30 Lip 2018, 11:31
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Problem z kontrolką ładowania i zegarami


Cytat:
Sugerowali mi kupno calego zestawu z kluczykami ale ceny zaczynaly się od 450 zł
Po co jak nie ma nic z tym wspólnego.
Sprawdzałeś masę idące do silnika oraz karoserii?.

Cytat:
Teraz kupilem identyczne BSI i najpierw myslalem mad usunieciem immo
Tutaj w BSM nie ma również nic wspólnego z immobiliserem.

Proponuję sprawdzić złącze idące do licznika, bo być może są zimne luty i stąd niekiedy cały licznik nie działa.
Powrót do góry
krawiec524

Stały Bywalec



Dołączył: 17 Sie 2009
Posty: 105
Skąd jesteś (miejscowość / region): LIPOWA k/ŻYWCA
Posiadane auto: XSARA VTS 1.8i 16v 1998 112KM , Citroen Berlingo 1.9D 2003r
Piwa: 7/4
Wysłany: Pon 30 Lip 2018, 16:51
Temat postu:

Re: ( Citroen Berlingo ) Problem z kontrolką ładowania i zegarami


Sygnał ładowania idzie do BSI ktore wysyla sygnal zgaśnięcia kontrolki na zegarach. Tak tlumaczyl mi to fachowiec. Mam nadzieje ze pomoże bo masa to była pierwsza rzecz którą sprawdziłem.
_________________
Piwko zawsze dobre Smile
Powrót do góry
Reklama








Wysłany: Pon 30 Lip 2018, 16:51
Temat postu:

reklama


Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
   Forum CITROEN Forum Strona Główna -> ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty. Wszystkie czasy w strefie EET (Europa)
Strona 1 z 1
Ogłoszenia sprzedaży - Citroen Berlingo »

Opinie o samochodach Citroen Berlingo - testy użytkowników »


 
Skocz do:  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach

Popularne dyskusje w dziale: ( Citroen Berlingo ) Elektronika/Elektryka/komunikaty.


CitroenC3

51 900

2020r.

22 000 km

wielkopolskie

CitroenC4 Picasso

53 900

2017r.

140 700 km

wielkopolskie

CitroenC-Elysée

32 900

2019r.

107 000 km

mazowieckie

CitroenC4 Picasso

22 000

2014r.

218 000 km

lubelskie

CitroenC3

47 800

2019r.

18 850 km

lubelskie





Powered by phpBB © 2001, 2006 phpBB Group




Serwis partnerski portalu www.auto.plSamochody to nasza pasja
Copyright © Profit 2003 - 2024 Created by idealneT and OM System